Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Sygnis i Moje Bambino podpisują umowę o współpracy dotyczącą projektu edukacyjnego Laboratoria Przyszłości

Sygnis New Technologies sp. z o.o. i Moje Bambino sp. z o.o. sp. k. wspólnie dostarczą drukarki 3D do szkół w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. W ramach unikatowego w skali kraju pakietu znajdują się: drukarka 3D z zapasem materiału do druku, zestawy lekcyjne, materiały dla nauczyciela i dostęp do platformy online z zasobami.

W ramach umowy Sygnis New Technologies dostarczy dla Moje Bambino 1200 sztuk drukarek 3D Adventurer 3 renomowanego producenta FlashForge Corporation, a także 10 200 szpul filamentu (materiału do druku 3D). Firma Moje Bambino, krajowy lider dostaw dla sektora edukacyjnego, zajmie się sprzedażą i dostarczeniem zestawów do jednostek oświatowych w całej Polsce i Europie Centralnej.

Na potrzeby realizacji umowy powstał projekt Sygnis Edu Lab, który stanowi bazę wiedzy dla nauczycieli i dydaktyków prowadzących zajęcia z zakresu druku, projektowania i modelowania 3D. Lekcje wchodzące w skład pakietu przygotowane zostały z pomocą Sebastiana Pontusa, wychowawcy i nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, eksperta brytyjskiego programu edukacyjnego Apps For Good, nagrodzonego tytułem Microsoft Innovative Educator Expert.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx