Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

Potrzebujesz postprocesora NX CAM? Sprawdź ofertę CAMdivision

Postprocesory to specjalistyczne aplikacje, które służą do przetworzenia ścieżki narzędzia na program dostosowany do konkretnej maszyny sterowanej numerycznie. W znacznym stopniu wpływają na efektywność wytwarzania różnorodnych wyrobów. Unikalne „sterowniki” znajdują zastosowanie w produkcji wspomaganej komputerowo. W tworzeniu postprocesorów NX CAM i autorskich aplikacji specjalizuje się firma CAMdivision. Co warto wiedzieć na temat oferty platynowego partnera Siemens Digital Industries Software?

O postprocesorach NX CAM

Specjalistyczne aplikacjeuskuteczniają działanie maszyn CNC i optymalizują procesy produkcyjne. Postprocesory NX CAM służą do realistycznej symulacji obróbki, na podstawie której można wdrożyć niezbędne poprawki. Użytkownik nie musi korzystać z zewnętrznych aplikacji czy narzędzi, by dokonać zmiany parametrów. Postprocesory tworzone przez CAMdivision są zintegrowane z wirtualnymi maszynami. Wyposażone zostały w funkcje, które umożliwiają sumowanie ruchów w poszczególnych osiach. Są wykorzystywane dla różnych typów sterowań, m.in. FANUC, HEIDENHAIN, SINUMERIK i pochodnych.

Zalety skorzystania z usług CAMdivision

  • Dokumentacja technologiczna – użytkownik otrzymuje dostęp do listy narzędzi oraz informacji na temat wykonanych operacji. Może w pełni kontrolować jakość produkcji. Dokumentacja technologiczna dokładnie ilustruje kolejne etapy procesu produkcyjnego.
  • Protokół odbioru – jest podpisywany dopiero po wdrożeniu postprocesora NX CAM. Dokument podpisują obie strony po jego przetestowaniu i uruchomieniu.
  • Szybka aktualizacja aplikacji – za sprawą dostępu do nowych wydań NX CAM przebiega wyjątkowo sprawnie. Użytkownicy mogą korzystać z nowatorskich funkcji.
  • Panel wsparcia technicznego – został stworzony w języku polskim i angielskim. Każdy użytkownik może liczyć na światowej klasy wsparcie, w tym szybką reakcję na zgłaszane problemy.

O firmie CAMdivision

Autoryzowany partner handlowy Siemens DIS specjalizuje się w tworzeniu indywidualnych postprocesorów od ponad 15 lat. Firma CAMdivision jest pionierem tłumaczenia interfejsu NX na język polski oraz autorem aplikacji, które optymalizują prace w środowisku NX CAD/CAM. Dotychczas zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Każdego roku uczestniczy w konferencjach branżowych, organizuje także specjalistyczne szkolenia NX CAD/CAM/CAE. Oferowane przez CAMdivison rozwiązania softwarowe zostały docenione przez szerokie grono klientów.

Podsumowanie

Indywidualne postprocesory są definiowane dla różnych kinematyk maszyn CNC. Powstają dla konkretnego zestawu i w specjalizowanych modułach (Tecnomatix oraz NX CAM). Są tworzone po uzgodnieniu z klientem specyfikacji technicznej. Dzięki nim możliwe jest zoptymalizowanie oraz przyspieszenie procesów produkcyjnych. Szczegółowe informacje na temat oferty CAMdivision i oferowanych aplikacji do realistycznej symulacji obróbki można znaleźć pod linkiem https://www.nxcam-postprocessors.com/pl/.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx