Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Kiedy sprzedawać samochód w autoskupie?

Wiele razy zastanawiamy się w jaki sposób umieścić i opisać ofertę sprzedaży naszego samochodu w portalu ogłoszeniowym. Dobre zdjęcia, dokładny i zgodny z rzeczywistością opis to podstawa. Niestety, Klienci są coraz bardziej wymagający i nie zawsze nawet najlepiej przygotowana oferta sprawi, że szybko sprzedamy nasz pojazd. Co w takim wypadku? Warto zastanowić się nad sprzedażą auta w skupie.

Firmy zajmujące się skupowaniem samochodów nazywane są autoskupami. W całym kraju jest ich tysiące. Niektóre miasta są wręcz znane z tego, że autoskup to główny rodzaj prowadzonych tam działalności. Jednak kierowcy i właściciele samochodów często się zastanawiają, od kogo skup aut kupuje samochody i w jakim muszą być stanie technicznym. Czy takie firmy kupują wyłącznie pojazdy na chodzie, czy może wręcz odwrotnie? W tym artykule omawiamy najważniejsze zasady, na jakich działa każdy szanujący się autoskup. Aby być firmą dochodową, muszą one działać na dwóch frontach. Dlatego są to firmy wyspecjalizowane w skupie aut używanych na chodzie, jak i rozbitych lub uszkodzonych w taki sposób, że naprawa jest nieopłacalna. Ale czy im się opłaca takie samochody kupować? Oczywiście że tak.

W przypadku aut, które są na chodzie, autoskup nie ma wiele pracy do wykonania. Nieco odświeży taki samochód, usunie drobne usterki jeśli występują i będzie mógł przekazać go do dalszej sprzedaży, najczęściej z bardzo dobrym zyskiem.

Co jeśli auto nie nadaje się do dalszego użytku?

Co z samochodami, które są wrakami lub uszkodzone są w bardzo mocnym stopniu? Wówczas sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Takiego samochodu nikt nie kupi – dlatego jest on rozbierany na części. Pojedyncze elementy takiego samochodu mogą przedstawiać większą wartość niż pojazd w całości. Oczywiście, aby móc takie auto rozebrać na drobne elementy, potrzebne są narzędzia i podstawowa wiedza na temat ich budowy. Każdy większy skup aut  posiada własny plac, na którym magazynowane są wraki – zdemontowane w całości lub części. Musi również posiadać miejsce, w którym demontaż się odbywa. Jest to albo zabudowany warsztat albo wiata lub inne zadaszenie. Elementy, które zostały z nich odzyskane, takie jak drzwi, maski, czy klapy trafiają na składowisko części, z którego ktoś może je sobie zakupić. I trzeba tu zaznaczyć, że popyt na używane części samochodowe jest bardzo duży. Są one tańsze od nowych, a jeśli są oryginałami, to ich jakość jest wyższa od zamienników.

Pozostałe elementy takie jak karoseria itd. Trafiają na złomowisko. Warto wybrać sprawdzoną stację demontażu pojazdów, która posiada odpowiednie uprawnienia, pozwolenia i złomuje samochody zgodnie z wszelkimi normami dotyczącymi ochrony środowiska. Jednymi z największych tego typu firm w środkowej Polsce są Edmar – Autokasacja Radom czy Autozłomowanie Warszawa.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
3 lat temu

Dziwię się ludziom, którzy tak ryzykują, sprzedając niesprawny stary samochód, zamiast po prostu oddać na złom. Sam osobiście oddałem swoje autko do https://autoskupwarszawa.com/ – szybko sprawnie, gotówka do ręki, a nawet nie musiałem ogarniać lawety ani myśleć o formalnościach, ponieważ ta firma się wszystkim zajęła.

1
0
Dodaj komentarzx