nie. Sie 9th, 2020

Darmowe mecze w internecie – czy na nich można zarobić?

Każdy lubi dostawać za darmo, czyż nie? Nie inaczej jest w przypadku darmowych meczów w internecie. Dlatego też dziś, pokażemy wam, jakie są najlepsze sposoby na to, aby obejrzeć darmowe mecze online – a na dodatek na nich zarobić!

Amatorzy na tym niestety nie zarabiają

Na poziomie amatorskim gra w futbol prawdopodobnie nie będzie przynosiła żadnych pieniędzy. Co innego, gdy uda się dostać do pierwszej ligi, lub najlepiej Ekstraklasy. Tam zaczyna się naprawdę poważna kasa. Czołowi piłkarze zarabiają ponad 100 tys. złotych miesięcznie. Jest to jednak nic w porównaniu z zarobkami sportowców grających w ligach zachodnich. Tam już na początek „polską” wypłatę mnoży się przez 4, bo przecież piłkarze zarabiają już w Euro. Na zarobki rzędu 200-300 tys. Euro rocznie mogą liczyć początkujący zawodnicy, którzy jeszcze do końca nie udowodnili swojej wartości. Podobnie jest z początkującymi typerami zakładów bukmacherskich. A co ma tutaj bukmacherka do sportu? A to, że osoby które mają dużą wiedzę sportową (czyli zazwyczaj takie które ten sport uprawiają, bądź oglądają meczyki online) w wypadku kontuzji bądź innych utrudnień taka osoba może znaleźć inne źródło zarobku. Inaczej rzecz ma się w przypadku najlepszych zawodników z lig takich jak włoska, hiszpańska czy angielska. Tam najlepsi piłkarze zarabiają od 5 do nawet 15 milionów rocznie z samych tylko kontraktów za grę. Do tego dochodzą umowy marketingowe ze sponsorami, które zazwyczaj podwajają roczne zarobki piłkarzy takich jak Messi, Ronaldo, czy chociażby Robert Lewandowski.Liczba szkółek piłkarskich, klubów, zakładów bukmacherskich na ten sport i klas rozgrywkowych wyraźnie pokazuje, jak wiele osób garnie się do „haratania w gałę”. Również wśród kibiców piłka kopana cieszy się ogromnym powodzeniem. Mecze Ekstraklasy piłkarskiej w poprzednim sezonie gromadziły średnio blisko 9000 fanów na trybunach i choć ta wartość daleko odbiega od standardów zachodnioeuropejskich, jak w Niemczech czy w Anglii, gdzie przeciętnie spotkania na żywo ogląda ok. 40 000 osób, to i tak znacznie przewyższa frekwencyjne osiągnięcia pozostałych konkurencji.

 Co ciekawe, frekwencja na stadionach piłkarskich nie jest napędzana sukcesami, bo tych… po prostu brakuje. Rodzime kluby na arenie międzynarodowej, delikatnie mówiąc, nie błyszczą, zaś reprezentacja narodowa nie należy do światowej czołówki, choć co jakiś czas swoją grą wzbudzi niemałe uznanie, wzbudzając jednocześnie nadzieję na lepsze piłkarskie jutro. Ciekawym przykładem w jaki sposób reaguje rynek na popularność piłki nożnej jest na przykład ilość zakładów na meczyki które oferują firmy bukmacherskie. Ciężko w Polskiej lidze o jakikolwiek sukces sportowy, a jednak zakłady bukmacherskie na mecze Polskiej reprezentacji osiągają zawrotne sumy. Również w mediach zawody na zielonej murawie są często pokazywane, co jest odzwierciedleniem popytu na tego rodzaju transmisje.

Zainteresowanie sportem w Polsce

Zdarza się, że zainteresowanie sportem ogranicza się do siedzenia przed telewizorem i oglądania rozgrywek. Jak często angażujemy się w aktywność fizyczną czynnie? WHO uznało za minimalny poziom aktywności fizycznej zasadę 3×30 – w Polsce trzy razy w tygodniu sport uprawia 30% społeczeństwa – to więcej, niż w poprzednich latach, jednak wciąż bardzo mało. Jeśli chodzi o typowanie, to prawdopodobnie co piąty polak miał styczność ze sportowymi zakładami bukmacherskimi. Tak jak i w innych dyscyplinach, również i w piłce nożnej każde obstawiane zdarzenie, musi być dobrze przeanalizowane. Taka czynność na pewno zwiększa nasze szanse na osiągnięcie zysku. Dlatego do obstawiania piłki nożnej w zakładach bukmacherskich potrzeba odpowiednich i sprawdzonych źródeł wiedzy. Na szczęście, z racji tego że jest  to najpopularniejszy sport na świecie, a w dobie XXI wieku i ogólnego dostępu do Internetu nie ma z tym większego problemu.

Na co zwrócić uwagę podczas typowania meczów online?

Jeśli chcemy zacząć zarabiać na oglądaniu meczów online, warto skupić się na obstawianiu tylko zakładów na piłkę nożną. Kilka przykładów zakładów które możemy wybrać to na przykład awans, czyli która z drużyn awansuje do dalszej fazy rozgrywek, typowanie wyniku do przerwy jest kolejną z opcji, popularną alternatywą do obu przykładów wyżej jest Under/Over, czyli zakłady na przedziały bramkowe. Specjalizacja w określonych typach zakładów ułatwi nam również analizę innych typów na resztę dyscyplin sportowych, z racji nabieranego przez nas doświadczenia. To właśnie analizowanie wyników ułatwi nam poprawne typowanie spotkań lub co najmniej zawężenie pozostałych możliwych wyników. Staraj się śledzić strony sportowe zajmujące się statystykami meczów jak:  Livescore czy też serwisy porównujące wynik zespołów na przestrzeni czasowej, liczby wygranych, przegranych oraz ich częstotliwość.

0 0 vote
Oceń Post
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x