Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki wiek, wzrost, rodzice, instagram, książka, TVN
Fot.: Fryta 73

Kuba Wojewódzki jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej telewizji. Dziennikarz występujący w telewizji oraz radiu, a także publikujący na łamach periodyków, przez ponad trzydzieści lat swojej kariery zdobył wielu fanów, lecz także był obiektem skandali. Zaczynając jako dziennikarz muzyczny poszerzał stopniowo swoje pole ekspertyzy, obecnie będąc znanym szczególnie za swoje często kontrowersyjne opinie na tematy około kulturowe. Znany między innym jako juror wielu popularnych programów rozrywkowych a także gospodarz swojego autorskiego talk show. W 2018 roku wydał swoją autobiografię pod tytułem „Nieautoryzowana autobiografia„.

Dane w pigułce

 • Imię i nazwisko: Jakub Władysław Wojewódzki
 • Data urodzenia:  2 sierpnia 1963 rok
 • Miejsce urodzenia: Koszalin, Polska
 • Wzrost: 187 cm
 • Waga: ok. 74 kg
 • Wykształcenie: średnie
 • Rodzice: Maria Wojewódzka i Bogusław Wojewódzki
 • Rodzeństwo: brat Tomasz i siostry Dorota oraz Elżbieta
 • Byłe partnerki: Anna Mucha, Renata Kaczoruk
 • Zawód: dziennikarz, satyryk, publicysta, felietonista, perkusista
 • Programy telewizyjneKuba Wojewódzki, Mask Singer, Mam talent, X-Factor, Mali Giganci, Idol, W roli głównej, Szymon Majewski Show, Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami
 • FilmografiaDrogi, Testosteron, Chasing the Acids – w pogoni za Acid Drinkers, Dzieci Jarocina
 • Instagram: https://www.instagram.com/kuba_wojewodzki_official/
 • Facebook: https://www.facebook.com/KubaWojewodzkiJednoosobowasubkultura
 • TikTok: https://www.tiktok.com/@tenkubawojewodzki

Spis treści

 1. Kuba Wojewódzki – wiek
 2. Kuba Wojewódzki – wzrost
 3. Kuba Wojewódzki – rodzice
 4. Anna Mucha i Kuba Wojewódzki
 5. Renata Kaczoruk i Kuba Wojewódzki
 6. Kuba Wojewódzki – kariera w TVN
 7. Kanał Sportowy: Hejt Park – Krzysztof Stanowski i Kuba Wojewódzki
 8. Kuba Wojewódzki – książka. Nieautoryzowana autobiografia
 9. Kuba Wojewódzki – Facebook, Instagram, Wikipedia
 10. Inne ciekawostki

Kuba Wojewódzki – wiek

Ile lat ma Kuba Wojewódzki? Urodził się w Koszalinie 2 sierpnia 1963 roku.  Oznacza to, że dziennikarz w przyszłym roku (2023) skończy 60 lat.

Kuba Wojewódzki – wzrost

Kuba Wojewódzki nie należy do niskich osób jak wielu ludziom może się wydawać. Jego wzrost wynosi 187cm.

Kuba Wojewódzki – rodzice

Rodzicami dziennikarza są Bogusław Wojewódzki, który z zawodu był prokuratorem, oraz Maria Wojewódzka, która zajmowała się domem oraz czwórką dzieci. Oboje rodziców Kuby Wojewódzkiego już nie żyją. Szczególnie ciężko przeżył śmierć matki, z którą był on blisko związany. To jej pamięci zadedykował on swoją wydaną w 2018 roku autobiografię. Matka Kuby Wojewódzkiego przed śmiercią ciężko chorowała, podczas gdy dziennikarz dbał o zapewnienie jej najwyższej jakości opieki.

Anna Mucha i Kuba Wojewódzki

Fot.: Fryta 73

Związek czterdziestoletniego Kuby Wojewódzkiego z rozpoczynającą dopiero swoją karierę 17 lat młodszą od siebie aktorką – Anną Muchą – rozpoczął się w 2003 roku. Dziennikarz znajdował się wówczas u szczytu sławy, dlatego też związek ten był śledzony przez wiele serwisów plotkarskich. Para często pokazywała się razem na publicznych wydarzeniach, takich jak premiery filmowe czy różnego rodzaju gale. Związek ten rozpadł się jednak w 2006 roku. Zarówno dziennikarz jak i Anna Mucha jako przyczynę rozstania podawali rozbieżne plany na przyszłość. Dziennikarz jest już niemal sławny za swoje przywiązanie do stanu kawalera, podczas gdy aktorka szukała stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa. Chociaż samo rozstanie było burzliwe, to do dzisiaj zachowują oni ze sobą kontakt.

Renata Kaczoruk i Kuba Wojewódzki

Renata Kaczoruk jest modelką znaną między innymi z programu TVNAmeryka Express„. Z o dwadzieścia lat starszym Kubą Wojewódzkim zaczęła się spotykać w 2013 roku. Przez całe pięć lat trwania związku para unikała publicznych wypowiedzi na temat swojej relacji. Nie wiadomo dokładnie kiedy oraz w jaki sposób Renata Kaczoruk poznała króla TVN. Mówi się jednak, że mogło to mieć miejsce w 2012 roku na uczelni na której wówczas studiowała modelka. Podczas trwania związku para chętnie pokazywała się razem na różnego rodzaju wydarzeniach. W 2018 roku doszło jednak do rozstania. Od tego czasu Kaczoruk oraz Wojewódzki niechętnie udzielali informacji na temat związku czy też przyczyn jego rozpadu. 

