Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Kierowcy mogą już korzystać z obwodnicy Tarnobrzega

Blisko 79 mln zł kosztowała budowa otwartej w poniedziałek obwodnicy Tarnobrzega (woj. podkarpackie). Trasa o długości 9 km długości wyprowadziła ruch tranzytowy z centrum miasta i poprawiła komunikację z terenami inwestycyjnymi. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Obwodnica Tarnobrzega ma 9 kilometrów długości i poprowadzona została w granicach miasta nowym śladem drogi wojewódzkiej numer 871. Początek znajduje się na ulicy generała Władysława Sikorskiego, trasa dobiega do ronda w ciągu drogi wojewódzkiej 723 na osiedlu Zakrzów.

Trasa ma po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, o szerokości 3,5 metra oraz poboczu. W ramach inwestycji zrealizowano także m.in. budowę systemu odwodnienia, powstały przejścia dla zwierząt, wybudowano sieć kanalizacji deszczowej i zbiorniki retencyjne. Zakres robót obejmował także przebudowę istniejących dróg wraz z budową skrzyżowań, budowę dróg obsługujących przyległy teren, zjazdów indywidualnych i publicznych, ciągów pieszo-rowerowych, chodników i zatok autobusowych.

Zadanie zrealizowano za kwotę prawie 79 mln złotych. Dofinansowanie z EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego wyniosło ponad 42 mln złotych. Oprócz tego decyzją zarządu województwa przyznano dotację na realizację tego zadania w wysokości 1 mln złotych, a bezzwrotna pomoc z budżetu państwa wyniosła 11,7 mln złotych.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx