Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Profesjonalne sesje biznesowe nie tylko dla właścicieli firm

Zdjęcie: Mateusz Kuliński, Sesja biznesowa: Krzysztof Zaleski

Jeszcze jakiś czas temu na wykonanie profesjonalnej sesji biznesowej decydowali się przedsiębiorcy, którzy tworzyli strony internetowe i zajmowali się promocją swoich firm. Dziś z konieczności posiadania zdjęć biznesowych zdają sobie sprawę nawet szeregowi pracownicy. Dobre zdjęcia biznesowe mogą przyspieszyć rozwój naszej zawodowej kariery, sprawić, że staniemy się bardziej wiarygodni dla potencjalnych klientów i partnerów biznesowych.

Sesje biznesowe – dlaczego współcześnie potrzebujemy ich bardziej niż kiedykolwiek?

Sytuacja współczesnych przedsiębiorców i pracowników jest inna niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Rozwój Internetu dosłownie zrewolucjonizował rynek pracy. Wiele firm przeniosło przynajmniej część swojej działalności do sieci. Specjaliści od rekrutacji często szukają pracowników w mediach społecznościowych.

Choć od zawsze słyszymy, że nie ważne jak człowiek wygląda, że liczy się to co umie, w rzeczywistości sytuacja jest zdecydowanie bardziej skomplikowana. Nawet wykształceni specjaliści od rekrutacji przyznają, że zdarzyło się im odrzucić kandydaturę kandydata bez zagłębiania się w CV, tylko dlatego, że jego wizerunek wydał się im mało profesjonalny. Potencjalni klienci i partnerzy biznesowi często nie mają okazji poznania nas na żywo. W rezultacie wyrobią sobie opinię na nasz temat na podstawie zdjęć, które zamieścimy w sieci. Z jednej strony możemy być oburzeni tą sytuacją, co oczywiście niewiele da. Zdecydowanie lepiej jest potraktować ją jako szansę.

Komu zlecić przeprowadzenie sesji biznesowej?

Profesjonalne zdjęcia biznesowe mogą zarabiać na siebie jeszcze wiele lat po ich wykonaniu. Z kolei fotografie wykonane przez amatora mogą poważnie nam szkodzić, gdyż kreują nieprawdziwy wizerunek. Sesje biznesowe powinny być wykonane przez profesjonalnego fotografa. Niestety współcześnie możemy mieć problem ze znalezieniem takiej osoby. Duże zapotrzebowanie na sesje biznesowe sprawia, że wielu fotografów oferuje nam tego typu usługi.

Poważnym problemem polskiej fotografii jest fakt, że zawód fotografa w naszym kraju nie jest regulowany. Nie trzeba mieć żadnego wykształcenia w tym kierunku, wystarczy posiadać odpowiedni sprzęt i zarejestrować własną działalność gospodarczą. Odpowiadając na ogłoszenie fotografa oferującego wykonanie sesji biznesowych nie wiemy czy jest to ekspert w swojej branży czy osoba, która miesiąc temu kupiła sobie aparat. Możemy mieć wyobrażenie na temat jego pracy dopiero po zapoznaniu się z portfolio.

Czy lepiej wybrać sesję biznesową w biurze czy w plenerze

Sesje biznesowe mogą być wykonane w różnych miejscach – studiu fotograficznym, plenerze czy biurze naszej firmy. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Sesja biznesowa w plenerze może dać nam niebanalne, świeże zdjęcia. Jednocześnie trudno jest w ten sposób fotografować większą grupę pracowników.

W przypadku, gdy sesja ma dotyczyć większej ilości osób, zdecydowanie lepiej jest ją wykonać w siedzibie firmy, gdzie pracownicy czują się swobodnie, a dodatkowo od razu po zdjęciach mogą wrócić do swoich obowiązków.

Jak wyglądają przygotowania do sesji biznesowej?

Przygotowania do sesji biznesowej nie są szczególnie skomplikowane. Ważne jest, żebyśmy byli wypoczęci, wyglądali schludnie i mieli dobry humor. Fotograf, z którym nawiązujemy współpracę poinstruuje nas w jaki sposób pozować, żeby korzystnie wychodzić na zdjęciach. Ustalimy z nim także takie kwestie jak strój, w którym będziemy pozować (możemy zabrać ze sobą kilka zestawów ubrań i w międzyczasie się przebierać).

Źródło: https://krzysztofzaleski.com/meska-sesja-zdjeciowa/

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx