Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 lipca 2021

Europosłowie o potencjale gospodarki opartej na danych

Unia Europejska powinna wykorzystać rosnącą ilość danych jako źródło wzrostu gospodarczego i innowacji stwierdzono w sprawozdaniu PE, które zostanie poddane pod głosowanie w czwartek.

Aby europejskie przedsiębiorstwa, uniwersytety i ośrodki badawcze mogły być konkurencyjne w skali globalnej, potrzebna jest ogólnounijna strategia, która umożliwi swobodny przepływ danych w UE, uważają europosłowie.

W projekcie sprawozdania zaznaczono, że społeczeństwo oparte na danych musi zostać stworzone w oparciu o prawa i wartości UE, takie jak prywatność, przejrzystość i poszanowanie praw podstawowych, co doprowadzi do lepszych i zautomatyzowanych usług w czasie rzeczywistym, zrównoważonego wzrostu i wysokiej jakości miejsc pracy. Wskazano też, że obywatele powinni mieć pełną kontrolę nad swoimi danymi i możliwość decydowania o nich.

Tekst, który zostanie poddany pod głosowanie w czwartek, jest odpowiedzią na komunikat Komisji Europejskiej w sprawie europejskiej strategii na rzecz danych.

W czwartek europosłowie przedyskutują też z Komisją wdrożenie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (GDPR), dwa lata po tym, jak weszło ono w życie. Tego samego dnia pod głosowanie poddana zostanie rezolucja, w której posłowie wezwą do skuteczniejszego wdrażania i egzekwowania GDPR.

kic/

Źródło informacji: EuroPAP News

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x