Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

11 sierpnia 2022

Mody do Minecraft – praktyczne, wciągające i nieco dziwne

Gra Minecraft miała swoją premierę pod koniec 2011 roku, jednak jej popularność wciąż nie przemija. Trudno ją również zaklasyfikować do poszczególnego gatunku. Nietypowy sandbox kładzie duży nacisk na dowolność rozgrywki osadzonej w blokowej rzeczywistości. Jakie mody warto pobrać do Minecrafta?

Mody do Minecraft, które ułatwią rozgrywkę

Osoby, które nie korzystały jeszcze z żadnych modyfikacji, swą przygodę mogą rozpocząć od kilku rozszerzeń, które w znaczny sposób ułatwiają rozgrywkę lub niwelują błędy i tzw. glitche. Na samym początku warto pobrać modyfikację „Minecraft Forge Mod Loader”. Nie zmienia ona samej gry, ale ułatwia instalację innych modów, sprawdzając także ich kompatybilność.

Interesującym rozszerzeniem jest „OptiFine”, które optymalizuje grafikę i wprowadza kilka poprawek na tej płaszczyźnie. Zaawansowane opcje graficzny, w tym między innymi opracowanie atrakcyjnego systemu cieniowania obiektów, dodaje mod o nazwie „Sonic’s Ether Unbelivable Shaders”. Zestaw opisów przedmiotów, ułatwiających znacznie rozgrywkę, dodaje „Waila”.

Najbardziej grywalne mody do Minecraft

Jeśli podstawowa wersja Minecrafta zaczęła być nieco nużąca, warto sięgnąć po modyfikacje, które wprowadzają nowe przedmioty, sposoby rozgrywki, a czasem nawet całe nowe światy. Więcej o  nieograniczonych możliwościach Minecrafta można przeczytać w tym miejscu: https://www.redbull.com/pl-pl/najlepsze-mody-do-minecraft.

Jedną z większych i przez wielu graczy rekomendowanych modyfikacji jest „Galacticraft” – mod, który przenosi gracza w rzeczywistość kosmiczną. Eksploracja układu słonecznego, budowanie nowych statków czy walka z meteorytami to tylko jedne z niemalże niezliczonych możliwości tego rozszerzenia.

Wybijającym się na tle innych modem jest „Infamy”, który nie koncentruje się na podstawowych czynnościach, wykonywanych w grze. Zbieranie obiektów i wznoszenie konstrukcji schodzi w tym przypadku na drugi plan. Podstawą jest walka zbrojna pomiędzy uczestnikami zabawy w trybie multiplayer. Do dyspozycji graczy oddana została broń, mogąca stworzyć prawdziwą apokalipsę w świecie Minecrafta!

Mody dla odważnych, czyli dość nietypowe rozszerzenia

Modyfikacje do Minecrafta tworzone są przez fascynatów gry. Nie brakuje wśród nich osób, które budują rozszerzenia znacznie różniące się od konwenansu. Przykładem może być „Ore Sheep Mod”. Modyfikacja zmienia zachowanie tytułowych owiec – odtąd nie spożywają już trawy, lecz… jedzą kamienie. Tym samym zwierzaki zmieniają się w realne zagrożenie dla kamiennych domów i schodów.

Jedną z dziwniejszych modyfikacji jest „Weird Mobs Mod”, która dodaje do świata gry dziesiątki nietypowych mobów, czyli żyjących, niezależnych, często śmiesznych podmiotów. W tym przypadku jednak dodawać można moby, które polują na kosztowności graczy, albo takie, które po prostu poruszają się w zupełnie nielogiczny i śmieszny sposób. Ze względu na olbrzymią liczbę fanów Minecrafta, nietypowych modyfikacji do gry z pewnością nie brakuje!