6 maja 2021

LyondellBasell wprowadza rodzinę produktów Circulen, aby wspierać rozwiązania gospodarki o obiegu zamkniętym

Firma LyondellBasell (NYSE: LYB) ogłosiła dzisiaj wprowadzenie linii produktów pod nazwą Circulen, które pozwolą właścicielom marek na poprawę parametrów produktów konsumenckich w aspekcie zrównoważonego rozwoju. Niniejsze ogłoszenie jest kolejnym krokiem na drodze do realizacji przez LyondellBasell swoich celów zrównoważonego rozwoju w zakresie produkcji i wprowadzenia na rynek rocznie dwóch milionów ton polimerów pochodzących z recyklingu i opartych o odnawialne źródła energii do roku 2030. To jeden z najambitniejszych celów w całej branży.

Rodzina produktów LyondellBasell Circulen wspiera obniżenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych dzięki korzystaniu z materiałów pochodzących z recyklingu i zmniejszenie śladu węglowego poprzez wykorzystanie materiałów opartych o odnawialne źródła energii zamiast surowców ze źródeł kopalnych. Oferta produktów Circulen obejmuje:

· Circulen Recover – polimery wykonane z odpadów z tworzyw sztucznych przy pomocy mechanicznego procesu recyklingu;

· Circulen Revive – polimery wykonane przy pomocy zaawansowanych procesów recyklingu (molekularnego) do konwersji odpadów z tworzyw sztucznych na surowiec do produkcji nowych polimerów, posiadające szeroki zakres zastosowań;

· Circulen Renew – polimery wykonane z odnawialnych surowców, takich jak zużyty olej spożywczy, posiadające szeroki zakres zastosowań.

Aby zbliżyć się do osiągnięcia swoich ambitnych celów, LyondellBasell wdraża wielostronne podejście do rozwijania gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez wprowadzanie w życie zrównoważonych rozwiązań.

„Dzięki nowej ofercie produktów Circulen podejmujemy konkretne działania wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym już dziś, a jednocześnie przygotowujemy innowacje na przyszłość i rozwijamy współpracę w całym łańcuchu wartości – powiedział Ken Lane, wicedyrektor wykonawczy ds. olefin i poliolefin na świat. – Cele, które sobie postawiliśmy, są ambitne, ale niezbędne, a my sami jesteśmy gotowi, by przyczynić się do pokonania światowych wyzwań związanych z odpadami z tworzyw sztucznych trafiającymi do środowiska i zmianami klimatu, przy jednoczesnym odpowiadaniu na potrzeby klientów i właścicieli marek”.

Premiera nowej rodziny Circulen jest kolejnym z niedawnych ogłoszeń związanych z ambicjami firmy LyondellBasell w dziedzinie gospodarki o obiegu zamkniętym, obejmujących również:

· poszerzanie oferty spółki joint venture Quality Circular Polymers w zakresie recyklingu mechanicznego w celu uwzględnienia tworzyw sztucznych z recyklingu uzyskanych zarówno od konsumentów, jak i po procesach przemysłowych;

· rozwijanie przyszłych innowacji w zakresie zaawansowanego recyklingu (molekularnego) przy użyciu technologii LyondellBasell MoReTec oraz uruchomienie pilotażowego zakładu;

· wykorzystywanie surowców odnawialnych – składających się z odpadów i olejów jadalnych – do wytwarzania produktów z tworzyw sztucznych, które pomagają zmniejszyć emisję CO2 w całym cyklu istnienia produktu;

· uzyskanie międzynarodowego certyfikatu zrównoważonego rozwoju International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) PLUS w instalacjach krakingu i produkcji polimerów.

Rodzina Circulen firmy LyondellBasell jest obecnie dostępna w Europie i niedługo zostanie wprowadzona w Ameryce Północnej i Chinach. Produkty Circulen są obecnie stosowane w produkcji nowej linii walizek Samsonite Magnum Eco oraz narzędzi ogrodowych (np. konewek).

LyondellBasell

LyondellBasell (NYSE: LYB) to jedna z największych firm zajmujących się produkcją tworzyw sztucznych i środków chemicznych oraz rafinerii na świecie. Dzięki pracownikom z całego świata firma LyondellBasell tworzy materiały i produkty niezbędne do wprowadzania rozwiązań odpowiadających na współczesne wyzwania, obejmujących podnoszenie bezpieczeństwa żywności przez lekkie i elastyczne opakowania, ochronę czystości dostaw wody przez tworzenie solidniejszych i wszechstronniejszych rur, podnoszenie bezpieczeństwa, komfortu i wydajności paliwowej wielu pojazdów osobowych i ciężarowych na drogach oraz zapewnianie bezpieczeństwa i efektywności elektroniki i urządzeń. Produkty LyondellBasell dostępne są w ponad 100 krajach, a firma jest największym na świecie producentem związków polimerowych oraz największym licencjodawcą technologii poliolefin. W 2021 r. firma LyondellBasell po raz czwarty z rzędu trafiła na listę najbardziej podziwianych przedsiębiorstw na świecie magazynu „Fortune”. Więcej informacji znajduje się na stronie www.LyondellBasell.com.

Źródło: LyondellBasell

Źródło informacji: PR Newswire

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x