Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 kwietnia 2024

Jakie ma plusy i dla kogo sprawdzi się faktoring?

Usługi faktoringu od pewnego czasu stale zyskują na popularności. Wiele firm decyduje się na pozyskanie w ten sposób dodatkowych środków na zakupy, a także zwiększenie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Mimo że pod pewnymi względami finansowanie faktur zakupowych oferowane w faktoringu przypomina kredyt, to jest bardziej elastycznym rozwiązaniem. W wielu firmach sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż klasyczna pożyczka i zagwarantuje elastyczność dostosowaną do potrzeb. Przedstawiamy, kiedy skorzystanie z faktoringu faktycznie ma sens i jak wybrać odpowiedni.

Faktoring zakupowy – na czym polega?

Finansowanie zakupów to jedna z usług oferowanych w ramach faktoringu. Polega na tym, że przedsiębiorca może w ramach przyznanego limitu pokrywać koszty związane z dokonywanymi zakupami. Dzięki temu można w łatwy sposób opłacić faktury kosztowe, a jednocześnie nie blokować posiadanych środków finansowych. Zwiększa to elastyczność przedsiębiorstwa i ułatwia dostosowanie się do wielu sytuacji.

Limit udzielony w ramach faktoringu zakupowego jest przydzielany na podstawie dokładnej analizy firmy. Przedsiębiorstwa zajmujące się faktoringiem przeprowadzają ocenę zdolności kredytowej oraz biorą pod uwagę zapotrzebowanie klienta. W ten sposób ustalany jest poziom, do którego można pokrywać koszty faktur. Dzięki temu przedsiębiorca zyskują dodatkowe możliwości i gwarancją, że wszystkie płatności zostaną zrealizowane w terminie wymagalności faktury.

Finansowanie faktur zakupowych – przewagi faktoringu nad kredytem

Pod pewnymi względami korzystanie z faktoringu zakupowego może przypominać kredyt. W obu przypadkach to bowiem zewnętrzny podmiot odpowiada za dostarczenie niezbędnego kapitału do zrealizowania transakcji. Samo finansowanie zakupów za pośrednictwem faktoringu ma jednak o wiele więcej plusów. Przede wszystkim jest zdecydowanie elastyczniejszą formą. Z przyznanego limitu można korzystać w różnym stopniu każdego miesiąca. Istnieje możliwość finansowania zakupów w całości lub tylko części. Przedsiębiorca sam może zdefiniować własne potrzeby i na tej podstawie stwierdzić, które rozwiązanie jest optymalne.

Dodatkowo finansowanie zakupów za pomocą faktoringu jest szybsze do uzyskania niż kredyt obrotowy. Posiadając przyznany limit, nie ma konieczności przedstawiania dodatkowych dokumentów. Przedsiębiorca w razie potrzeby może odroczyć zgodnie z potrzebą termin płatności za fakturę. W przeciwieństwie do kredytu obrotowego proces wnioskowania o środki nie jest tak skomplikowany i czasochłonny.

W razie potrzeby z faktoringiem można łatwo zdecydować się na wcześniejszą płatność za powstałe zobowiązanie. Nie jest to dodatkowo związane z dodatkowymi kosztami. Wszystko to sprawia, że faktoring zakupowy to niezwykle proste rozwiązanie, które charakteryzuje się prostymi warunkami.

Kto powinien postawić na finansowanie zakupów?

Opcja faktoringu z odroczonym terminem płatności to rozwiązanie dla firm, które szukają prostego i elastycznego finansowania. Faktoring zakupowy może pomóc w zachowaniu płynności finansowej i rozwiązać problemy ze spóźniającymi się kontrahentami. Jednocześnie umożliwia terminowe regulowanie wszystkich faktur kosztowych, co wpływa na lepszą opinię o firmie.

Dobrze wybrane finansowanie faktur zakupowych świadczone przez renomowane podmioty to również dobry wybór dla przedsiębiorstw, których kontrahenci spóźniają się z płatnościami. W takim przypadku faktoring odwrotny pozwoli zachować płynność finansową i opłacić faktury kosztowe nawet w sytuacji, gdy firma nie ma aktualnie środków. Możliwość łatwego pozyskania dodatkowych środków to dla wielu firm prawdziwy ratunek.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx