Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Nowy model SUV-a z serii TANK wyposażony w silnik 3.0 GDI Turbo i 9-stopniową automatyczną skrzynię biegów

Niedawno z linii produkcyjnej w bazie produkcyjnej GWM w Jingmen zjechał pierwszy model TANK „X” (nie jest to jego oficjalna nazwa – w dalszej części nazywany będzie TANK „X”). Miało to miejsce po uniezależnieniu się marki TANK. Opublikowany wcześniej szkic rozbudził oczekiwania użytkowników w kontekście premiery TANK „X”. Biorąc pod uwagę jego stale rosnącą popularność, przewiduje się, że model ten będzie po TANK 300 kolejnym hitem z serii TANK.

TANK „X” zaprojektowany został przez Andrew Collinsona, który pracował dla firm Land Rover, General Motors, Mercedes-Benz i innych największych producentów samochodów na świecie, a także nadzorował projekty wielu innych znanych na świecie modeli. Pod jego kierownictwem TANK „X” zyskał mocną sylwetkę, która łączy w sobie klasyczny i międzynarodowy styl. TANK „X” to przykład nowego języka projektowania w segmencie luksusowych samochodów biznesowych, który różni się od modelu TANK 300 i tworzy nową kategorię „business luxury” (luksusowe samochody biznesowe). Jak widać na szkicu, nowy samochód posiada heksagonalną kratkę wlotu powietrza, z wyraźnym chromowanym zdobieniem, a starannie zaprojektowane logo TANK przyciąga wzrok i nadaje pojazdowi zdecydowany charakter; samochód posiada wyraźnie zarysowaną i masywną sylwetkę. Trójkątna budowa tylnych szyb tworzy bardzo dynamiczne wrażenie, a gładki i zwarty kształt tyłu oraz charakterystyczne podwójne tylne światła stanowią dopełnienie mocnego i luksusowego stylu, który wpisuje się w estetykę większości współczesnych społeczeństw.

TANK „X” ma nie tylko luksusowy wygląd, ale również doskonałe parametry techniczne, które są porównywalne do innych luksusowych marek. Samochód ten powstał na globalnej inteligentnej platformie off-roadowej TANK, zyskując najlepsze rozwiązania w zakresie mocy, dzięki czemu jest stworzony do jazdy w terenie. TANK „X” to pierwszy SUV firmy GWM, który wyposażono w obecnie najlepszy na świecie układ napędowy łączący silnik 3.0 GDI Turbo i 9-stopniową automatyczną skrzynię biegów. W silniku zastosowano najnowocześniejsze technologie, takie jak układ podwójnego wtrysku i silnik Millera. Jego sprawność cieplna wynosi 38,5%, a moc maksymalna to 260 kW, natomiast szczytowy moment obrotowy wynosi 500 N – są to doskonałe parametry zapewniające dużą moc, oszczędność paliwa, niezawodność i cichą pracę. W aucie zastosowano 9-stopniową automatyczną skrzynię biegów, która pozwala na szybką i płynną zmianę biegów, a także zwiększa wydajność pracy skrzyni biegów i zmniejsza jej masę. Poza stabilną, wydajną i niezawodną pracą TANK „X” daje przyjemność, jaką można czerpać z eksploracji terenu, dostarczając niezrównanych wrażeń każdemu miłośnikowi off-roadu na świecie.

Premiera TANK „X”, pierwszego modelu z serii luksusowych samochodów biznesowych marki TANK, odbędzie się w sierpniu podczas targów motoryzacyjnych Chengdu Motor Show 2021. Wtedy też poznamy jego oficjalną nazwę. W przyszłości ma mieć miejsce światowa premiera auta, które wprowadza nas w nową epokę luksusowych pojazdów biznesowych do jazdy w terenie, dając użytkownikom jeszcze bogatsze wrażenia z jazdy w warunkach terenowych dzięki doskonałym parametrom technicznym i niezawodności.

Źródło: GWM

Źródło informacji: PR Newswire

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx