Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Jak wziąć kredyt gotówkowy przez Internet?

Bankier

Wiele osób, które chciałyby wziąć kredyt gotówkowy, zastanawia się nad możliwością uzyskania go za pośrednictwem Internetu. Nie brakuje bowiem banków oraz innych instytucji finansowych, które oferują tego rodzaju możliwość. Wzięcie kredytu to jednak zawsze zaciągnięcie poważnego zobowiązania rodzącego konkretne skutki prawne. Na co zatem należy uważać, biorąc kredyt przez Internet? Co warto sprawdzić, aby nie żałować swojej decyzji?

Kilka słów o kredytach gotówkowych

Kredyty gotówkowe mają w swojej ofercie banki oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, zwane popularnie SKOK-ami. Ich główną cechą jest brak zabezpieczeń oraz wskazania celu, na który mają być przeznaczone środki. Okres kredytowania może wynosić nawet 20 lat.

Kredyt gotówkowy można uzyskać przez Internet, a więc bez wychodzenia z domu. Wiele osób bardzo ceni sobie taką możliwość, uznając ją za niezwykle wygodną. Niemniej jednak, aby być w pełni usatysfakcjonowanym, należy zwrócić uwagę na pewne kwestie, które decydują o atrakcyjności danej oferty.

Na co należy zwrócić uwagę, biorąc kredyt gotówkowy?

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, należy mieć na uwadze przede wszystkim swoje bezpieczeństwo. Chodzi tutaj o to, aby zaciągnięte zobowiązanie nie stanowiło poważnego obciążenia dla domowego budżetu. Na jakie kwestie zatem należy zwrócić uwagę?

Stan domowego budżetu

Przed zaciągnięciem jakiegokolwiek zobowiązania, należy zastanowić się nad stanem domowego budżetu. Innymi słowy, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe będzie spłacenie długu. Po zweryfikowaniu wysokości swoich dochodów oraz wydatków możliwe stanie się określenie wysokości zobowiązania, które można bezpiecznie zaciągnąć.

Warunki kredytu

Przed podpisaniem umowy kredytowej należy zapoznać się z jej postanowieniami. Trzeba bowiem poznać wszystkie warunki, na mocy których zostanie udzielony kredyt. To jednak nie wszystko, albowiem warto porównać warunki kredytowe w różnych bankach. Może się bowiem tak zdarzyć, że konkurencja ma zdecydowanie lepszą ofertę aniżeli brana pod uwagę na początku.

Dodatkowe możliwości

W wielu bankach klient wraz z kredytem otrzymuje dodatkowe pewne dodatkowe możliwości. Najczęściej jest to możliwość wcześniejszego spłacenia zaciągniętego zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Może to być również wydłużenie okresu spłacania kredytu.

Ubezpieczenie

Kredyt gotówkowy może być oferowany w połączeniu z ubezpieczeniem. Należy więc przeczytać umowę kredytową oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia, aby zapoznać się ze wszystkimi postanowieniami, które regulują te dwie kwestie. Przy stosunkowo niewielkich kwotach ubezpieczenie nie będzie potrzebne. Należy wiedzieć, że ubezpieczenie nie jest warunkiem koniecznym do otrzymania kredytu, dlatego też można z niego zrezygnować.

Jak wziąć kredyt przez Internet?

Procedura związana z uzyskanie kredytu przez Internet jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę internetową banku i za jej pośrednictwem złożyć wniosek. Do jego wypełnienia potrzebny będzie dowód osobisty. Bank dokona oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy i – jeśli będzie ona pozytywna – uruchomi kredyt w serwisie transakcyjnym. Gdyby jednak potrzebne były dodatkowe dokumenty, wówczas powiadomi on wnioskodawcę.

Następnym krokiem będzie zatwierdzenie umowy kredytowej. Można tego dokonać na trzy sposoby:

  • za pośrednictwem platformy online;
  • kurierem;
  • w placówce danego banku.

Klienci najczęściej wybierają możliwość zatwierdzenia umowy przez Internet. W takim przypadku wszystkie formalności można bowiem załatwić bez wychodzenia z domu, co jest bardzo wygodne.

Otrzymanie kredytu gotówkowego przez Internet jest proste i szybkie. Wymaga ono jednak sprawdzenia pewnych kwestii, aby być w pełni usatysfakcjonowanym z usługi. Przede wszystkim należy sprawdzić koszty kredytu oraz termin jego spłaty. Jeżeli jednak wszelkie warunki okażą się dogodne do zaakceptowania, wówczas nie pozostaje nic innego jak złożyć wniosek i czekać na jego weryfikację, a następnie na przelew pieniędzy na konto.

Po więcej pomocnych informacji odsyłamy pod adres: https://www.bankier.pl/smart/kredyty-gotowkowe

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx