Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Dlaczego warto robić audyt SEO?

Każdy przedsiębiorca działający w sieci ma świadomość jak wiele zależy dziś od dobrej pozycji strony w wyszukiwarce internetowej. Odpowiednia treść ma za zadanie być atrakcyjna nie tylko dla czytelników domeny, ale także dla robotów od których zależy sukces. Okazuje się, że w zarządzaniu stroną można popełnić wiele błędów, które mszczą się na ich posiadaczach przez lata. Czasem spadki w ruchu są na tyle zagadkowe, że problem ciężko jest zdiagnozować. Wtedy właśnie potrzebny jest audyt seo. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na ich temat i unikniesz błędów jakie popełnia wiele osób z branży IT.

Pisząc o audytach SEO warto poruszyć podstawowe pojęcia, z którymi będziesz się często spotykać. Tylko poprawne zrozumienie terminów sprawia, że zrozumiesz poprawnie intencje odbiorcy. Wobec tego zacznijmy od początku!

Czym właściwie jest to SEO?

Skrót SEO w rozwinięciu oznacza Search Engine Optimalization, czyli optymalizację stron dla wyszukiwarek internetowych. Pozycjonowanie to nie tylko pojedyncze działanie, to cały proces, którego efektem ma być jak najlepsza pozycja w wyszukiwarce, dla obranych wcześniej keywords, czyli słów kluczowych. Można powiedzieć, że SEO to jedna z gałęzi marketingu internetowego, ponieważ działania znacząco przyczyniają się do wzrostu obrotów firmy. W odróżnieniu od płatnych kampanii marketingowych, w SEO chodzi o wzrost ilości organicznych wejść na stronę. Organiczne wyniki wyszukiwania oznaczają wszystkie osoby wchodzące na stronę bez udziału kampanii reklamowych, takich jak Google adwords. Nad wysoką pozycją w wyszukiwarce dbają spece od SEO oraz copywriterzy, którzy budują teksty o wysokiej jakości z użyciem odpowiednich słów kluczowych. Jeśli chodzi o samo SEO, prace nad pozycjonowaniem to długi i złożony proces, który może zawieźć na wielu frontach. Właśnie dlatego audyty SEO są powszechnie stosowane w całej branży.

Czym jest i na jakie pytanie odpowie audyt SEO?

Sam audyt według definicji jest to niezależna ocena produktu, projektu, organizacji lub systemu. Podczas audytu bada się zgodność z określonymi kryteriami, do których zaliczają się standardy, wzorce, przepisy, czy przyjęte odgórnie normy. Jeśli chodzi o audyt SEO zasada jest taka sama, stanowią one szeroką analizę, której dokonuje specjalista SEO. Pod jego czujnym okiem analizowane są wszystkie czynniki, które wpływają na skuteczność wyświetlania się strony w wyszukiwarkach. Audyt SEO weryfikuje stronę techniczną strony internetowej, czyli jej strukturę, kod i wartość merytoryczną na którą składa się treść strony i linkowanie. Audyt SEO sprawdza słowa kluczowe i wyniki organiczne google oraz innych, mniej popularnych wyszukiwarek. Można powiedzieć, że audyty SEO odpowiadają na pytanie, co zawiodło jeśli wyniki pozycjonowania nie są zadowalające i co należy poprawić, by zwiększyć ruch na stronie. Odpowiednie kroki to czasami detale, a czasem bardzo żmudna praca, która prowadzi do sukcesu.

Dla kogo jest audyt SEO?

Audyty SEO to usługa dla właścicieli firm i osób fizycznych prowadzących biznes. Najczęściej z tego typu testów korzystają osoby związane z branżą e-commerce, gdzie liczby odwiedzin jest szczególnie istotna dla zwiększenia ilości zakupów w sklepie internetowym. Inna gałąź przemysłu to osoby prowadzące swoje usługi, a zwłaszcza usługi specjalistyczne. Zależy im, żeby klient poznał specyfikę ich pracy i poczuł potrzebę skorzystania z oferty. Tak naprawdę z audytu SEO powinny korzystać wszystkie osoby prowadzące biznes na swoich stronach internetowych. Odpowiedz na ważne pytania jest początkiem zmiany, a sama świadomość w czym tkwi problem jest pierwszym krokiem to podjęcia stosownych działań. Diagnoza błędów prowadzi do ich eliminacji i rozpoczęcia działań SEO.

W rezultacie przeprowadzenie dokładnej analizy strony to trudne zadanie, w którym sprawdzą się jedynie uznani specialiści. Samo wytypowanie błędów to wyciąganie wniosków na podstwie wielu aspektów działania strony, począwszy od wartościowego contentu, aż do efektywności strony.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx