Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

9 sierpnia 2022

Gartner wyznacza kluczowych dostawców systemów MDR

Rozwiązania Managed Detection and Response (MDR) cieszą się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców poszukujących skutecznych narzędzi do walki z cyberprzestępcami. Gartner wskazał w raporcie „Market Guide for Managed Detection and Response Services” czterdziestu dostawców, którzy oferują kompletne systemy.

Systemy MDR wychodzą naprzeciwko zapotrzebowaniu użytkowników biznesowych nie radzących sobie z obsługą produktów Endpoint Detection and Response (EDR). Te ostatnie zapewniają działom IT wnikliwy wgląd w pracę oraz bezpieczeństwo urządzeń końcowych. EDR wykrywa anomalie nieuchwytne przez antywirusy. Chyba jedynym mankamentem tego rozwiązania jest trudna obsługa, dlatego też firmy nieposiadające specjalistów IT mają problem z interpretacją informacji dostarczanych przez EDR. Natomiast MDR jest niejako systemem EDR dostarczanym w modelu usługowym, gdzie dostawca przejmuje obowiązki związane z całodobową ochroną sieci i urządzeń końcowych klientów. W ramach MDR usługodawca oferuje analizę, proaktywne wykrywanie zagrożeń i możliwość reagowania na incydenty, a także aranżację nowoczesnej technologii SOAR (Security Orchestration, Automation And Response). Analitycy Gartnera zwracają uwagę na fakt, iż setki firm należących do grupy Managed Security Service Providers (MSSP) promuje usługi MDR. Niestety, bardzo często kończy się wyłącznie na deklaracjach, bowiem wachlarz dostarczanych usług jest zdecydowanie węższy aniżeli to co w rzeczywistości zapewnia klasyczny MDR. W związku z tym, że granice pomiędzy MDR i MSSP zaczynają się zacierać, Gartner wskazał 40 dostawców posiadających kompletną ofertę MDR. Co ciekawe, do podobnego zestawienia z 2018 roku trafiło dwadzieścia firm. W najnowszym raporcie wśród dostawców MDR została wymieniona firma Bitdefender. 

To przykład firmy zajmującej się oprogramowaniem zabezpieczającym, która konkuruje na rynku MDR, jednocześnie wspierając partnerów MSP – zauważa Gartner.  Bitdefender oferuje MDR w trzech wersjach MDR Core, MDR Advanced oraz MDR Enterprise. Poszczególne usługi różnią się pomiędzy sobą funkcjonalnością.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx