Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 maja 2024

Czym różnią się poszczególne rodzaje taśm LED?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów LED-owych taśm, które odpowiadają potrzebom przeróżnych użytkowników. Każdy z nich posiada nieco inne parametry, w tym moc świecenia i barwę światła oraz jest przeznaczony do mniej lub bardziej wymagających zastosowań. Z tego też względu, przed zamówieniem pasków LED, warto zapoznać się z ich charakterystyką. By ułatwić wybór, przedstawiamy, czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje taśm LED-owych!

Ekonomiczne a profesjonalne taśmy LED

Jednym z częściej przywoływanych podziałów taśm LED jest podział na te ekonomiczne i profesjonalne. Różnica między nimi tkwi przede wszystkim w zastosowanych diodach oraz podłożu, do którego zostały przymocowane. W przypadku pasków profesjonalnych diody są starannie wyselekcjonowane, dzięki czemu zapewniają wysoką powtarzalność barwy światła oraz większy strumień świetlny. Taśmy takie wyróżniają się również dłuższą żywotnością i lepszym odprowadzaniem ciepła. Zawdzięczają to przede wszystkim podwójnemu, a czasem nawet potrójnemu podkładowi PCB. Z tego też względu LED-owe paski profesjonalne świetnie sprawdzą się w takich miejscach, jak lokale komercyjne, restauracje, biura czy sklepy. Taśmy LED ekonomiczne cechują się nieco krótszą żywotnością, jednak są bardziej przystępne cenowo, dlatego też są szczególnie polecane do zastosowań prywatnych. Najwyższej jakości paski LED zamówisz na stronie: https://studio-led.pl/.

Zwykłe taśmy LED a taśmy LED COB

Taśmy LED można również podzielić ze względu na rodzaj zastosowanych do ich produkcji diod. Większość pasków LED-owych wyposażonych jest w diody SMD o różnych wymiarach, które montowane są powierzchniowo. Zapewniają bardzo dobrą jednolitość barw i świecą w sposób bardziej rozproszony, jednak przez większe rozproszenie diod na podkładzie tworzą efekt widocznych punktów świetlnych, co dla niektórych może wyglądać nieestetycznie. Alternatywą dla tradycyjnych taśm LED są taśmy LED COB (https://studio-led.pl/cob,326.html). W odróżnieniu od pasków SMB, chipy montuje się bezpośrednio na podłożu PCB, a zagęszczenie diod jest bardzo duże. Dzięki temu oferują jednolitą, bardziej skupioną wiązkę światła o szerokim kącie rozproszenia i wysoką moc świecenia. Taśmy COB nie tworzą również efektu widocznych punktów świetlnych. W praktyce jednak wybór między paskami COB i SMD powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji i gustów – oba rodzaje zapewniają bowiem podobną wydajność oraz satysfakcjonujący efekt wizualny.

LED-owe paski można także podzielić ze względu na barwę świecenia. Wyróżniamy taśmy Mono, świecące w jednym kolorze, taśmy CCT, które pozwalają na płynną zmianę barwy bieli, taśmy RGB, emitujące trzy podstawowe kolory – zielony, czerwony i niebieski oraz taśmy RGBW, które dodatkowo emitują światło białe. Wszystkie te paski LED zamówisz w sklepie Studio LED!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx