Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

6 grudnia 2022

OC na raty – gdzie kupisz najtaniej?

rankomat oc ubezpieczenia

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej wiąże się z niemałym wydatkiem, zwłaszcza jeśli jesteś młodym kierowcą lub masz skomplikowaną historię wypadkową. W takiej sytuacji ceny za polisę mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy, może być to ogromne utrudnienie. Jednak nie rezygnuj z OC! Zamiast tego rozważ płatność na raty.

Ważne ubezpieczenie OC musi mieć każdy kierowca. Polisa daje ogromne poczucie bezpieczeństwa – chroni właściciela przed przykrymi konsekwencjami wypadku oraz zapewnia wypłatę odszkodowania poszkodowanym osobom. OC jest niezbędne, jeśli nie chcesz narazić się na przykre konsekwencje prawne i finansowe. Za jego brak grozi wysoka kara. Dowiedz się, gdzie kupisz najtaniej OC na raty.

Jak obliczyć wysokość składki za polisę?

Cena za polisę odgrywa kluczową rolę, zwłaszcza dla osób, które nie mają oszczędności. W przypadku OC, wysokość składki jest uzależniona od kilku czynników:

  • cech kierowcy, czyli wieku, doświadczenia za kierownicą, liczby wypadków, miejsca zamieszkania, stanu cywilnego, posiadanych dzieci,
  • historii wypadków kierowcy,
  • samochodu i jego parametrów technicznych, takich jak marka, model, rok produkcji, kraj i data rejestracji, moc silnika, przebieg, rodzaj paliwa, liczba drzwi,
  • sposobu użytkowania auta – ważne są takie elementy jak: szacowana liczba kilometrów, które przejedzie przez okres trwania ubezpieczenia, uszkodzenia, pobyt za granicą, miejsce parkowania,
  • wariant ubezpieczenia – samo OC, z AC, a może z NNW?

Na wysokość składki za polisę ma wpływ także to, czy jesteś jedynym właścicielem i użytkownikiem pojazdu. W sytuacji, gdy kierowcą jest także osoba o mniejszym doświadczeniu za kierownicą, to stawka za OC znacząco się podniesie. Przeciwnie będzie działo się, gdy drugim użytkownikiem będzie osoba, która od lat porusza się pojazdami bezkolizyjnie. Wtedy, możesz liczyć na atrakcyjne zniżki i obniżenie wysokości składki. O tym, gdzie kupić najtaniej OC, przeczytasz także w artykule na stronie  https://rankomat.pl/samochod/najtansze-ubezpieczenie-oc-na-raty.

Raty za OC – to możliwe

Dla osób, które niedawno zdały egzamin na prawo jazdy, zakup ubezpieczenia wiąże się zazwyczaj z wydatkiem kilku tysięcy złotych. Jeśli masz trudności z zebraniem takiej kwoty, a czas trwania umowy zbliża się ku końcowi, to rozważ rozłożenie płatności na raty.

Większość towarzystw ubezpieczeniowych, w tym np. Generali, MTU24 czy Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia, udostępnia możliwość płacenia w dogodnych ratach. Najczęściej kwota za ubezpieczenie rozkładana jest na dwie części, jednak w niektórych firmach możliwe jest podzielenie tej kwoty nawet na 12 miesięcy trwania umowy.

Co ważne – nawet wtedy, gdy cała polisa nie jest opłacona, samochód jest objęty ochroną, jak w przy jednorazowej płatności.

Chcesz rozłożyć polisę na raty? To świetne udogodnienie, które nie obciąża nadmiernie budżetu domowego. Jednak warto pamiętać o tym, że każda rata podnosi całkowity koszt polisy. Towarzystwa ubezpieczeniowe w ten sposób zabezpieczają swoje interesy przed stratą pieniędzy i nieuczciwymi klientami.

Gdzie szukać polisy na raty?

Chcesz mieć dostęp do wszystkich aktualnych ofert towarzystw ubezpieczeniowych? Nie wiesz, w jaki sposób porównać aktualne propozycje polis OC? W łatwy sposób zrobisz to przez kalkulator OC/AC, np. na rankomat.pl.

Wprowadź do formularza wszystkie potrzebne informacje o jakie zostaniesz poproszony. Nie musisz obawiać się oszustwa. Strona jest szyfrowana, dzięki czemu Twoje dane są w pełni bezpieczne. Do obliczenia prawidłowej składki za OC potrzebne będą Twoje dane osobowe oraz parametry techniczne samochodu. Po podaniu informacji o sposobie użytkowania oraz wybraniu interesującego Cię wariantu ubezpieczenia zostaniesz przeniesiony na stronę ze wszystkimi dostępnymi ofertami. Propozycje są uporządkowane i przejrzyste – dzięki temu masz łatwy dostęp do informacji o rodzaju OC.

Podczas finalizowania zakupów wyświetli Ci się pełna lista dostępnych sposobów płatności, w tym także usługa płacenia na raty. Wybierz dogodny wariant i ciesz się świetnym ubezpieczeniem OC swojego samochodu!

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
2 lat temu

Te nowe wprowadzenie w Hestii na plus

1
0
Dodaj komentarzx