Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

17 października 2021

Agnieszka Chylińska – wiek, dziecko, mąż Agnieszki Chylińskiej

Agnieszka Chylińska - biografia, wiek, działalność artystyczna, ciekawostki Agnieszki Chylińskiej
Fot.: Aleksandra Bomba

Agnieszka Chylińska to jedna z najpopularniejszych, najbardziej cenionych i najbardziej oryginalnych polskich wokalistek rockowych. Słynie także jako autorka znakomitych tekstów piosenek. Szerokiej publiczności Agnieszka Chylińska znana jest także jako jurorka programów telewizyjnych „Mam Talent!” i „Mali Giganci„.

Zainteresowanie telewidzów budzi życie Agnieszki Chylińskiej – piosenkarka znana jest nie tylko z dokonań artystycznych, ale także jako celebrytka. Agnieszka Chylińska to postać barwna, kontrowersyjna, budząca żywe emocje. Już jako nastolatka występująca w zespole O.N.A. szokowała publiczność, znana była z niecenzuralnych i obraźliwych wypowiedzi.

W późniejszym okresie życia stała się wielką gwiazdą, popularną nie tylko wśród zbuntowanej młodzieży. Jej muzyka odeszła od dynamicznej, hardrockowej estetyki, a występy w telewizji wymusiły pewne zmiany zachowania i wizerunku, które stały się bardziej spokojne i zrównoważone. Po rozpadzie zespołu O.N.A., rozpoczęła karierę solową – nie zawsze odnosząc jednak równie duży sukces komercyjny. Także późniejsza twórczość została przez fanów pozytywnie przyjęta.

Spis treści

  1. Agnieszka Chylińska – życiorys
  2. Agnieszka Chylińska – wiek
  3. Mąż Agnieszki Chylińskiej
  4. Dzieci Agnieszki Chylińskiej
  5. Agnieszka Chylińska – Instagram, Facebook
  6. Inne ciekawostki

Agnieszka Chylińska – życiorys

Agnieszka Chylińska urodziła się w Gdańsku w 1976 roku. Początki swojej działalności artystycznej wiązała z Trójmiastem, działając w lokalnej grupie Skawalker. Do dziś jest silnie związana z Gdańskiem, gdzie mimo pracy w Warszawie mieszka na stałe.

To właśnie w Gdańsku uczęszczała też do szkół. Była zbuntowaną nastolatką, uczyła się niechętnie. Do nauczycieli żywiła nie tylko niechęć, ale nawet, według własnych słów – nienawiść. Rzuciła liceum przed ukończeniem II klasy by poświęcić się tylko muzyce. Sławę zdobyła bardzo młodo, jako wokalistka zespołu O.N.A., który kontynuował tradycje zespołu KOMBI. Mentorem Agnieszki Chylińskiej był wtedy gitarzysta rockowy Grzegorz Skawiński. Uwagę publiczności zwracał nie tylko głos, ale także jej bardzo dojrzałe teksty. Już jako nastolatka zaprezentowała się jako wybitna tekściarka.

W 2003 roku zespół O.N.A. rozpadł się, głównie ze względu na konflikt Agnieszki Chylińskiej z pozostałymi muzykami. Agnieszka Chylińska działała odtąd pod własnym nazwiskiem, w grupie o nazwie „Chylińska„, współpracowała też z zespołem Hey. Na kilka lat zniknęła jednak całkowicie ze sceny, co wzbudziło zdumienie fanów. Dopiero później okazało się, że wiązało się to z życiem prywatnym, narodzeniem pierwszego dziecka i drugim małżeństwem.

Po 2009 roku ponownie nagrała kilka popularnych albumów. Na płycie „Modern Rocking” odeszła od hardrocka, włączając w swoją twórczość elementy muzyki pop, a nawet muzyki tanecznej. Zdobyła dzięki swoim nowym płytom kilka znanych nagród, m.in. nagrody czasopisma Viva! i Superjedynki.

Teledysk Królowa Łez

Królowa Łez

Spokojniejszy wizerunek artystyczny otworzył jej drzwi do kariery w telewizji. Ceniona wokalistka stała się odtąd mentorką innych, młodszych piosenkarzy. W 2008 roku Agnieszka Chylińska związała się z telewizją TVN, gdzie została jurorką programu „Mam Talent” – zastąpiła w nim Kubę Wojewódzkiego. Telewizyjne występy także budziły pewne kontrowersje, ceniono jednak jej rzetelność i wnikliwość w ocenie innych wykonawców. Jej występy w tym programie przez wiele kolejnych sezonów nagrodzono prestiżowymi telekamerami. Następnie Agnieszka Chylińska została jurorką programu „Mali Giganci”, w którym ocenia występy sceniczne dzieci.

Agnieszka Chylińska – wiek

Agnieszka Chylińska urodziła się w Gdańsku 23 maja 1976 roku. Piosenkarka ma więc obecnie 45 lat. Wiek Agnieszki Chylińskiej budzi szczególne zainteresowanie, gdyż debiutowała ona bardzo młodo, jeszcze jako nastolatka. Mimo że piosenki towarzyszą nam już od dziesięcioleci, wokalistka jest jeszcze w pełni sił artystycznych. Możemy spodziewać się więc, że kariera Agnieszki Chylińskiej będzie się wciąż rozwijała, a piosenkarka zaskoczy jeszcze swoich fanów nowymi wielkimi przebojami.

Mąż Agnieszki Chylińskiej

Mąż Agnieszki Chylińskiej to Marek, były projektant płyt i okładek zespołu O.N.A., który nie ujawnia publicznie swoich personaliów. Wiadomo, że tak jak Agnieszka Chylińska pochodzi on z Trójmiasta. Po ślubie z Markiem Agnieszka Chylińska zniknęła na kilka lat z życia publicznego. Jest on jednak drugim mężem – pierwszym był menedżer z wytwórni Sony Krzysztof Krysiak. Pierwsze małżeństwo było nietrwałe, związek przetrwał tylko 16 miesięcy.

Dzieci Agnieszki Chylińskiej

Dzieci Agnieszki Chylińskiej to syn Ryszard (ur. 2006) i dwie córki, Estera (ur. 26 grudnia 2010) i Krystyna (ur. 8 stycznia 2013). Dzieci mieszkają w domu rodzinnym w Gdańsku, piosenkarka stosunkowo rzadko chwali się nimi w mediach. Wokalistka poświęciła jednak dzieciom kilka osobistych refleksji i wpisów, mówi też często, że są dla niej źródłem inspiracji. Z wpisów tych wiadomo, że dzieci wymagają „szczególnej opieki”, nie wiemy jednak, czy chodzi tu o choroby.

Agnieszka Chylińska – Instagram, Facebook

Jak chyba każda gwiazda, Agnieszka Chylińska prowadzi popularne profile na Instagramie i Facebooku. Jej Instagram to @agnieszka.chylinska. Profil na Facebooku to https://www.facebook.com/AgnieszkaChylinska. Równie popularny jest jednak fanpage na Facebooku, https://www.facebook.com/chylinskafanpage – jest to przy tym oficjalny fanpage piosenkarki.

Inne ciekawostki

Charakterystyczny chropowaty głos może budzić zazdrość innych rockmanów i jazzmanów. Chrypka w głosie to rzadki i ceniony dar u piosenkarzy wielu gatunków muzycznych. Ciekawe jest to, że chrypka w głosie występuje najczęściej u dorosłych mężczyzn – tymczasem w głosie Agnieszki Chylińskiej obecna była już w bardzo młodym wieku, przed osiemnastym rokiem życia.

Jako nastolatka Agnieszka Chylińska szokowała nie tylko publiczność, ale też mieszkańców Gdańska. Wraz z koleżankami jeździła po mieście samochodem krzycząc, urządzając awantury i zachowując się w sposób niezgodny z „normami społecznymi”.

Mimo swojej drapieżnej osobowości scenicznej, Agnieszka Chylińska jest autorką pełnych ciepła i prostoty książek dla dzieci. Jej książka „Zezia i Giller” była nawet znaczącym bestsellerem.

Agnieszka Chylińska urodziła się w niedzielę. Jej znak zodiaku to bliźnięta. Drugie imię to Barbara. Piosenkarka ma 175 cm wzrostu.

Drapieżny, silny głos budzi zainteresowanie krytyków. W 2002 roku przyznano jej „Paszport Polityki„. Nagrodę otrzymała jednak nie za działalność artystyczną, ale właśnie – za barwę głosu.

/ aktualizacja 03/07/2021

5 2 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ŁAZZZ
ŁAZZZ
3 miesięcy temu

Szanuję te postać. Polska legenda

łajka
łajka
3 miesięcy temu

Głos jak rakieta. Mogła kontynuować i kończyć w stylu rock

sza
sza
3 miesięcy temu

Królowa Łez bardzo mi się podoba ten utwór do dziś

3
0
Dodaj komentarzx
()
x