Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Check Point Software Technologies zapewni bezpieczeństwo Intel Pathfinder dla platformy RISC-V

Firma Check Point Software Technologies, specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego, ogłosiła współpracę z Intel Corporation. Rozwiązanie Check Point Quantum IoT Protect zostanie udostępnione w ramach nowej platformy Intela dla programistów urządzeń IoT – Intel® Pathfinder dla RISC-V, pozwalając na łatwą integrację cyberbezpieczeństwa bez wpływu na wydajność produktów.

Tradycyjnie, kwestia cyberbezpieczeństwa była wtórną refleksją w procesie projektowania urządzeń IoT, takich jak kamery IP, routery, systemy HVAC czy urządzenia medyczne. Dzieje się tak, ponieważ mają one zwykle ograniczoną moc obliczeniową i pamięć masową, pozostawiając niewiele miejsca na tradycyjne oprogramowanie zabezpieczające. Urządzenia IoT obsługują również starsze systemy operacyjne, których nie można załatać, używają słabych lub domyślnych haseł i nie są monitorowane pod kątem naruszeń bezpieczeństwa. Niestety cyberprzestępcy traktują te podatne na ataki urządzenia często jako punkt wejścia do sieci korporacyjnych. Po wejściu do sieci mogą przemieszczać się po całym przedsiębiorstwie, aby uzyskać dostęp do wrażliwej własności intelektualnej i danych, które mogą pozyskiwać za pomocą złośliwego oprogramowania i oprogramowania ransomware.

– Cyberataki są coraz liczniejsze i coraz bardziej wyrafinowane. Dla twórców bezpieczeństwo urządzeń IoT nigdy wcześniej nie było tak istotnym, aby priorytetowo traktować cyberbezpieczeństwo, nie tylko w celu zdobycia przewagi konkurencyjnej lub zgodności z nowymi przepisami, ale także zapewnienia swoim klientom końcowym bezpieczeństwa klasy korporacyjnej i spokoju ducha. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani do wdrożenia zabezpieczeń dla Intel® Pathfinder i czekamy na wszystkie nowe urządzenia, które zostaną opracowane z naszymi funkcjami bezpieczeństwa – mówi Miri Ofir, dyrektor ds. badań i rozwoju w Check Point Software

Intel Pathfinder dla RISC-V to nowa platforma dla architektów SoC (system na chipie) i twórców oprogramowania systemowego do definiowania nowych produktów IoT. Włączając Check Point Quantum IoT Protect na platformie, producenci urządzeń IoT będą mogli zintegrować najnowocześniejsze zabezpieczenia już na początku cyklu życia produktu. Check Point Quantum IoT Protect z technologią Nano Agent® to wbudowane rozwiązanie ochrony środowiska wykonawczego, zaprojektowane w celu identyfikowania i zapobiegania wyrafinowanym atakom w czasie rzeczywistym, nawet w przypadku podatności zero-day. Technologia Check Point IoT Nano Agent® zabezpiecza 100% oprogramowania układowego, w tym komponenty innych firm, bez wpływu na wydajność urządzenia IoT.

– Intel® Pathfinder dla RISC-V reprezentuje nasze nieustające zaangażowanie w przyspieszenie przyjęcia RISC-V i katalizowanie ekosystemu wokół wizji opartej na otwartym kodzie źródłowym. Chcieliśmy mieć pewność, że zostało to zrobione przy użyciu najnowocześniejszych zabezpieczeń, stąd współpraca z firmą Check Point – Vijay Krishnan, dyrektor generalny RISC-V Ventures firmy Intel

Aby uzyskać więcej informacji na temat Intel Pathfinder, odwiedź pathfinder.intel.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx