Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Jak wybrać materac, który zapewni komfortowy sen?

Łóżko powinno być miejscem, w którym zregenerujemy swoje ciało po nawet najcięższym dniu. Wiele osób, szczególnie w małych mieszkaniach, staje przed poważnym dylematem – jak zorganizować miejsce do spania. Ze względu na ograniczoną powierzchnię, często decydują się oni na wykorzystanie do tego celu kanapy lub wersalki, która w trakcie dnia służy za mebel do siedzenia. Niestety, nawet najwygodniejsza, nie zapewni nam tak zdrowego i komfortowego odpoczynku, jak rozwiązania przeznaczone typowo do snu.

Jakie łóżko zapewni nam najlepszy sen?

Decydując się na wybór łóżka, nie możemy zapomnieć, że najważniejszym jego elementem jest materac. Odpowiednio dobrany model zapewni regenerację, ale będzie też zbawienny dla kondycji naszego kręgosłupa. W trosce o nasze zdrowie, warto zapoznać się z ofertą marki HildingZnajdziemy w niej produkty z różnych materiałów, które pozwolą na idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. 

Pierwsze pytanie podczas zakupu – jakie wypełnienie wybrać? Najczęściej spotykane materaceto te kieszeniowe lub piankowe. Pierwsze z nich charakteryzują się budową na podstawie sprężyn kieszeniowych. Zaletą tego typu produktów jest to, że stanowią świetne podparcie dla kręgosłupa i doskonale dopasowują się do kształtu ciała. Wśród modeli piankowych znajdziemy proste rozwiązania, jak wykorzystanie pianki poliuretanowej, ale także zaawansowane technologicznie produkty termoelastyczne, które oferuje marka Hilding. Pianka ugina się pod wpływem ciepła ciała, co wpływa na najwyższy komfort użytkowania. 

O czym należy pamiętać przy wyborze materaca?

Nie tylko wypełnienie jest istotne. Przede wszystkim, powinien być on dostosowany do wagi ciała i wzrostu. Materac, wbrew powszechnej opinii, wcale nie musi być jak najtwardszy. Najlepiej dobrany to taki, który nie jest ani zbyt miękki, ani zbyt twardy, a idealnie dostosowuje się do naszego ciała. Im lżejsza osoba, tym powinien być miększy. Duży wpływ ma też pozycja przyjmowana w trakcie snu. Ważnym jest, aby dostosowywał się on do zmian położenia ciała. Wzrost również ma znaczenie – wybierajmy modele dłuższe o co najmniej 20 cm od użytkownika.

Decydując się na zakup, należy postawić na jak najwyższą jakość, aby produkt służył nam przez długie lata. Dlatego wybierajmy sprawdzonych producentów, jak np. marka Hilding. Sklep również ma duże znaczenie, aby zakup podczas drogi się nie uszkodził. Dla dobrego zabezpieczenia podczas transportu, materace na płasko pakowane, dystrybutor sennamaterace pakuje w karton tekturowy.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx