Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 lutego 2024

Sale weselne w Szczyrku

Skoro w dzisiejszych czasach nawet wieczór panieński czy kawalerski organizowany jest z „wielką pompą”, to nie może być inaczej w przypadku wesela. To również powinno być niezapomnianym i cudownym przeżyciem. Ale jak to osiągnąć? Dobrym pomysłem może być wesele w górach. Jak takie przyjęcie mogłoby wyglądać w Szczyrku – górskiej stolicy wesel? Przekonajmy się!

Wesele z noclegiem – czy to dobry pomysł?

Wesele w tradycyjnym stylu, zorganizowane w miejscu zamieszkania pary młodej, to zwykle sprawdzony sposób na organizację imprezy w zrównoważonym budżecie… ale nie zawsze. Najczęściej, w przypadku organizacji takiej imprezy, koniecznie jest zapewnienie transportu dla zaproszonych gości oraz uwzględnienie miejsca pod nocleg dla gości, którzy przyjadą na wesele z odleglejszych destynacji. To może oznaczać, że koszty niekoniecznie będą niskie, nawet jeśli wymarzona sala weselna znajduje się blisko miejsca zamieszkania nowożeńców.

Alternatywą może być więc wesele wyjazdowe z noclegiem. Oczywiście koszty jednej i drugiej imprezy nie zrównoważą się, ale zorganizowanie przyjęcia w atrakcyjnej lokalizacji może zrekompensować trochę wyższe wydatki i rozwiązać problem organizacji zakwaterowania dla wybranych gości czy organizacji kogoś do ich bezpiecznego odwiezienia do domów. Wesele wraz z noclegiem warto także zorganizować z innych względów. Goście mogą sami zdecydować, o której chcą zakończyć biesiadowanie i udać się do spania gdyż przeważnie pokoje znajdują się w pobliżu sali bankietowej. Co więcej, można również na następny dzień zorganizować poprawiny albo wspólny obiad. Na wesele wyjazdowe każdy z gości dojedzie własnym środkiem transportu, więc można również oszczędzić na koszcie organizacji transportu.

Wesele w Szczyrku z atrakcjami dla weselników

W tak uroczym miasteczku jak Szczyrk, nawet skromne przyjęcie, zorganizowane w kameralnym gronie, nabiera blasku i dostarcza niepowtarzalnych przeżyć. W wyszukiwarce internetowej, pod frazą „sale weselne w Szczyrku” można znaleźć wiele ciekawych propozycji na organizację tego typu wydarzenia. Przyjęcie w górskim klimacie można zorganizować zarówno na typowej sali weselnej, jak i w hotelu. Atrakcyjnym wyborem będzie taki szczyrkowski hotel, w którym zapewniony jest dostęp do basenu, strefy SPA z jacuzzi i sauną, gdzie po przyjęciu, będzie można sobie udać się na zasłużony relaks. Organizując przyjęcie w zimowych miesiącach można również pokusić się o organizację kuligu, który zakończony pokazem sztucznych ogni, dostarczy niezapomnianych wrażeń nowożeńcom, ale także i ich gościom. Latem natomiast kapitalnym pomysłem będzie organizacja przyjęcia na świeżym powietrzu. Takie wydarzenie nabierze romantycznego klimatu, szczególnie przy zachodzie słońca. To będzie również wymarzony moment na sesję ślubną.

Szukając oferty na organizację wesela w Szczyrku, warto zwrócić uwagę na wielkość samej sali bankietowej. Gro sal w Szczyrku przygotowana jest na dużą liczbę gości, ale jeśli impreza ma być kameralna, to lepszym wyborem będą ośrodki i pensjonaty, które pozwolą zorganizować wyjątkowe przyjęcie także dla mniejszej ilości gości.

Kameralne wesele w Szczyrku – gdzie zorganizować?

Ważniejsza niż liczba gości jest atmosfera i klimat, dlatego chętniej wspominane są kameralne przyjęcia (na 50-60 osób), na które zapraszane są osoby wyłącznie najbliższe młodej parze. Gdzie w Szczyrku zorganizować takie przyjęcie?

W przypadku organizacji kameralnego wesela, zdecydowanie nie warto przepłacać za wielką salę, przystosowanej na 200 i więcej osób. Po pierwsze zatraci się cały urok tego wyjątkowego dnia, a po drugie, zaoszczędzone pieniądze na wynajęciu mniejszej sali, można wykorzystać na przykład na komfortowe noclegi w Szczyrku dla wszystkich zaproszonych gości. Ciekawym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia na kamiennym tarasie, gdzie na świeżym powietrzu można delektować się pysznym jedzeniem, widokiem gór i wyjątkowym klimatem.

Nowożeńcy chętnie polecają Krupówka Mountain Resort Szczyrk w Szczyrku – ośrodek, który zapewnia restaurację, salę bankietową i słoneczny taras z basenem. Goście mogą więc sami zdecydować, gdzie chcą bawić się i miło spędzać czas. W takim miejscu szczególnego znaczenia nabiera również winiarnia, ale także i restauracja, gdzie lokalni kucharze mogą przygotować weselne menu, również w wersji wegetariańskiej. Można także poruszyć wodze fantazji i połączyć wesele z urlopem narciarskim, bo z Krupówki do lokalnych stoków narciarskich jest bardzo blisko. Para młoda może więc i tam zaplanować swój miesiąc miodowy albo wyśmienicie bawić się z gośćmi nawet przez kilka dni po weselu.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx