Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

Czyszczenie ścian po pożarze – jak robią to specjaliści?

Sprzątanie po pożarze to bardzo skomplikowany proces. Każdy, kto zetknął się kiedykolwiek z pogorzeliskiem wie, że problemem jest nie tylko wszechobecna sadza, ale też unoszący się w powietrzu przykry zapach dymu i spalenizny. Czyszczenie ścian po pożarze, czy usuwanie sadzy po pożarze jest na tyle trudne, że nie poradzi sobie z tym osoba, która nie posiada odpowiedniego przygotowania. Specjaliści, dla których czyszczenie ścian po pożarze nie stanowi problemu, to osoby z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym i dużym doświadczeniem.

Czyszczenie ścian po pożarze – dlaczego warto zaufać specjalistom?

Czyszczenie ścian po pożarze wiąże się z szeregiem niebezpiecznych czynności. Ponadto dłuższe przebywanie w takim pomieszczeniu, gdzie został ugaszony pożar może być niebezpieczne dla zdrowia. W powietrzu unoszą się szkodliwe toksyny i trujące związki. Oczywiste jest również to, że przed wejściem na teren pogorzeliska należy mieć pewność, że konstrukcja budynku się nie zawali. Dlatego specjalistyczne firmy sprzątające mając na uwadze, że  czyszczenie po pożarze  to działanie skomplikowane i wymagające odpowiedniego doświadczenia i umiejętności, przeprowadzają szereg szkoleń dla swoich pracowników. Poza tym niezbędna jest też odpowiednia odzież ochronna, specjalistyczny sprzęt i środki czyszczące.

Czyszczenie ścian po pożarze – jak robią to specjalistyczne firmy sprzątające?

Czyszczenie ścian po pożarze jest jednym z etapów sprzątania po pożarze. Specjalistyczne firmy sprzątające zaczynają swoje działania od sprawdzenia, czy teren pogorzeliska jest bezpieczny. Dopiero po dokładnym sprawdzeniu, przeszkoleni pracownicy rozpoczynają wstępną selekcję i wynoszenie rzeczy. Specjaliści są w stanie określić, które meble, przedmioty i sprzęty są możliwe do wyczyszczenia i dalszego użytkowania, a które należy wywieźć i zutylizować. W tym celu zazwyczaj są przeprowadzane wstępne testy poziomu zanieczyszczenia danej powierzchni.  Gdy pomieszczenia są już opróżnione, fachowcy przechodzą do jednego z najważniejszych etapów sprzątania po pożarze, jakim jest właśnie czyszczenie ścian po pożarze, czy usuwanie sadzy po pożarze z innych powierzchni. Oczyszczanie powinno się zaczynać od powierzchni, które są szczególnie wrażliwe na działanie sadzy, takich jak: chromowane elementy, blaty MDF, włókno szklane, czy akwarelowe obrazy. Potem następuje czyszczenie ścian po pożarze i pozostałych powierzchni. Specjalistyczne firmy sprzątające wykorzystują do tego różne techniki – na sucho, na mokro lub z użyciem specjalistycznego sprzętu – w zależności od rodzaju i stopnia zabrudzenia powierzchni.

Na czym polegają techniki ekspertów?

Eksperci w sprzątaniu po pożarach mają wypracowane techniki, które sprawiają, że czyszczenie ścian po pożarze, czy innych powierzchni przebiega nie tylko sprawnie, ale przede wszystkim skutecznie. Istotne jest, aby czyszczona powierzchnia nie uległa zniszczeniu. Na koniec należy też zadbać o zneutralizowanie przykrego zapachu. W tym celu specjaliści stosują kilka technik czyszczenia po pożarze:

  • Na sucho –  do tej techniki czyszczenia używane są specjalne gąbki. Czyszczenie na sucho jest mniej skuteczne niż czyszczenie na mokro, jednak niektórych powierzchni nie można czyścić na mokro, ze względu na możliwość uszkodzenia.
  • Na mokro – czyszczenie na mokro jest bardziej skuteczne. Zwykle do tego typu czyszczenia stosowany jest roztwór oparty na wodzie i odpowiednio dobranym środku czyszczącym. Roztwór jest nakładany za pomocą specjalnego ręcznika do czyszczenia.
  • Z użyciem specjalistycznego sprzętu takiego jak: płuczki powietrza z filtrem, generatory hydroksylowe, ozonatory, zamgławiacze ULV wodne, zamgławiacze termiczne, czy specjalistyczne odkurzacze z filtrem HEPA

Jak widać, specjalistyczne firmy sprzątające muszą posiadać ogromną wiedzę, oraz dysponować odpowiednimi środkami czyszczącymi i specjalistycznym sprzętem, aby przeprowadzić skuteczne sprzątanie po pożarze. Warto w tej kwestii zaufać ekspertom i powierzyć im czyszczenie ścian po pożarze, aby niepotrzebnie nie narażać swojego zdrowia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx