Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 kwietnia 2024

Poznaj szerokie monitory marki Samsung i wybierz model stworzony dla Ciebie

Monitor szerokokątny zachwyca ogromną przestrzenią na ekranie – wykorzystaj ją tak, jak tylko chcesz. Do pracy, rozrywki, nauki czy gamingu. Obecnie większość wyświetlaczy oferuje proporcje ekranu 16:9. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii Samsung ma w swojej ofercie monitory szerokokątne o robiących wrażenie proporcjach 21:9 oraz 32:9. Sprawdź, jakie korzyści zyskujesz wybierając ultraszeroki monitor.

Jaką rozdzielczość oferuje monitor szerokokątny?

Monitory szerokokątne marki Samsung to połączenie wysokiej jakości obrazu i niesamowicie praktycznej przestrzeni roboczej na ekranie. Jednym z kluczowych aspektów podczas wyboru nowego modelu jest jego rozdzielczość. Im wyższa, tym więcej szczegółów dostrzeżesz na ekranie, a wyświetlany obraz będzie coraz bardziej wyrazisty. Monitory szerokie mogą oferować wysoką rozdzielczość:

  • WQHD – dostępne proporcje ekranu wynoszą 16:9, ale w tym przypadku liczba pikseli jest o 1,7 razy większa niż w standardzie FHD. Oznacza to, że monitor 2560 x 1440 pikseli oferuje świetne odwzorowanie detali i sprawdzi się zarówno do gamingu, pracy biurowej, graficznej, jak i domowej rozrywki. Poznaj monitory gamingowe Odyssey G55T 27″ oraz Odyssey G65B 27”;
  • Ultra WQHD – są to ultraszerokie ekrany o proporcji 21:9, a ich rozdzielczość wynosi 3440 x 1440 pikseli. To ogrom wiernie odwzorowanych detali i szeroka przestrzeń ekranu. Takie rozwiązania doceniają montażyści filmów, graficy, ale również gracze. Zobacz możliwości monitora Odyssey OLED G8 G85SB 34″.
  • Dual WQHD – wyobraź sobie, że jeden monitor 2K 27 cali znajduje się obok drugiego i tworzą one jeden niesamowity ekran. Właśnie to oferuje rozdzielczość 5120 x 1440 pikseli, tworząc monitor szerokokątny Samsung Odyssey G55T 49” o proporcji 32:9, którego zastosowanie jest dedykowane zarówno do gamingu, pracy graficznej, biznesu, jak i domowej rozrywki;
  • Dual UHD – jest to kolejna propozycja, o proporcji ekranu 32:9. Jednak tym razem zyskujesz aż dwa ekrany UHD na jednym monitorze. Taka pozycja robi zdecydowane wrażenie. To ogromna ilość detali wyświetlanych na ekranie o świetnej rozdzielczości 7680 x 2160 pikseli. Poznaj model Samsung Odyssey Neo G9.

Monitory szerokokątne, a rozdzielczość 5K

Ciekawym rozwiązaniem jest także monitor 5K. Matryca o rozdzielczości 5K (5120 x 2880 pikseli) zawiera więcej pikseli niż 4K. W modelu marki Samsung ViewFinity S90PC 27″ 5K zyskujesz 218 pikseli na cal dla niesamowicie szczegółowego obrazu. Proporcje ekranu to 16:9, ale tak duża rozdzielczość przekłada się na ogrom przestrzeni roboczej. Praca nad montowaniem filmów, tworzeniem grafik, obróbką zdjęć, czy projektami biurowymi może stać się bardzo komfortowa.

Warto wiedzieć, że Samsung oferuje monitor 5K z wysokim pokryciem przestrzeni kolorów DCI-P3, które wynosi 99%* – co przekłada się na bardzo dobre odwzorowanie barw oraz świetne nasycenie obrazu. Ponadto, fabrycznie skalibrowane odwzorowanie barw (ΔE < 2) pozwala rozpocząć pracę od razu po pierwszym włączeniu monitora**.

* Wartości z pomiaru wierności kolorów zależą od urządzenia pomiarowego i punktu pomiarowego. 

** Funkcje ekranowe zależą od czynników środowiskowych, takich jak podzespoły komputera, czas użytkowania i inne warunki. Przed wysyłką przeprowadzana jest kalibracja i sprawdzane jest pokrycie przestrzeni sRGB.

Czym charakteryzują się szerokie monitory dla graczy?

Szerokie monitory zyskują zainteresowanie wśród graczy – Twoja rozgrywka nabiera tempa, a Ty możesz dostrzec jeszcze szczegółów. Na monitorach 21:9 lub 32:9 pole widzenia w grze jest naprawdę ultra szerokie. Jednocześnie twórcy gier starają się zapewnić graczom możliwość dostosowania na takim ekranie pola widzenia do swoich oczekiwań.

Samsung łączy najlepsze rozwiązania w jednym urządzeniu. Wraz z ultra szerokim ekranem o wysokiej rozdzielczości możesz liczyć na szybkość odświeżania 240 Hz oraz bardzo niski czas reakcji wynoszący zaledwie 0,03 ms*. Jest to czas, w jakim piksel zmienia swój stan i wyświetla wywołaną przez gracza komendę na ekranie monitora. Wykorzystaj atuty monitora Odyssey OLED G9 G93SC 49″ i wyprzedzaj swoich rywali w rozgrywce. 

* W oparciu o GTG mierzone w wewnętrznych warunkach testowych. Wyniki mogą się różnić w zależności od wyświetlanych treści i ustawień monitora (wymaga ustawienia „trybu ekstremalnego”). GTG (Gray to Gray) mierzy czas, w którym piksel monitora zmienił się z jednej wartości szarości na drugą.

Szerokokątne monitory Samsung i nowoczesne technologie obrazu

Monitory szerokie Samsung oferują zaawansowane technologicznie rozwiązania. Należy do nich m.in. procesor Neo Quantum Pro, który analizuje każdą klatkę wyświetlaną na ekranie OLED i optymalizuje ją pod kątem maksymalnej jasności. Zobacz świetnie oddane kolory i odcienie. Ponadto, ekran OLED to również niesamowicie jasna biel, głęboka czerń oraz niemal nieograniczony kontrast wyświetlanego obrazu.

Za świetną ostrość obrazu, kontrast oraz wysoką jasność odpowiada połączenie technologii Quantum Mini-LED i technologii HDR 1000. Teraz najdrobniejsze detale staną się bardzo widoczne. Technologia Quantum Matrix z Quantum Mini-LED to definicja kontroli natężenie światła oraz osiąganie niezwykłego kontrastu – w jednym z topowych monitorów marki Samsung są dostępne 2392 odrębne strefy przyciemniania wraz z 12-bitowymi poziomami czerni. Pozwalają one na niesamowite doznania wizualne. Zobaczysz detale ukryte w cieniach, jak i mocno rozświetlonych scenach. Szczytowa jasność dla monitora Samsung wyposażonego w powyższe technologie wynosi 1000 nitów, a jego współczynnik to aż kontrastu 1000000:1.

Czy monitor szerokokątny ma zakrzywiony ekran? 

Samsung oferuje monitory szerokokątne z zakrzywionym ekranem, które zostały opracowane w taki sposób, aby jak najlepiej dopasować je do krzywizny ludzkiego oka. Wpływa to pozytywnie na komfort pracy przed monitorem. Możesz skoncentrować się w pełni na tym, co chcesz zrobić. Koniec z rozpraszającymi uwagę bodźcami będącymi na krawędziach Twojego pola widzenia. Zakrzywiony ekran pozwoli Ci być w centrum akcji toczącej się na ekranie. Warto wiedzieć, że Samsung w swoich wybranych monitorach wykorzystał krzywiznę 1000R – szczytowe osiągnięcie technologii zakrzywionych ekranów.

Szerokie monitory, a ochrona wzroku

Monitory szerokokątne są bardzo wygodne w użytkowaniu, co może przełożyć się na długi czas spędzany przed ekranem – praca nad pasjonującymi projektami, gaming czy seanse filmowe z najbliższymi. Warto zatem zadbać o komfort widzenia. Samsung oferuje monitory wyposażone w czujnik wykrywający oświetlenie otoczenia, który na tej podstawie automatycznie dostosowuje jasność. Ponadto, komfort użytkowania zwiększa także dostępna funkcja eliminacji migotania (Flicker Free), a dostępny tryb ochrony oczu redukuje światło niebieskie (tryb Eye Saver).

Jaki monitor szerokokątny możesz wybrać?

Samsung ma bogatą ofertę monitorów – dostosuj swój wybór i wybierz najlepszą dla siebie przekątną ekranu i jego rozdzielczości oraz inne kluczowe parametry. W pracy związanej z grafiką czy postprodukcją materiałów foto-wideo postaw na jak najwierniejsze odwzorowanie kolorów i ogromną przestrzeń roboczą ekranu. W gamingu zaś kieruj się niskim czasem reakcji oraz wysoką częstotliwością odświeżania obrazu. Ważne, aby w codziennym użytkowaniu Twój monitor Samsung spełniał Twoje oczekiwania – ostateczny wybór należy do Ciebie.

Tekst przygotowano w ramach współpracy z Samsung Electronics Polska.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx