Licówki – stomatologia estetyczna i licówki na zęby (Wrocław)

Doskonały uśmiech to marzenie wielu z nas. Jednym ze sposobów na jego osiągnięcie są licówki – niezwykle cienkie płatki porcelany lub kompozytu, które radzą sobie z maskowaniem wszelkich mankamentów naszych zębów. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat licówek, ich rodzajów oraz procesu ich zakładania.

Licówki: Wrocław – czym są licówki?

Chcąc przekształcić swój uśmiech, wielu pacjentów decyduje się na stosowanie licówek. Ale czym są licówki? To zniewalająco cienkie płaty porcelany lub kompozytu, które stomatolog nakleja na powierzchnię zębów, efektywnie maskując wszelkie niedoskonałości, takie jak przebarwienia, nierówności czy wady zgryzu.

Stomatologia, a zwłaszcza ta estetyczna, oferuje różnorodne rozwiązania dla pacjentów dążących do perfekcyjnego uśmiechu – jednym z nich są licówki. Licówki są jak małe korony, które po naklejeniu na ząb tworzą nową, estetycznie doskonałą powierzchnię. Stosując najnowsze techniki protetyczne i stomatologiczne, dentysta tworzy licówki, które idealnie pasują do reszty uzębienia pacjenta, biorąc pod uwagę kształt, rozmiar i kolor zębów.

Rodzaje licówek stomatologicznych – porcelanowe vs kompozytowe

Podstawowe rodzaje licówek to licówki porcelanowe i kompozytowe. Licówki porcelanowe, znane też jako pełnoceramiczne, są trwalsze i naturalnie odbijają światło, co daje efekt bardziej estetyczny. W przeciwieństwie do nich licówki kompozytowe są tańsze i łatwiejsze do założenia, choć zazwyczaj nie wytrzymują tak długo, jak ich porcelanowe odpowiedniki.

Licówki, chociaż cienkie, są bardzo wytrzymałe. Dzięki swojej strukturze ceramicznej są w stanie przetrwać codzienne żucie i gryzienie przez wiele lat. Dla uzyskania najlepszego efektu, połączenia licówki z zębem są tak precyzyjne, że są niewidoczne dla gołego oka. Dobrze wykonane licówki nałożone na gładko wypolerowane szkliwo są niemal niemożliwe do odróżnienia od naturalnych zębów.

Jak wygląda proces zakładania licówek?

Pierwszy etap to oczywiście konsultacja stomatologiczna. Specjalista ocenia stan uzębienia i zdrowia jamy ustnej pacjenta, a następnie dyskutuje o najlepszym rodzaju licówek do założenia. Następnie ząb jest szlifowany, by przygotować go pod licówkę, a pacjent zostaje zaopatrzony w tymczasowe licówki. Po kilku tygodniach, kiedy wykonane licówki są już gotowe, są one zakładane na zęby pacjenta.

Proces ten jest częścią skomplikowanej procedury dentystycznej, wymagającej precyzyjnego planowania i umiejętności. Dopełniając go, stomatolog wykonuje dokładny wycisk zębów pacjenta, aby zapewnić idealne dopasowanie licówek. Licówki są następnie indywidualnie projektowane tak, aby doskonale dopasować się do kształtu i wyglądu zębów pacjenta. Ostateczny wygląd licówek jest zawsze starannie dopasowany do oczekiwań pacjenta, mając na uwadze jego życzenia dotyczące kształtu, rozmiaru i koloru zębów. 

Estetyczny uśmiech na wyciągnięcie ręki – licówki we Wrocławiu

Jedna z wiodących klinik stomatologicznych we Wrocławiu, która specjalizuje się w zakładaniu licówek, to Smile Expert. Ten gabinet nie tylko oferuje najwyższej jakości licówki, ale jest też znany z doskonałego podejścia do pacjenta. Dzięki licówkom porcelanowym i licówkom kompozytowym oferowanym przez Smile Expert pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem, który zawsze marzyli mieć.

Dla kogo są licówki?

Licówki są polecane dla każdego, kto nie jest zadowolony z wyglądu swoich zębów. Osoby z przebarwieniami zębów, które nie mogą być skorygowane za pomocą wybielania zębów, często decydują się na licówki. Licówki są doskonałym rozwiązaniem również dla osób, które mają nierówności, ubytki, pęknięcia czy diastemy na swoich zębach. Dzięki licówkom możemy również skorygować wad zgryzu – to rozwiązanie jest często stosowane jako alternatywa dla leczenia ortodontycznego.

Stosowanie licówek pod kątem estetyki i funkcji

Licówki nie tylko poprawiają estetykę uzębienia, ale również funkcję. Zęby, które są źle ukształtowane lub mają ubytki, mogą powodować problemy z gryzieniem czy mówieniem. Poprawa kształtu, wielkości i pozycji zębów za pomocą licówek może rzeczywiście przynieść ulgę pacjentom, borykającym się z tymi problemami.

Koszty licówek – cennik

Koszt licówek zależy od wielu czynników, takich jak materiał, z jakiego są wykonane czy ilość zębów objętych zabiegiem. Zasada jest prosta – jakość kosztuje. Wysokiej jakości licówki porcelanowe są zazwyczaj droższe od kompozytowych, ale wiążą się też z dłuższą trwałością i lepszym efektem estetycznym. Aby uzyskać szczegółowy cennik, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z kliniką stomatologiczną.

Założenie licówek zębowych – podsumowanie

W Smile Expert oferujemy licówki, które nie tylko wyglądają naturalnie, ale też gwarantują pełną funkcjonalność zęba. W naszym gabinecie dążymy do tego, by licówki spełniały oczekiwania najbardziej wymagających pacjentów pod względem estetyki i funkcjonalności.

Szukasz gabinetu, gdzie wykonują licówki we Wrocławiu? Wybierz Smile Expert – klinikę stomatologiczną, w której spotkasz doświadczonych specjalistów oferujących szeroki wachlarz usług stomatologicznych. 

Warto pamiętać, że licówki to inwestycja w przyszłość Twojego uśmiechu. Dobra higiena jamy ustnej i regularne wizyty kontrolne pomogą Ci zachować licówki w doskonałym stanie przez wiele lat.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx