Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Regeneracja wtryskiwaczy – na czym polega i dlaczego się opłaca

Uszkodzenie wtryskiwacza zwykle wywołuje u kierowcy wiele złości. Nic w tym dziwnego, jest to bowiem element niezbędny do jazdy, natomiast jego wymiana jest kosztowna. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest konieczna. Regeneracja wtryskiwaczy może być równie dobrym rozwiązaniem. Jednak na czym ona polega? Czy się opłaca, a jeśli tak, to dlaczego? Odpowiadamy na te i inne pytania!

Wymiana, regeneracja lub naprawa wtryskiwaczy – konieczny wybór

Wtryskiwacze to urządzenia odpowiadające za dostarczanie paliwa do silnika. Co więcej, decydują one również o ciśnieniu i rozproszeniu paliwa wpadającego do komór. Tym samym elementy te są niezbędne nie tylko po to, żeby auto jechało bez przeszkód, ale też do tego, żeby w ogóle zapaliło. Niesprawność wtryskiwaczy objawia się obniżonymi osiągami, a także problemami z przyspieszaniem i zapalaniem pojazdu. Z czasem problemy się pogłębiają. Tym samym, jeśli wtryski ulegną uszkodzeniu, konieczna jest jak najszybsza interwencja. Pierwszą możliwością jest oczywiście wymiana wtryskiwaczy. Niestety jest to rozwiązanie zdecydowanie najdroższe. Jednak istnieją również dwie inne opcje, takie jak:

  • regeneracja wtrysków,
  • naprawa wtryskiwaczy.

Oba powyższe rozwiązania mają swoje wady i zalety. Naszym zdaniem regeneracja wtrysków to lepsza opcja. Dlaczego? Wyjaśniamy to w kolejnych paragrafach tekstu.

Na czym polega regeneracja wtryskiwaczy?

Aby wyjaśnić, dlaczego regeneracja wtryskiwaczy jest opłacalna i lepsza od zwykłej naprawy, warto nieco dokładniej wyjaśnić, na czym polega. Odbywa się ona zwykle w kilku etapach, do których należą:

  1. Czyszczenie wtryskiwaczy,
  2. Analiza sprawności na stole probierczym,
  3. Wymiana niesprawnych elementów.

Regeneracja wtrysków zaczyna się od pozbycia się zanieczyszczeń z tych elementów. Niewątpliwie czyszczenie wtryskiwaczy jest konieczne, aby możliwe było ich przeanalizowanie. Odbywa się to na specjalistycznym stole probierczym. Fachowiec sprawdza część po części, które elementy wtryskiwacza są sprawne, a które trzeba wymienić. Ostatni etap to zamiana zużytych lub uszkodzonych fragmentów wtrysków na nowe.

Dlaczego regeneracja wtrysków to najlepsze rozwiązanie?

Zakup nowego wtrysku z wraz z montażem to zwykle koszt nawet 1500 zł lub więcej. Natomiast regeneracja przeważnie nie kosztuje więcej niż 700 zł. Tym samym regeneracja wtryskiwaczy zamiast ich wymiany to oszczędność nawet 800 zł na jednym wtrysku. Natomiast najczęściej awarii ulega jednocześnie więcej niż jedna sztuka. Naprawa wtryskiwaczy zwykle kosztuje jeszcze mniej – od 200 do 500 zł, w zależności od tego, czego konkretnie dotyczyła. Jednak mechanik wykonujący naprawę niekoniecznie stosuje nowe części i nie daje gwarancji na oddany do użytku podzespół. Natomiast możesz na to liczyć w przypadku regeneracji wtrysków.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx