Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

DS Smith ogłasza, że do 2050 roku stanie się firmą neutralną klimatycznie

– DS Smith zobowiązuje się ograniczyć emisję CO2 na tonę produktu o co najmniej 40% do 2030 roku*;
– W ten sposób firma podwyższa swoje wcześniej postawione cele w tym zakresie. Do końca 2020 roku firmie udało się zmniejszyć emisję CO2 na tonę produktu o 23%**.

DS Smith, wiodący dostawca przyjaznych środowisku opakowań z tektury falistej, ogłosił dzisiaj szereg ambitnych celów klimatycznych. W ramach tzw. Science Based Target [1] do 2030 roku firma zredukuje o 40% (w porównaniu z poziomami z 2019 roku) emisję dwutlenku węgla przypadającą na tonę produktu. Firma zobowiązała się także do osiągnięcia do 2050 roku zerowego poziomu emisji netto.

Wspomniane cele zostaną zatwierdzone przez inicjatywę Science Based Target jako zgodne z celami porozumienia paryskiego. Podkreśleniu ambicji i zaangażowania DS Smith w zrównoważony rozwój ma służyć także członkostwo firmy w kampanii ONZ „Race to Zero”. Aby zrealizować swoje zamiary, firma wprowadzi szereg rozwiązań inżynieryjnych, w tym wykorzystanie lokalnej biomasy i biogazu oraz energii odnawialnej, pochodzącej z wiatru i słońca.

W 2017 roku DS Smith ogłosiło plan ograniczenia do 2030 roku poziomu emisji CO2 przypadającego na tonę produktu o 30% – w stosunku do poziomu z 2015 roku. W ramach skoordynowanych działań realizowanych w ponad 250 zakładach na świecie, do końca 2020 roku firmie udało się zmniejszyć emisje o 23%, co było lepszym wynikiem niż pierwotnie zakładano.

Firmie udało się osiągnąć ten wynik poprzez inwestowanie w przełomową technologię, w tym w rozwiązania w zakresie przetwarzania odpadów do wytwarzania energii, najnowocześniejsze instalacje kogeneracyjne oraz modernizację sprzętu, m.in. nowych kotłów i oświetlenia LED. DS Smith zwiększyło wykorzystanie odnawialnych źródeł paliwa, takich jak biogaz i biomasa oraz poprawiło zużycie energii w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

„Produkcja przemysłowa jest jednym z najtrudniejszych sektorów do dekarbonizacji, ale jesteśmy zaangażowani w realizację naszej roli, wyznaczając sobie jasny plan działań na rzecz zerowej emisji. Produkujemy ekologiczne opakowania, które w pełni nadają się do recyklingu i wierzymy, że dzięki połączeniu przywództwa w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i działań klimatycznych możemy mieć realny wpływ na spowolnienie wzrostu temperatury na świecie” – powiedział Miles Roberts, dyrektor generalny firmy DS Smith.

„Osiągnęliśmy już duży postęp w ograniczeniu emisji CO2 w ramach długofalowej działalności w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale wiemy, że musimy zrobić jeszcze więcej. Dlatego obecnie wyznaczamy sobie ambitne cele klimatyczne, jak również wzmacniamy nasze zaangażowanie w dostarczanie bardziej ekologicznych rozwiązań dla naszych klientów i całego społeczeństwa. Jestem niezwykle dumny z naszych pracowników, który przyczyniają się do osiągnięcia tego celu” – dodał Miles Roberts.

„Cieszymy się, że będziemy mogli zweryfikować, w jaki sposób nasze strategiczne partnerstwo z DS Smith pomoże przyspieszyć postępy firmy w osiąganiu celów klimatycznych ogłaszanych dziś równolegle ze zobowiązaniami w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym. Przejście na energię ze źródeł odnawialnych może ograniczyć emisje gazów cieplarnianych o 55%, podczas gdy pozostałe 45% emisji pochodzi ze sposobu wytwarzania i użytkowania produktów. W związku z tym przejście do gospodarki w obiegu zamkniętym ma kluczowe znaczenie dla przeciwdziałania zmianie klimatu, a także innym globalnym wyzwaniom” – powiedział Andrew Morlet, dyrektor generalny Fundacji Ellen MacArthur, partnera strategicznego DS Smith. 

Poza zobowiązaniem do działań w obszarze klimatu DS Smith ogłosiło niedawno inwestycje na poziomie 100 mln funtów w zakresie badań i rozwoju oraz innowacji, aby przyspieszyć swoją działania w obszarze gospodarki w obiegu zamkniętym. Nowe inwestycje stanowią podstawę strategii zrównoważonego rozwoju „Na Teraz. I na Przyszłość”, która zakłada, że do 2023 roku firma będzie produkowała opakowania w pełni nadające się do recyklingu oraz przyczyni się do usunięcia miliarda sztuk problematycznych opakowań plastikowych z półek sklepowych do 2025 roku.

* W porównaniu z poziomami z 2019 roku.

** W porównaniu z poziomami z 2015 roku.

[1] Cele opracowane przez przedsiębiorstwo, będące drogowskazem do redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Źródło informacji: DS Smith

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx