Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

31 maja 2024

Domek drewniany – 5 powodów dlaczego warto o nim pomyśleć

Drewno to naturalny, przyjazny dla człowieka, wytrzymały materiał, o wszechstronnym zastosowaniu. Od wieków drewno używane jest do produkcji domów, zarówno całorocznych, jak i letniskowych. Dziś, wraz z rozwojem nowych technologii drewno dalej nie traci na popularności, drewniane domki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Domek drewniany – ciekawa oferta dla wszystkich klientów

Oferta domków drewnianych z roku na rok rośnie. Drewno jest bardzo plastyczne, dlatego domy można budować w różnych stylach, z wielu rodzajów drewna. To doskonała alternatywa do domów murowanych czy ceglanych. Bardzo często wykorzystywana jest konstrukcja szkieletowa, w której stelaż wykonany jest z drewna litego i wypełniony izolacją. W ostatnich latach bardzo popularne stały się domy z bali, a także domy z prefabrykatów.  Można kupić gotowe elementy lub zamówić domki pod indywidualne zamówienie. Niezależnie do wybranej konstrukcji, wszystkie drewniane domy mają szereg zalet. Warto je poznać, bo drewno to doskonały pod wieloma względami materiał budowlany.

Różne przeznaczenie domków

Na rynku dostępne są różnego rodzaju domki, propozycje dla siebie znajdą zarówno osoby, które szukają domów całorocznych, jak i amatorzy małych konstrukcji do ogrodu. Producenci oferują m.in. domek drewniany letniskowy, domek drewniany narzędziowy, domek drewniany na działkę, a także domki całoroczne. Z drewna można zbudować konstrukcje, które będą pełnić funkcje garażu, warsztatu, a nawet biura.

Domki drewniane i ich zalety 

Wielu specjalistów uważa, że domy drewniane są lepsze niż budowle murowane. Wynika to przede wszystkim z faktu, że drewno jest naturalne, przyjazne dla ludzi. Doskonale utrzymuje ciepło, dzięki temu można ograniczyć wydatki na ogrzewanie. Plusem drewnianych domów jest ich wytrzymałość. To materiał długowieczny, dlatego dobrze utrzymywane i pielęgnowane domy mogą wytrzymać w doskonałym stanie wiele lat. Ważną zaletą jest także ekologiczność domków drewnianych. Dziś, w dobie zmian klimatycznych, poszukiwane są rozwiązanie, które nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko. Drewno jest naturalne, nieszkodliwe dla środowiska, rozkłada się, tworząc materię organiczną. W drewnianych domkach utrzymywana jest naturalna temperatura, co jest zaletą szczególnie w gorące, letnie dni. W zimie drewno chroni przed utratą ciepła, w takich wnętrzach jest ciepło i przytulnie. To również dobry wybór dla alergików, w drewnianych pomieszczeniach jest mniej kurzu. Badania dowodzą, że przebywanie w drewnianych domach poprawia samopoczucie, wpływa na obniżenie ciśnienia krwi oraz poziomu stresu. Olejki estetyczne, wydzielane przez drewno, doskonale wpływają na drogi oddechowe, dlatego domek letniskowy drewniany lub całoroczny wpływa korzystnie na funkcjonowanie całego organizmu.  

Domek drewniany – różnorodność dla każdego

Drewno daje ogromne możliwości projektowania. Z tego materiału można zbudować przyjazne, przytulne i pełne ciepła domy. Można wybrać gotowe projekty lub samemu stworzyć dom marzeń. Wnętrza domów są piękne same w sobie, wiele osób rezygnuje z dodatkowych ozdób, chce cieszyć się naturalności. Elewacja domu może również pozostać naturalna, pięknie wygląda w połączeniu z roślinnością, zachęca, aby spędzić czas w przydomowym ogrodzie. Drewniane domki mogą mieć różne rozmiary – od małych, kilkumetrowych domów na działkę, po duże, ponad stumetrowe domki całoroczne. Przed wyborem wymarzonego domku, warto zrobić research i wybrać produkty najwyższej jakości od sprawdzonych dostawców. Jednym z wieloletnich producentów drewnianych domków i konstrukcji jest firma Bertsh Holzbau, która od ponad 20 lat dostarcza naturalne i solidne produkty w całej Europie.

Domki letniskowe i całoroczne – krótki czas budowy i niskie koszty 

Budowa domów murowanych wymaga czasu, odpowiednich warunków, masy pozwoleń. Aby tego uniknąć, można wybrać gotowe konstrukcje drewniane, które można postawić na działce lub w ogrodzie. Domki i drewniane wiaty są stosunkowo tanie, można je szybko postawić i cieszyć się z ich funkcjonalności. Budowa domów całorocznych z drewna również trwa dużo krócej niż stawianie domów murowanych. Już po kilku miesiącach od rozpoczęcia prac, można wprowadzić się do nowego lokum. Dużym plusem jest również możliwość szybkiej przebudowy domków. To również oznacza niższe koszty związane z budową. W razie potrzeby można dołożyć dodatkowy element czy pomieszczenie, które poprawi komfort całej konstrukcji i sprawi, że domek letniskowy drewniany stanie się bardziej funkcjonalny. Można wybrać gotowe domki letniskowe, wraz z usługą montażu lub zdecydować się na konstrukcje do samodzielnego montażu. 

Estetyka domków drewnianych

Walory estetyczne do ważny element domków z drewna. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego każdy zwolennik naturalnych materiałów może znaleźć coś dla siebie. Można zdecydować się na domki nowoczesne, o prostych kształtach lub wybrać tradycyjne konstrukcje, ze zdobieniami. Domki można urządzić według swoich upodobań, postawić na naturalność, wybrać pasujące ozdoby. Oczywiście, należy pamiętać o regularnej pielęgnacji, która pozwoli cieszyć się z zalet drewna. Ważna jest impregnacja, która zabezpieczy dom przed nadmiarem wilgoci.

Domek narzędziowy drewniany lub dom całoroczny – każdy miłośnik drewna może znaleźć coś dla siebie. Warto sprawdzić ofertę i wybrać dom, który spełni wszystkie potrzeby.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx