Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 czerwca 2024

Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego – które wybrać?

Każdy kto urządza nowy dom, będzie musiał podjąć decyzję o tym, jakie drzwi zewnętrzne wybrać. Na rynku dostępne jest bardzo wiele możliwości, dlatego podjęcie decyzji nie jest takie proste. Drzwi wejściowe do domu, mają przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo domownikom i uchronić ich przed wizytą nieproszonych gości oraz przed upływem ciepła. Jednak nie można zapomnieć o walorach estetycznych. Trzeba zwrócić uwagę na to, żeby pasowały one do elewacji i ogólnego stylu.

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi zewnętrzne do domu?

Pierwszą kwestią jaką trzeba wziąć pod uwagę wybierając drzwi do domu, jest materiał, z którego je wykonano. Można wyróżnić:

  • aluminium, 
  • stal, 
  • tworzywo sztuczne, 
  • włókno szklane, 
  • klasyczne drewno. 

Bez względu na wybrane tworzywo, trzeba zwrócić uwagę na jego parametry i jakość. Mikea – mikea.eu to wiodący producent drzwi zewnętrznych, który oferuje jedynie sprawdzone i trwałe produkty. Warto decydować się na zakup w pewnych miejscach. 

Najbardziej popularne są drzwi drewniane, które charakteryzują się duża wytrzymałością i izolacją termiczną. Są one także bardzo wytrzymałe, ponieważ tworzy je wiele warstw. 

Drzwi z aluminium są dodatkowo wzmacniane, aby zabezpieczenie obiektu było odpowiednie. Uszczelnia się je specjalną pianką, a także innymi elementami. Najlepiej, żeby były one wykończone specjalną folią akrylową. 

Drzwi wykonane z włókna szklanego mają drewnianą ościeżnicę, a skrzydło stworzone z płyty. Natomiast drzwi stalowe, są dość tanie, ale i mocne i wytrzymałe. 

Wymiary drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne w domu jednorodzinnym muszą mieć odpowiednie wymiary. Nie tylko będę przez nie przechodzili ludzie, ale także będziemy przez nie wnosić meble, większe sprzęty, wchodzić z dziećmi na rękach itd. dlatego muszą być one wystarczająco szerokie. Zaleca się, aby nie miały one mniej niż 90 centymetrów szerokości i 2 metry wysokości. Jest to bardzo ważne. 

Drzwi antywłamaniowe

Bardzo popularne jest stosowanie drzwi antywyważeniowych. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto niektóre drzwi, posiadają także specjalne certyfikaty, które potwierdzają ich trwałość i bezpieczeństwo. 

Drzwi antywłamaniowe mają stalowe ramy i specjalne wzmocnienia. Nie można ich wyważyć. Niektóre modele, ochraniają także przed ogniem i podwyższoną temperaturą. 

Wybierając drzwi zewnętrzne do domu (mikea.eu/products/jednoskrzydlowe-drzwi-do-domow/), warto zwrócić uwagę na wszelkie parametry. Drzwi mają nam służyć przed długi czas, dlatego trzeba podjąć odpowiednią decyzję, aby spełniały one swoje zadanie przez jak najdłuższy czas. Ponadto, można także zdecydować się na różne dodatkowe elementy dekoracyjne jak np. kołatki, czy ozdobne klamki. 

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.