Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Uczniowie ze Witoszowa Dolnego poznali tajniki druku 3D

W ramach trwających właśnie ferii zimowych gośćmi Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki we Wrocławiu byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, którzy poznawali historię druku 3D i sami uruchamiali pierwsze drukarki.

Druk 3D od kilkunastu lat prężnie się rozwija i rozwiązuje coraz ciekawsze problemy. To jest fantastyczne miejsce, polecamy każdemu kto chce poznać tajniki druku.

Eksperci druku 3D dzielili się swoim doświadczeniem, przekazywali nabytą przez lata wiedzę młodym  ludziom.  Za kilka lat to my będziemy się od nich uczyć do czego nowe technologie są wykorzystywane.  Poprzez zabawę można wzbogacić edukację młodego pokolenia – mówi Jakub Trzyna z Dolnośląskiego Centru Druku 3D. Dla zdecydowanej większości uczestników był to pierwszy kontakt z tą technologią i pierwszy proces zaszczepiony w ich życiu z drukiem 3D, ale jak sami mówili z pewnością nie ostatni.

Podczas warsztatów „WEŹ TO DRUKNIJ”  uczniowie w praktyce zdobyli podstawy użytkowania drukarek, obsługiwali roboty i wykonywali testowe modele. Wiele wrażeń oraz radości dostarczyło uczestnikom spotkanie z wyjątkowym robo psem.

Feryjny wyjazd pokazał odpoczywającym od szkoły uczniom, że na spotkanie z nauką zawsze jest dobry czas. Opiekunami podczas wyjazdu były Panie: Joanna Michalska i Monika Janiszewska.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx