Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2022

Najczęstsze awarie w iPhone 6

Telefony iPhone są bezapelacyjnie najbardziej kultowymi smartfonami na świecie. Mają rzesze fanów, którzy zawsze kupują najnowsze modele i nigdy w życiu nie zdecydowaliby się na inną markę. Apple jest również popularny w Polsce i wielu Polaków posiada smartfon z logiem jabłka. Jednak kupując telefon od Apple, musimy się liczyć z tym, że mogą bardzo łatwo ulec awarii. Są to świetne smartfony, które jednak są dosyć delikatne. W tym artykule przedstawimy najczęstsze awarie występujące w iPhone’ach 6 generacji.

Zbita szybka

Absolutnym klasykiem wśród najczęstszych usterek występujących w iPhone’ach jest zbita szybka. Niestety ekran w iPhone’ach może bardzo łatwo pęknąć, nawet podczas upadku z niskiej wysokości. W takim wypadku należy od razu zgłosić się do firmy specjalizującej się w naprawie produktów Apple. A kiedy dostaniemy z powrotem naprawiony telefon, warto zdecydować się na kupno szkła hartowanego. Dzięki niemu podczas niefortunnego upadku zniszczeniu ulegnie szkło za kilka złotych, a nie szybka telefonu.

Problemy z baterią

Kolejną najpopularniejszą usterką w iPhone’ach 6 generacji jest słaba bateria. Problem był na tyle poważny, że Apple uruchomiło program naprawczy. Bateria w niektórych przypadkach powodowała wyłączanie się telefonu. Ta usterka nie była mocno powszechna, ale ogólna słaba jakość baterii w iPhone’ach nigdy nie budziła zachwytu u klientów. Normą jest, że po półtora roku intensywnego użytkowania wymiana baterii jest bardzo potrzebna.

Nagrzewanie się przycisku Touch ID

Kolejnym problemem zauważonym w iPhone’ach 6, a konkretnie w modelu S, jest przegrzewanie się przycisku Touch ID. Kilka lat temu wielu użytkowników skarżyło się na temperaturę przycisku, która była nie do wytrzymania w kontakcie z skórą. Jedynym rozwiązaniem był reset telefonu i naprawa w serwisie.

Wadliwa kamera

Kamera wykorzystywana w iPhone’ach 6 – iSight kilka lat temu budziła spore kontrowersje. Klienci narzekali, że zdjęcia są rozmyte. Apple również zauważyło ten problem. Firma uruchomiła nawet program naprawczy, do którego można było zgłosić iPhone’y 6 Plus. Ten problem był szczególnie dotkliwy, ponieważ wielu klientów kupuje najnowsze iPhone’y, aby mieć jak najlepszy aparat.

Złącze ładowania

Kolejnym usterką występującą w iPhone’ach 6 generacji jest szybko zużywające się złącze ładowania. Wiele osób zna to uczucie, kiedy po latach użytkowania iPhone coraz częściej nie chce się ładować. Jest to bardzo popularna usterka, którą można jednak szybko naprawić. Awarie w iPhone’ach są niestety ich nieodłącznym elementem. Ale dzięki profesjonalnym serwisom możemy szybko naprawić telefon i dalej cieszyć się z jego użytkowania.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx