Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 lutego 2024

Na co zwrócić uwagę, kupując ekogroszek?

Wybór metody ogrzewania domu jest jedną z najważniejszych decyzji, którą należy podjąć już na etapie jego budowy. Prawdą jest, że ogrzewanie w dużej mierze pochłania znaczącą część domowego budżetu. Jednak nie tylko finanse powinny być kluczowym argumentem przemawiającym za konkretną metodą  grzewczą. Istotne jest bowiem także dobro środowiska. Zanieczyszczone powietrze to problem całej społeczności, a nie tylko domowników. Dlatego też gminy i miasta angażują się w ekologiczne programy, których celem jest zachęcenie mieszkańców do korzystania z nowoczesnych kotłów. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów opału. Jeden z najbardziej popularnych stanowi ekogroszek. Jego prawidłowy proces spalania ogranicza emisję zanieczyszczeń do minimum. Jakie są zalety ogrzewania domu kotłem na ekogroszek? Jak wybrać ekogroszek idealny, posiadający jednocześnie wysoką kaloryczność i niski poziom spiekalności?

Czy ekogroszek jest ekologiczny?

Ekogroszek nie bez przyczyny ma w nazwie przedrostek 'eko’. Jako jeden z nielicznych surowców, spełnia normy środowiskowe narzucone na Polskę przez Unię Europejską. Podczas spalania wydziela do atmosfery znacznie mniej szkodliwych substancji aniżeli zwykły węgiel. Stosowanie w gospodarstwie domowym pieca na ekogroszek, pozwala ograniczyć zanieczyszczenie środowiska siarką, będącą główną przyczyną smogu, a także dwutlenku węgla. Istotny czynnik w kwestii ekologii ekogroszku, stanowi proces jego powstawania. Na polskim rynku nie brakuje opału, którego proces produkcji pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też szukając surowca opałowego, warto zwrócić uwagę na proces jego powstawania. Musi bowiem spełniać najwyższe standardy produkcyjne, sprzyjające trosce o środowisko.

Jak znaleźć jakościowy ekogroszek?

Lista korzyści jeśli chodzi o wybór na opał ekogroszku przyczynia się do wzrostu jego popularności. I choć można spotkać się z opinią, że jest należy do droższych rozwiązań grzewczych, okazuje się że surowiec jest bardzo ekonomiczny. Jego wysoka kaloryczność, sprawia że w efekcie z zastosowanej niewielkiej ilości, powstaje sporo ciepła. Dodatkowo znikoma spiekalność ekogroszku, znacząco zmniejsza emisję pyłów, tlenku oraz dwutlenku węgla. Należy jednak jednoznacznie zaznaczyć, że aby czerpać korzyści ze stosowania ekogroszek, warto zadbać o podstawowe parametry takie jak nowoczesny piec, a przede wszystkim wysoka jakość opału. Przed zakupem dobrze jest zwrócić uwagę czy ekogroszek spełnia normy oraz co w istocie znajduje się w jego składzie. Poza tym nie powinien być zawilgocony. W związku z tym, należy także przyjrzeć się w jaki sposób został zapakowany.

Ekogroszek j30

Wybierając ekogroszek należy postawić na jego jakość. Na uwagę zasługuje z pewnością produkt o unikalnych na polskim rynku walorach jak Ekogroszek j30. Produkt dzięki dopracowanemu procesowi produkcji jest przyjazny środowisku. Ekogroszek Grzeje mnie to, charakteryzuje niska zawartość popiołu, siarki oraz wilgoci. Opał utrzymuje swoje parametry dzięki specjalistycznym workom. Opakowanie ogranicza wpływ na jego jakość czynników zewnętrznych, co umożliwia przechowywanie go poza kotłownią. Warto również podkreślić, że na efektywne grzanie Ekogroszkiem j30, wpływa również spalanie go w niskoemisyjnych kotłach. Dzięki temu koszt ogrzewania jest stosunkowo niski, a sam proces wytwarzania ciepła nie wpływa negatywnie na środowisko.

Ogrzewanie kotłem na ekogroszek przy zastosowaniu odpowiednich parametrów jest nie tylko korzystnym rozwiązaniem z punktu widzenia finansów gospodarstwa domowego, ale i niskoemisyjnym. Stosując sprawdzonej, dobrej jakości opał, ogranicza się emisję szkodliwych substancji do atmosfery, a tym samym przyczynia do globalnej troski o dobro środowiska.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx