Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Cecotec ForceClima 9050 – klimatyzator dostępny w polskiej sprzedaży

Polscy internauci rozmawiali w maju 2022 r. ponad dwa razy częściej o klimatyzatorach niż przed rokiem. Do polskiej sprzedaży wchodzi Cecotec Force 9050 – urządzenie łączące w sobie funkcje chłodzenia, wentylacji i osuszania, które posiada dwie prędkości, tryb nocny oraz system 24-godzinnego programowania. Dystrybutorem klimatyzatora hiszpańskiej marki Cecotec jest firma 4cv.

Polacy są coraz bardziej zainteresowani klimatyzatorami i przed sezonem letnim chętnie rozmawiają o nich w sieci. Analiza za pomocą polskiego SentiOne wskazuje, że liczba wzmianek na ich temat w maju 2022 r. była ponad dwukrotnie większa niż w tym samym miesiącu rok temu – w 2021 r. było to 610 wzmianek, a w tym roku – 1 363. Polski dystrybutor hiszpańskiej marki sprzętu AGD Cecotec – firma 4cv wprowadza do sprzedaży klimatyzator Cecotec ForceClima 9050.

Trzy funkcje w jednym urządzeniu, a także dwie prędkości oraz tryb nocny

Cecotec ForceClima 9050 łączy trzy funkcje w jednym urządzeniu – wyposażony jest w trzy tryby: chłodzenia, wentylacji oraz osuszania. Posiada on także dwie prędkości, które pozwalają na dostosowanie jego działania do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Tryb nocny, w którym automatycznie jest zmniejszone zużycie energii, pozwala na korzystanie z klimatyzatora także w czasie odpoczynku. Wydajność chłodzenia to 9000 BTU (będące odpowiednikiem mocy ok. 2,64 kW), dodatkowo urządzenie charakteryzuje duży przepływ powietrza nawet do 350 m3/h. Cechy te zapewniają pełną sprawność i szybkość chłodzenia pomieszczeń do 25 m2.

Wydajność przy niskim zużyciu energii oraz 24-godzinne programowanie

Klimatyzator charakteryzuje klasa efektywności energetycznej A, która gwarantuje najwyższą wydajność przy minimalnym zużyciu energii. Działanie klimatyzatora opiera się na poborze ciepłego powietrza z pomieszczenia oraz zwróceniu schłodzonego, przy jednoczesnym odprowadzeniu skondensowanego gorącego powietrza na zewnątrz znajdującą się w zestawie rurką. Zegar 24-godzinny pozwala na zaprogramowanie działania urządzenia na całą dobę.

Przyjazność środowisku i system ponownego wykorzystania wody

Klimatyzator Cecotec ForceClima 9070 został zaprojektowany z myślą o tym, by był jak najbardziej przyjazny dla środowiska – wykorzystany w nim gaz chłodniczy R290, nie ma negatywnego wpływu na środowisko, a przy tym jest wydajny. Dodatkowo klimatyzator posiada system SaveWater. Technologia ta odparowuje i ponownie wykorzystuje wodę w celu poprawy wydajności i oszczędzania energii.

Zdalna obsługa pilotem oraz ostrzeżenie przy pełnym zbiorniku na wodę

Obsługa Cecotec ForceClima 9050 możliwa jest za pomocą dołączonego pilota. Pozwala on na regulację ustawień temperatury i prędkości pracy wentylatora, nastawienie timera, a także zdalne włączenie lub wyłączenie urządzenia. Duży ekran ułatwia szybką konfigurację trybów oraz monitorowanie działania klimatyzatora. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest we wskaźnik napełnienia, który ostrzega, gdy zbiornik na wodę jest pełny, co pomaga zapewnić jego prawidłową konserwację. Klimatyzator został zaprojektowany z myślą o komforcie użytkownika, dostęp do filtrów jest łatwy, a ich okresowa wymiana – bezproblemowa. Przenoszenie urządzenia między pomieszczeniami ułatwiają zamontowane na podstawie obrotowe kółka oraz dwa ergonomiczne uchwyty.

Klimatyzator Cecotec ForceClima 9050 dostępny jest w kolorze czarno-szarym w cenie 2 171 zł w sklepie MediaExpert.

Parametry klimatyzatora Cecotec ForceClima 9050
Czynnik chłodniczyR290
Godzinowe zużycie energii (EER) [kWh]1.01
Moc [W]2640
Wskaźnik efektywności energetycznej (EER)2.6
Wydajność znamionowa (EER) [kWh]2.6
Klasa energetyczna chłodzeniaA
Poziom hałasu [dB]65
FunkcjeRegulacja poziomów mocy,
Regulacja prędkości nawiewu,
Sterowanie za pomocą pilota Funkcja Sleep,
Osuszanie powietrza,
Uchwyt do przenoszenia,
Wentylacja,
Wskaźnik poziomu wody,
Wyświetlacz,
Zegar 24-godzinny
Parametry fizyczne
Głębokość [cm]35
Szerokość [cm]33.5
Waga [kg]22
Wysokość [cm]70
Zawartość zestawuklimatyzatora Cecotec ForceClima 9050,
zestaw okienny,
pilot,
podręcznik

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx