Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 kwietnia 2024

Check Point Quantum Force oferuje niezrównaną ochronę i wydajność

Firma Check Point Software Technologies zaprezentowała nową serię bram bezpieczeństwa opartych na sztucznej inteligencji. Quantum Force wyznacza nowe standardy dzięki niezrównanej funkcji zapobiegania zagrożeniom, najwyższej wydajności i bezproblemowemu zarządzaniu, umożliwiając firmom każdej wielkości uzyskanie bezpieczeństwa dzięki technologii New Generation Firewall.

Check Point Quantum Force to innowacyjna linia dziesięciu wysokowydajnych zapór ogniowych zaprojektowanych tak, aby spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa korporacyjnych centrów danych, obwodów sieci, kampusów i firm każdej wielkości. Oparte na zaawansowanej platformie Check Point Infinity, która integruje opartą na chmurze analizę bezpieczeństwa, zaawansowany zautomatyzowany system reagowania na zagrożenia i ponad 50 silników AI, Quantum Force Security Gateways może zapewnić do 1 Tbps zapobiegania zagrożeniom opartego na sztucznej inteligencji oraz osiągnięcie niezrównanego współczynnika blokowania złośliwego oprogramowania na poziomie 99,8%.

Seria Quantum Force ma na nowo definiować standardy wydajności firewalli, oferując dwukrotnie większą skuteczność zapobiegania zagrożeniom, dwukrotnie większą efektywność energetyczną i kompaktową obudowę 1RU/2RU do optymalizacji przestrzeni, a także ujednolicone zarządzanie w celu zaspokojenia najbardziej rygorystycznych scenariuszy bezpieczeństwa.

Trzydzieści lat temu firma Check Point stworzyła pierwszy firewall. Dziś rewolucjonizujemy je za pomocą Quantum Force. Zbudowane w oparciu o nasz innowacyjny dorobek, rozwiązanie nowej generacji zapewnia solidną ochronę opartą na wspólnym zapobieganiu zagrożeniom opartym na sztucznej inteligencji, płynnie integrując ujednolicone zabezpieczenia i zasady zarządzanie zarówno w chmurze, jak i lokalnie – mówi Nataly Kremer, dyrektor ds. produktów w Check Point Software Technologies. – Dzięki Quantum Force użytkownicy mogą bez obaw poruszać się po cyfrowych przestrzeniach, chronieni przed najbardziej wyrafinowanym złośliwym oprogramowaniem i zagrożeniami w łańcuchu dostaw, jednocześnie korzystając ze zwiększonej wydajności sieci, usprawnionych operacji oraz automatycznego reagowania na zagrożenia i usuwania ich.

Transformacja cyfrowa i chmurowa postępuje w niespotykanym dotąd tempie. Pracownicy hybrydowi są obecnie stałym elementem większości firm, za sprawą czego rośnie zapotrzebowanie na bezpieczne i szybkie sieci, które bezproblemowo umożliwią pracę zdalną. Jednocześnie organizacje stoją przed wieloma wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem cybernetycznym, które mogą utrudniać im skuteczną ochronę zasobów i utrzymanie efektywności operacyjnej. Od poruszania się po skomplikowanych technologiach i zarządzania wieloma dostawcami po zapewnianie bezpieczeństwa coraz bardziej zaszyfrowanego ruchu, firmy znajdują się pod presją, aby zwiększać swój poziom bezpieczeństwa przy jednoczesnej optymalizacji zasobów.

Praca hybrydowa i przyjęcie wielu chmur zwiększyły obszar ataku i sprawiły, że bezpieczeństwo przedsiębiorstwa stało się bardziej złożone. Biorąc pod uwagę niedobór specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa IT, przedsiębiorstwa powinny rozważyć rozwiązania ulepszone sztuczną inteligencją, aby usprawnić analitykę i automatyzację oraz chronić przed rosnącym krajobrazem zagrożeń. – powiedział Pete Finalle, menedżer ds. badań nad bezpieczeństwem w IDC. – Nowa seria dziesięciu bram bezpieczeństwa Quantum Force firmy Check Point, opartych na sztucznej inteligencji dostarczanej w chmurze, zapewnia wydajność zapobiegania zagrożeniom z szybkością do 1 Tb/s, automatyczne blokowanie wyrafinowanych zagrożeń, a jednocześnie ujednolica zarządzanie, upraszcza operacje, ogranicza czas na reakcję i poprawę skuteczności bezpieczeństwa.

Zapory ogniowe Check Point Quantum Force oferują ekonomiczne rozwiązanie, zwiększające wydajność sieci, jednocześnie upraszczając infrastrukturę technologiczną i zmniejszając koszty energii, infrastruktury i koszty operacyjne. Możliwości Check Point Quantum Force obejmują:

  • Najwyższy poziom bezpieczeństwa: Quantum Force zapewnia 2X wyższą wydajność zapobiegania zagrożeniom do 63,5 Gb/s. Kompaktowa obudowa 2RU/1RU i duża gęstość interfejsów 1/10/25/40/100 Gb/s przyczyniają się do jego wydajności. Quantum Force charakteryzuje się wyjątkowo modułową i elastyczną architekturą, zaprojektowaną tak, aby bezproblemowo dostosowywać się do zmieniających się wymagań sieciowych klientów, zapewniając jednocześnie 2x większą wydajność energetyczną. Zwiększa to efektywność operacyjną i obniża koszty infrastruktury.
  • Zapobieganie zagrożeniom oparte na sztucznej inteligencji: Dzięki wiodącemu w branży wskaźnikowi blokowania zaawansowanych zagrożeń i ataków, wspomaganemu przez zapobieganie zagrożeniom opartym na sztucznej inteligencji, Quantum Force zapewnia automatyczną reakcję na zagrożenia, globalną analizę zagrożeń w czasie rzeczywistym oraz moc ponad 50 silników AI, zapewniające proaktywną obronę przed ewoluującymi zagrożeniami cybernetycznymi.
  • Skonsolidowane zarządzanie bezpieczeństwem i zasadami: Centra danych mogą usprawnić operacje związane z bezpieczeństwem dzięki skonsolidowanemu zarządzaniu bezpieczeństwem i zasadami w środowiskach lokalnych, w chmurze i FWaaS (zapora jako usługa).      

Seria Check Point Quantum Force Security Gateway jest dostępna od ręki za pośrednictwem sieci globalnych partnerów. Więcej informacji na temat Check Point Quantum Force można znaleźć na stronie: https://resources.checkpoint.com/quantum-force-ai-powered-firewall

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx