Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Pieczątki drewniane, tabelaryczne i suche. Poznaj zastosowanie każdej z tych pieczątek

Prowadzenie własnej firmy to nie tylko obsługa klientów i realizacja usług czy wysyłka towarów. To również bieżące sprawy księgowo-podatkowe, o których żaden przedsiębiorca nie może zapominać. Do tego celu przydają się pieczątki, uwierzytelniające ważną dokumentację. Warto jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są również pieczątki służące do innych celów. Jakich? Tego dowiecie się z poniższego tekstu.

Drewniane pieczątki – świetny sposób na wyróżnienie w biznesie

Prowadzisz biznes oparty na sprzedaży własnych, unikatowych produktów? Chcesz wyróżnić się oraz stać się rozpoznawalnym sprzedawcą w oczach klientów? Świetnym sposobem służącym do tego celu są drewniane pieczątki. Dzięki szerokim możliwościom personalizacji odbicia możesz nadać jej dokładnie taki wzór, na jaki masz ochotę. Drewniane pieczątki szczególnie dobrze prezentują się jako nośnik treści typu „hand made”, „wyprodukowano w Polsce” czy „uszyto z miłością”. Tego typu pieczęć można odbić na zawieszkach wykonanych z tektury eko, aby stworzyć rozpoznawalny i estetyczny dodatek do ręcznie robionych rzeczy – tkanych szali czy samodzielnie malowanych filiżanek. Co ciekawe, drewniane stemple są świetnym elementem kreatywnej zabawy z dziećmi. Interesujące porady na temat tego, w jaki sposób wpleść je do wspólnych zajęć z najmłodszymi znajdziesz na stronie https://debowetarasy.com.pl/drewniane-ekologiczne-zabawki-baw-sie-z-dziecmi-i-ucz-je-dbania-o-srodowisko/.

Czym jest i do czego służy sucha pieczęć?

Sucha pieczęć, zwana też suchym stemplem, jest rodzajem specjalnej pieczątki, która pozostawia ślad na wybranej powierzchni bez użycia tuszu. Ślad wynika z wytłoczenia na wybranym materiale logotypu czy nazwy marki. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w suchej pieczęci matrycy z naniesionym spersonalizowanym motywem. Jest to niezwykle elegancka i estetyczna forma zdobienia, o wiele ciekawsza od zwykłej pieczątki wypełnionej tuszem. Zaletą takiej metody jest również brak problemów z rozmazywaniem się wzoru w momencie pojawienia się wilgoci. Więcej na temat sposobu działania stempli i ich zastosowania przeczytasz na stronie https://wizytowki-pieczatki.pl/2019/01/21/czym-sa-suche-stemple/.

Pieczątka tabelaryczna – w jakich sytuacjach jest niezastąpiona?

W przypadku spraw księgowych bardzo przydatna okazuje się pieczątka tabelaryczna, określana również mianem pieczątki dekretacyjnej. Przykłady jej zastosowania można znaleźć na stronie https://marianopania.pl/do-czego-moze-ci-sie-przydac-pieczatka-tabelaryczna-na-przykladzie-colop-eos-140/. Mogą być pomocne również wtedy, gdy dokumenty muszą być zatwierdzone, a następnie podpisane ręcznie. Są idealne do opisywania ważnej dokumentacji firmowej.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.