Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 września 2023

Laptopy poleasingowe – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Kupno laptopa czy komputera poleasingowego jest rozwiązaniem korzystnym cenowo i pozwala na efektywny obrót dobrym jakościowo sprzętem używanym. Wybór odpowiedniego produktu nie jest jednak już taki prosty. Na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupów?

Jeśli jesteś na etapie wyboru używanego sprzętu do swojego domu czy biura, koniecznie sprawdź laptopy poleasingowe na https://rnew.pl/pl/menu/laptopy-156.html. Wcześniej dowiedz się jednak, jakie konkretne parametry powinieneś ocenić. Przeczytaj poniższy artykuł i dokonaj słusznej decyzji podczas zakupów!

Klasa laptopów poleasingowych

Wyróżnia się 3 klasy sprzętów poleasingowych, które różnią się między sobą głównie sprawnością. W każdym dobrym sklepie, jak np. na https://rnew.pl/pl/menu/komputery-stacjonarne-157.html, klasy te są dokładnie wyszczególnione. To pierwszy parametr, na który powinieneś zwrócić uwagę, sprawdzając laptopy i komputery poleasingowe.

  • klasa A: laptopy i komputery starannie przetestowane pod kątem sprawności technicznej, która oceniana jest maksymalnie. Również wizualnie sprzęt jest w najlepszym stanie. Widoczne są jedynie normalne ślady użytkowania. To najwyższa kategoria w całej klasyfikacji;
  • klasa A-: jakość zwykle jest równie dobra jak poprzednio, jednak widać nieco większe ślady użytkowania, np. wytarte klawisze czy drobne ryski na matrycy. Konstrukcja laptopa nie może być jednak naruszona;
  • klasa B: sprzęt sprawny technicznie, jednak może zawierać nie tylko ślady normalnego użytkowania, ale i niewielkie uszkodzenia obudowy.

Ostateczny wybór zależy głównie od tego, czego oczekujesz od używanego sprzętu. Jeśli cenisz sobie najwyższą jakość zarówno techniczną, jak i wizualną, postaw na klasę A- lub A. Jeśli natomiast laptop poleasingowy ma być prezentem dla dziecka czy sprzętem do użytku domowego, z powodzeniem możesz wybrać klasę B.

Wydajność laptopów i komputerów poleasingowych

Sprawdź, czy bateria w wybranym sprzęcie jest wymienna, a jeśli nie, czy nie jest uszkodzona. Wydajna i sprawna bateria jest gwarancją efektywnej pracy na sprzęcie bez konieczności podłączania go do ładowania, np. w podróży czy w kawiarni. Dokładnie sprawdź stan zużycia tego elementu, zwłaszcza w ultrabookach, w których (w wielu przypadkach) nie ma możliwości jego wymiany.

Stan techniczny laptopów poleasingowych

Kwestie takie jak plamki i drobne rysy na matrycy czy wytarcie klawiszy nie powinny Cię odstraszać. To normalne ślady użytkowania, które nie wypływają na stan techniczny i sprawność sprzętu. Jednak zastanów się, zanim kupisz laptop z pęknięciami i uszczerbkami w obudowie. Prawdopodobnie stanowią one konsekwencję upadku sprzętu, co może już wpływać na sprawność podzespołów, co odczujesz po pewnym czasie użytkowania laptopa czy komputera.

Spore znaczenie ma również licencjonowany, legalny system operacyjny w polskiej wersji językowej. Sklepy oferujące elektronikę poleasingową powinny posiadać urządzenia z wgranym oprogramowaniem. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx