Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 grudnia 2023

Chcesz zmienić ubezpieczyciela? Sprawdź, jak skutecznie wypowiedzieć polisę OC.

Polisa OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Każdy samochód musi mieć aktualną polisę. Ubezpieczenie OC można kupić osobno, jak i w pakiecie z AC, NNW, czy też innymi rodzajami ubezpieczeń. Możliwości jest sporo. Czasem jednak po zakupie używanego samochodu, czy też pod koniec obowiązującej umowy OC, mamy ochotę na zmianę ubezpieczyciela. Czy jest to możliwe? Przekonaj się.

Automatycznie przedłużająca się umowa

Wiemy już, że OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Musimy mieć także świadomość, że z polisy musi w porę zrezygnować, aby się automatycznie nie przedłużyła. Najlepiej zrobić to minimum tydzień wcześniej. Umowa na polisę na kolejny rok przedłuża się w dniu, w którym zaczyna obowiązywać kolejny okres składkowy. Jest to robione automatycznie. Gdy wykupiliśmy polisę u innego ubezpieczyciela, a nie zrezygnowaliśmy z polisy u obecnego, to mamy poważny problem. Sprawdźmy jak wypowiedzieć umowę, aby nie narażać się na niepotrzebne nerwy.

Wypowiedzenie umowy OC w formie pisemnej

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC według prawa obowiązującego w Polsce powinno mieć pisemną formę. Możemy przygotować dokument na komputerze. Forma ta jest znacznie wygodniejsza. Wystarczy, że pobierzemy specjalny formularz i go uzupełnimy. W zależności od ubezpieczyciela można go złożyć w formie elektronicznej, czy też musimy go odręcznie podpisać i wysłać pocztą.

Gdy konieczny jest drugi sposób, to pamiętajmy, że liczy się data stempla pocztowego, a więc warto za wypowiedzenie wziąć się nieco wcześniej. Gdy wysyłamy dokumenty o wypowiedzeniu ubezpieczenia pisemnie, to zostawmy sobie pokwitowanie. Z kolei wysyłając wszystko online, otrzymuje automatyczne potwierdzenie na maila. W tym wypadku znacznie szybsza, bezpieczniejsza i wygodniejsza jest druga forma, a więc załatwienie wszystkiego online.

Z procedurą tą raczej nikt nie powinien mieć żadnego problemu. Jeśli interesuje ten temat Cię bardziej, to dodatkowe informacje które objaśniają wypowiedzenie polisy OC czytaj na https://najtaniejuagenta.pl/jak-szybko-i-sprawnie-wypowiedziec-umowe-oc/ i zacznij działać.

Dlaczego decydujemy się na zmianę ubezpieczyciela?

Wśród nas są na pewno osoby, które niemal każdego roku decydują się na zmianę ubezpieczyciela. Z jakich powodów najczęściej wypowiadamy umowę?

  • Uzyskanie niższej ceny,
  • Otrzymanie atrakcyjniejszej oferty,
  • Możliwość załatwienia wszystkich formalności online,
  • Możliwość połączenia kilku polis w jedną umowę i uzyskanie lepszych warunków.

W obecnych czasach bardzo łatwo jest konsumentom znaleźć lepszą ofertą. Wszystko za sprawą rankingów internetowych. W rankingach szybko, łatwo i przyjemnie znajdziemy spersonalizowane oferty. Otrzymamy od razu konkretne szczegóły, ceny oraz możliwość zapłaty w ratach. Dla osób, które narzekają na brak czasu, jest to świetne rozwiązanie.

Przekonajmy się, jak fantastyczne są rankingi i sprawdźmy gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie OC https://najtaniejuagenta.pl/ranking-oc/ Większość osób jest w szoku, że można na zmianie ubezpieczyciela tak dużo zaoszczędzić. Czasami wystarczy poświęcić kilka chwil, a sporo pieniędzy zostanie w naszym portfelu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx