Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

5 grudnia 2022

Korzyści płynące z posiadania własnej strony internetowej

Postęp technologiczny sprawił, że biznes przeniósł się do internetu. Obecnie firma, która nie posiada własnej strony internetowej traci wielu klientów, ze względu na to, że większość produktów i usług jest wyszukiwana przez klienta za pomocą wyszukiwarki. Własne miejsce w sieci, w którym firma posiada wszelkie niezbędne informacje na temat swojej działalności i ofertę jest ważne i przyczynia się do znacznego zwiększenia ruchu w firmie. 

Dlaczego tworzymy strony internetowe?

Obecny rok był przełomowym dla działalności marketingowej w sieci. Na początku tego roku, wartość reklam wyemitowanych w sieci przerosła wartość reklam, które były emitowane tradycyjnie w telewizji. Taki wynik wskazuje na potencjał, jaki drzemie w promowaniu swojego biznesu tym kanałem. Obecnie mamy do czynienia z większą świadomością klienta. Reklamodawcy nie są w stanie już być jedynym źródłem informacji i przekazywać wyselekcjonowanych informacji. Badania pokazują, że statystyczny kupujący, bezpośrednio przez zakupem szuka informacji na temat interesującego go produktu czy usługi w wyszukiwarce. Wielu przedsiębiorców nie docenia tego kanału, przez co naraża swój biznes na mniejszy ruch, a co za tym idzie na mniejszy zysk. 

Szybki kurs tworzenia stron www

Główne korzyści płynące z posiadania własnej strony internetowej:

Korzyści jest naprawdę wiele, ale wyszczególniając największe:

  • wzrost sprzedaży,
  • budowanie marki (możliwość stworzenia miejsca dla fanów i klientów, którzy będą współtworzyli społeczność),
  • dobra reklama stosunkowo małym kosztem,
  • możliwość lepszej komunikacji, np. za pomocą chatu z klientami czy formularzy zgłoszeniowych.

Dla kogo dedykowane są własne witryny w sieci?

Niezależnie od wielkości firmy, rodzaju branży czy długości istnienia, strona internetowa dla firmy to w obecnych czasach coś koniecznego. Obecna walka wśród specjalistów ds. marketingu o najwyższe miejsce w wynikach wyszukiwania Google dowodzi o płynących korzyściach, które zawdzięcza się postępowi technologii. Wiadomą sprawą jest, że dla niektórych tworzenie stron www wydaje się czymś odległym i nieznanym, jednak na rynku znajdziemy wiele firm, które oferują kompleksowe usługi w tym zakresie. Osoby, które nie mają zielonego pojęcia z zakresu informatyki nie muszą się martwić. Koszt stworzenia witryny waha się w okolicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od wielu czynników, takich jak np. poziom zaawansowania, ilość i jakość grafik czy nowoczesne rozwiązania. Taka inwestycja jednak bardzo szybko się zwraca, a firmy, które zainwestowały swoje pieniądze nie żałują tego.