Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 maja 2022

Webfleet Solutions umacnia swoją pozycję lidera na rynku telematyki

  • Webfleet Solutions w 2021 r. podwoił liczbę klientów z branży pojazdów elektrycznych, umacniającym tym samym swoją pozycję lidera na rynku europejskim.
  • W 2021 r. Webfleet Solutions wprowadził na rynek nowe rozwiązania: WEBFLEET Video oraz WEBFLEET TPMS dla branży transportowej, która w regionie EE stanowi strategiczny segment odbiorców usług firmy.
  • Rozwój Webfleet Solutions został doceniony m.in. przez firmę Frost & Sullivan, która przyznała Webfleet Solutions tytuł Europejskiej Firmy Telematycznej Roku 2021.

Proces cyfryzacji w firmach transportowych postępuje od lat, jednak pandemia COVID-19 przyspieszyła rozwój tego trendu. Ostatnie badanie przeprowadzone przez Webfleet Solutions wskazuje, że od wybuchu pandemii aż 74 proc. flot komercyjnych w Europie zainwestowało w rozwiązania cyfrowe. W Polsce ten odsetek wyniósł 69 proc. Szczególną popularnością cieszyły się rozwiązania zwiększające efektywność działań operacyjnych firmy (np. podpis cyfrowy lub dokumentacja cyfrowa).

Nasz znaczący wzrost w tych segmentach pokazuje, że klienci potrzebują narzędzi do bardziej efektywnego i dynamicznego zarządzania obsługą zleceń – wyjaśnia Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Solutions Europe. – Skupiliśmy się na rozwoju oferty dedykowanej dla branży transportowej, dzięki czemu możemy jeszcze mocniej wspierać naszych klientów w poprawie wydajności i bezpieczeństwa ich flot – dodaje.

Innowacyjne rozwiązania dzięki partnerstwom

Do nowych produktów, które zostały wprowadzone na rynek w 2021 r. przez Webfleet Solutions, należą m.in. zintegrowane rozwiązanie z obszaru telematyki wideo WEBFLEET Video (w partnerstwie z Lytx), które łączy nagrania zdarzeń drogowych z kamery samochodowej z danymi dotyczącymi jazdy, co pomaga kierowcom unikać niebezpiecznych sytuacji. Kolejnym wyróżniającym się rozwiązaniem jest system monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach WEBFLEET TPMS, który został opracowany wspólnie z firmą Bridgestone. Webfleet Solutions zaprezentował również terminal kierowcy PRO nowej generacji z usługami Google. Usprawnia on obsługę klienta i zwiększa wydajność kierowców i menedżerów flot. Co więcej, dzięki partnerstwu z project44, wiodącym dostawcą rozwiązań w obszarze monitorowania łańcucha dostaw, firma Webfleet Solutions zaoferowała klientom dodatkową wartość w zakresie widoczności transportu w łatwy i zgodny z przepisami sposób.

Inwestycje w cyfryzację pomimo pandemii nie dziwią, gdy weźmiemy pod uwagę, że nakłady na telematykę zwracają się w 6-9 miesięcy, a 90 proc. klientów finansuje telematykę poprzez wynajem sprzętu, zachowując w ten sposób niskie koszty wejścia – mówi Dariusz Terlecki, Regional Director Poland & EE, Webfleet Solutions. – W zeszłym roku objęły one wiele obszarów związanych z cyfryzacją, jednak hitami rynkowymi w Polsce okazały się WEBFLEET Video oraz WEBFLEET TPMS – dodaje. Firma w 2021 r. uruchomiła usługę wsparcia e-TOLL dla swoich klientów, dzięki czemu mogą oni szybko i sprawnie przesyłać dane geolokalizacyjne do systemu poboru opłat drogowych.

Priorytety na 2022 r.: zrównoważony rozwój i rozwiązania dla EV

Webfleet Solutions wprowadził w zeszłym roku wiele nowych rozwiązań, które pomagają przedsiębiorstwom w elektryfikacji ich flot i wspierają rozwój branży transportowej, zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Między innymi dzięki temu firma podwoiła w 2021 r. liczbę klientów korzystających z pojazdów elektrycznych. – Ten obszar ma duży potencjał rozwojowy, co potwierdzają badania Webfleet Solutions. Już teraz w Polsce 49 proc. pojazdów we flotach lekkich i dostawczych mogłoby zostać zamienionych na pojazdy elektryczne – dodaje Dariusz Terlecki.

Webfleet Solutions nie tylko kształtuje przyszłość mobilności zgodnej z ideą zrównoważonego rozwoju, ale także angażuje się w redukcję własnego śladu węglowego. Firma współpracuje z organizacją pozarządową Justdiggit w ramach platformy Green Your Fleet, która pomaga Webfleet Solutions oraz flotom zrównoważyć ich emisję dwutlenku węgla, poprzez wspieranie projektów ponownego zazielenianie terenów dotkniętych suszą w Afryce.

Pozycja lidera w Europie

Firma Webfleet Solutions konsekwentnie poszerza swoje wpływy w regionie Europy Środkowej i w 2021 r. rozpoczęła świadczenie usług dla węgierskich klientów biznesowych. – Chcemy być tam, gdzie działają nasi klienci i zapewnić im rozwiązania dostosowane do ich lokalnych potrzeb. Platforma WEBFLEET została udostępniona w języku węgierskim i zintegrowana z węgierskim elektronicznym systemem poboru opłat HU-GO – mówi Dariusz Terlecki. – Rozpoczęliśmy także współpracę z lokalnymi partnerami biznesowymi, co dodatkowo zwiększy nasz zasięg rynkowy. W 2022 r. będziemy dalej intensyfikować nasze działania w regionie Europy Środkowej – dodaje.

Silna pozycja lidera Webfleet Solutions w branży zarządzania flotą, a także jej innowacyjne rozwiązania, zostały docenione przez firmę konsultingową Frost & Sullivan, która uznała Webfleet Solutions za Europejską Firmę Telematyczną Roku 2021 (European Fleet Telematics Company of the Year 2021). Co więcej, funkcje dedykowane zarządzaniu pojazdami elektrycznymi w rozwiązaniu WEBFLEET zostały docenione w tegorocznej edycji konkursu Fleet Derby, zwyciężając w kategorii produkt/usługa flotowa: Ekologiczne rozwiązania dla flot samochodowych.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, co udało nam się osiągnąć w minionym roku, pomimo wszystkich wyzwań, jakie stoją przed naszą branżą. Będziemy nadal dostarczać naszym klientom ciekawe informacje i wnioski z zebranych danych oraz innowacyjne rozwiązania. Dzięki temu będą mogli tworzyć wydajniejszą i bardziej bezpieczną przyszłość mobilności, w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju – podsumowuje Van der Leij.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x