Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2021

Co wyróżnia sprzęt Apple od konkurencji?

Apple jest jedną z tych marek, którą zna się na całym świecie. Nie ma kraju, w którym sprzęty z jabłkiem nie byłyby w cenie. Ale dlaczego tak się dzieje, skoro w konkurencyjnych firmach znajdzie się urządzenia, które powinny spełniać te same funkcje i czasem są sporo tańsze? W czym tkwi fenomen Apple?

Chociaż nie wszyscy posiadają coś z logo Apple, każdy słyszał o jego podstawowych produktach. Kreacja wizerunku, cała reklama i ogół działań nie tylko fantastycznie wypromowały produkty, ale i sprawiły, że firma ma coraz więcej klientów.

Design i kompleksowość

Przede wszystkim Apple od początku postawił na czytelność i spójność w kreowaniu marki. Styl jest charakterystyczny, a przez to łatwo rozpoznawalny. To właśnie stanowi pierwszy z czynników, jaki przyciąga kolejnych użytkowników smartfonów i smartwatchów. Zdobycze technologii są łatwo dostępne, ale kiedy ma się dokonać wyboru, każdy woli postawić na coś znanego, dobrego i wiążącego się z prestiżem. I tu na scenę wkracza Apple.

Poza tym firma jest jednocześnie producentem i systemów operacyjnych i urządzeń. Są one jedną całością idealnie do siebie pasującą. Od dawna Apple kojarzy się z czymś wysokiej jakości, elegancją i prestiżem, a firma wie, jak opinię tą podtrzymać i jeszcze bardziej napędzić sprzedaż.

Mniej znaczy więcej?

Przeglądając propozycje sprzętowe najlepszych światowych marek, nie potrzeba być mistrzem kalkulacji, by widzieć, jak wiele modeli przygotowały dla swoich klientów. I jest to kolejny punkt, w którym Apple się wyróżnia. Cieszy się gigantyczną popularnością, a urządzeń ma zaledwie kilka. Każda firma ma modeli znacznie więcej, a na tym tle parę produktów Apple wygląda skromnie, a może raczej ekskluzywnie?

Zalety samych urządzeń?

Warto się też przyjrzeć specyfikacji technicznej sprzętów. Czy mają aż tyle zalet, by stawiać wciąż na urządzenia tego producenta? Na pewno warto podkreślić fakt, że procesory komputerów są sprawne i szybkie. Poza tym dyski są pojemniejsze i mają więcej portów. Z kolei iPhone i smart watch ceni się m.in. za wielość przydatnych aplikacji, przez co urządzenia daleko wykraczają poza swoje podstawowe założenie (informacje zaczerpnięte z: https://idream.pl/)

Bezpieczeństwo

Porównując komputery z systemem Windows i Apple, te drugie są rzadziej kupowane. Oznacza to, że system operacyjny Apple jest znacznie mniej narażone na ataki hakerów. Duże znacznie dla bezpieczeństwa ma również system OS X. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wszystkie zabezpieczenia są kompletne i skuteczne, kiedy się je regularnie aktualizuje. Nie można zatem o tym zapominać.

Czy ograniczenia w oprogramowaniu odstraszają?

System Apple wiąże się z mniejszą liczbą programów, niż wtedy, kiedy w komputerze jest oprogramowanie Windows. Wydawałoby się, że będzie to działało na niekorzyść, a użytkownicy postawią na inne firmy. Tymczasem sprzedaż nie tylko nie maleje, ale wciąż rośnie! Jak się okazuje, inne cechy komputerów Apple ceni się do tego stopnia, że pomimo tego, że dostępne oprogramowanie jest uboższe, a jego cena nie należy do najtańszych, to cieszy się powodzeniem