Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Pojazdy ATV, czyli quady ze Stanów Zjednoczonych

Zza oceanu do Europy sprowadza się nie tylko coraz więcej samochodów czy motocykli, ale także innego typu pojazdów, takich jak na przykład ATV (all-terrain vehicle). Potocznie znane jako quady takie czterokołowce często spotykane są na aukcjach z samochodami z USA. Czy warto je sprowadzać i jak wygląda taka procedura? Odpowiadamy!

Lepsza jakość lub wyposażenie, szeroki wybór modeli i korzystniejsza cena – to główne kwestie, które przekonują polskich nabywców do sprowadzania pojazdów ATV ze Stanów Zjednoczonych. Na aukcjach samochodów i pojazdów z USA znaleźć można różne egzemplarze quadów do jazdy sportowej i nie tylko. Zobacz, dlaczego warto je sprowadzać do Polski i jak to robić!

Bid.Cars – quady i auta ze Stanów

Najlepszym sposobem na zakup samochodu, motocykla czy quada z USA jest skorzystanie z doświadczonego pośrednika w postaci platformy aukcyjnej. Jedna z takich platform to Bid.Cars – auta ze Stanów, ATV i motocykle, a także inne rodzaje pojazdów zza oceanu pochodzące z zaufanych baz IAAI oraz Copart. Możliwość sprawdzenia historii pojazdu, a także kosztów sprowadzenia go do Polski sprawia, że licytacje są bezpieczną i opłacalną formą zakupu aut i quadów z Ameryki.

Modele pojazdów ATV z USA

Pojazdy ATV, znane powszechnie jako quady, to czterokołowce przystosowane do poruszania się po różnych, nawet naprawdę trudnych terenach. Mogą brać udział w różnego rodzaju zawodach, na przykład rajdach cross country. Które modele pojazdów ATV warto sprowadzać zza oceanu?

Jednym z najbardziej kultowych jest ATV Can-Am Maverick z USA. Wyczynowy pojazd ze świetnym napędem, mocnym silnikiem i fantastycznie dostrojonym podwoziem został wręcz stworzony do wygrywania rajdów i innych wyścigów terenowych. Can-Am Maverick to klasa sama w sobie, a na aukcjach samochodów ze Stanów można znaleźć ciekawie wyposażone modele w naprawdę korzystnych cenach.

Do quadów chętnie sprowadzanych z Ameryki należą także modele takie jak Polaris RZR, Kawasaki KRF czy Honda TRX500. Niektóre egzemplarze można kupić w stanie idealnym, inne wymagają drobnych napraw, a jeszcze inne będą opłacalnym zakupem głównie ze względu na części, jakie można odzyskać z pojazdu. Dzięki sprawdzonej historii i dokładnym zdjęciom kupujący zawsze dokładnie wie, z jakimi uszkodzeniami może mieć do czynienia.

Jak sprowadzić quada z USA?

Aukcje z quadami i samochodami ze Stanów odbywają się na żywo, ale portal BidCars oferuje możliwość automatycznej licytacji do wysokości kwoty określonej przez potencjalnego nabywcę. Po wygranej aukcji rozpoczyna się proces transportu pojazdu pod dom kupującego. Wszelkimi formalnościami zajmuje się pośrednik taki jak BidCars, a cały proces jest zautomatyzowany, dzięki czemu nabywca jest na bieżąco informowany o wszystkich jego etapach. Pojazdy ATV sprowadzone z USA do Polski podlegają także opłatom takim jak akcyza i cło. Jeszcze przed decyzją o zakupie każdy zainteresowany może zapoznać się z kompletem opłat i kosztów związanych ze sprowadzeniem quada.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx