75% polskich firm elektryfikuje flotę, aby ograniczyć koszty paliwa. Priorytetem staje się jednak aspekt środowiskowy
Łącznik zewnętrzny maskownicy doczołowej to nowość w systemie rynnowym Galeco Bezokapowy. Umożliwia on całkowite przykrycie miejsc łączenia odcinków maskownicy i uzyskanie efektu jednolitej, gładkiej powierzchni. Polski producent jako pierwszy wprowadził orynnowanie do budynków bezokapowych, które stanowi odpowiedź na potrzeby nowoczesnej architektury i jest stale udoskonalane nawet w najmniejszych detalach.
Dla domów bez okapu
GALECO BEZOKAPOWY to system stworzony przez krakowską firmę, który jest dedykowany do budynków pozbawionych tradycyjnego okapu. Daje możliwość perfekcyjnego wkomponowania orynnowania w bryłę budynku, tak by pozostawało ono niemal niewidoczne. Pion spustowy jest całkowicie schowany w warstwie ocieplenia elewacji, z kolei poziom rynnowy ukrywa się, używając maskownic. System złożony jest ze stalowej rynny o prostokątnym profilu o szerokości 125 mm i rury spustowej wykonanej z PVC-U o wymiarze 70 x 80 mm.
Ukryte rynny
Maskownica doczołowa pozwala na ukrycie rynien i uzyskanie równej, płaskiej powierzchni komponującej się z minimalistyczną bryłą. To ostatni element w procesie montażu, dlatego zakłada się go wówczas, kiedy poziom rynnowy jest już stabilnie zamontowany. Maskownica ma długość 2 metrów, jej kolor dobiera się do pokrycia dachowego lub elewacji. Mocowanie umożliwia hak doczołowy. Posiada on w dolnej części specjalne zamki, które pozwalają zatrzasnąć maskownicę.
Łącznik wieńczy dzieło
Łącznik zewnętrzny maskownicy doczołowej powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, którym szczególnie zależy na efekcie estetycznym. Element jest wykonany z tej samej stali co maskownica i dostępny w trzech kolorach w powłoce standardowej (grafitowym RAL 7015, czarnym RAL 9005 i antracytowym metalic RAL 9007) oraz w dwóch kolorach w powłoce matowej (grafitowym RAL 7016 i czarnym RAL 9005). Wykorzystuje się go na końcowym etapie montażu – po założeniu dwóch maskownic na rynnę, zatrzaskuje się je w dolnej części na zamki haków, a następnie dosuwa jedną do drugiej, a miejsce styku przykrywa łącznikiem. Nowy element usprawni i zoptymalizuje pracę wykonawców, ponieważ pozwala w wygodny sposób ukryć drobne nierówności i szczeliny połączeń maskownic, jakie mogłyby powstać po zsunięciu ich ze sobą. Stanowi też rozwiązanie, które z pewnością ucieszy najbardziej wymagających klientów