Kuba Wojewódzki – kariera w TVN

Dziennikarz rozpoczynał swoją karierę w różnych magazynach oraz stacjach radiowych. Współpracował między innymi z „Trójką„, „Antyradiem” czy czasopismem „Viva!„. W 2002 roku zaczął prowadzić swój talk show w telewizji Polsat. Po czterech latach, w 2006 roku, za porozumieniem stron rozwiązał swoją umowę z tą telewizją i rozpoczął swoją współpracę z TVN, gdzie do dzisiaj prowadzi swój program. Poza autorskim talk show „Kuba Wojewódzki„, dziennikarz występuje także jako juror w różnych programach stacji. W latach 2008-2010 należał on do składu jurorów w pierwszych edycjach programu „Mam talent!„.

Brał także udział we wszystkich edycjach emitowanego od 2011 roku programu „X-Factor„. Swoją karierę jurora kontynuował w produkowanym przez TVN w latach 2015-2017 programie „Mali giganci„. Najnowszym dodatkiem w jego doświadczeniu na fotelu sędziego był występ w programie „Mask Singer„, nagrywanym na początku 2022 roku. W 2016 roku dziennikarz miał natomiast okazję znaleźć się w zgoła odmiennej pozycji podczas słynnego „Roastu Kuby Wojewódzkiego„. W emisji tej wystąpili różni znani goście, tacy jak m.in. piosenkarz Dawid Podsiadło czy komik Abelard Giza.

Kanał Sportowy: Hejt Park – Krzysztof Stanowski i Kuba Wojewódzki

Dziennikarz przyjął również zaproszenie od Krzysztofa Stanowskiego i wystąpił w popularnym programie Hejt Park Kanału Sportowego, który dostępny jest na YouTube.

Kuba Wojewódzki – książka. Nieautoryzowana autobiografia

W 2018 roku wydał przygotowywaną przez sześć lat „Nieautoryzowaną autobiografię„, dającą fanom Wojewódzkiego możliwość poznania życiorysu dziennikarza z pierwszej ręki. W książce możemy przeczytać o początkach jego osoby oraz rozwoju jego kariery aż po dzień dzisiejszy. Wszystko to okraszone jest charakterystycznymi dla niego ironicznymi komentarzami oraz bystrymi uwagami.

Kuba Wojewódzki – Facebook, Instagram, TikTok, Wikipedia

Więcej o Kubie możemy dowiedzieć się z jego oficjalnego fanpage’a na Facebook: @KubaWojewodzkiKrolTVN, Instagram: @kuba_wojewodzki_official, TikTok: @tenkubawojewodzki. Wiele informacji na temat życia i kariery Kuby Wojewódzkiego znajdziemy także na dotyczącej go stronie – Wikipedia (https://pl.wikipedia.org/wiki/Kuba_Wojew%C3%B3dzki).

Kuba Wojewódzki Instagram #1

Kuba Wojewódzki insta 1
Fot.: Instagram

Kuba Wojewódzki Instagram #2

Kuba Wojewódzki insta 2
Fot.: Instagram

Inne ciekawostki

W życiu Kuby Wojewódzkiego nie brakuje ciekawych zwrotów akcji czy kontrowersji. Jego osobowość znana jest z oryginalnych, często niekonwencjonalnych pomysłów, które co jakiś czas ciągną za sobą większe lub mniejsze konsekwencje. Jedną z większych spraw był proces sądowy wywołany wyemitowanym w 2008 roku odcinkiem programu „Kuba Wojewódzki”, w którym gospodarz wraz z zaproszonymi do programu gośćmi wkładali miniaturowe polskie flagi w sztuczne psie odchody.

Proces ten zakończył się wydanym w 2011 roku przez Sąd Apelacyjny w Warszawie wyrokiem, nakazującym stacji TVN zapłatę kary w wysokości 471 tys. złotych. W roku 2016 roku został też pozwany za naruszenie dóbr osobistych przez Małgorzatę Rozenek-Majdan, o której wypowiadał się on w nieprzychylny sposób podczas wywiadu dla magazynu „Playboy„. 

Poza kontrowersjami wywoływanymi przez niekonformistyczny charakter Kuby Wojewódzkiego, dziennikarz cieszy się także zasłużonym uznaniem. Został on laureatem wielu nagród polskiej branży rozrywkowej, a w 2011 roku zajął trzecie miejsce na w rankingu „100 najbardziej wpływowych Polaków” magazynu „Wprost„.

/ ostatnia modyfikacja: 20/05/22

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Socz
Socz
1 rok temu

najlepszy dziennikarz muzyczny

1990
1990
1 rok temu

Jak on to robi że wygląda tak młodo 🤔

Mat
Mat
1 rok temu

Program z sezonu na sezon od gdzieś 2020 roku co raz gorszy. Przykro mi to mówić jako fan tego programu, Po prostu coś sie juz wypaliło.

czekoladowy miś
czekoladowy miś
1 rok temu

W telewizji wydaje się być osobą niską ale na żywo to kawał chłopa (widziałem osobiście w Sopocie)

4
0
Dodaj komentarzx