Dekoracyjne panele akustyczne – gdzie kupić?

Czym są dekoracyjne panele akustyczne? Jest to znakomite rozwiązanie dla osób które chcą nie tylko zadbać o to, by ich dom, biuro czy też lokal posiadał znakomitą akustykę oraz zmniejszyć poziom hałasu, ale i także zrobić to w sposób gustowny i miły dla oka. Z czego wykonane są dekoracyjne panele akustyczne, gdzie można je nabyć i w jakim przedziale cenowym plasują się kwoty za które możemy je nabyć?

Nie tylko do biura i kina

Panele akustyczne to jeden z typów wyposażenia pomieszczeń używanego do pokrywania zarówno ścian, jak i sufitów, którego głównym zastosowaniem jest rozpraszanie i absorpcja nadmiernego poziomu hałasu. Wykorzystuje je się w salach konferencyjnych, biurach czy halach montażowych, a także korzysta się z nich także do pokrywania ścian miejsc, w których dźwięk ma szczególne znaczenie: może to być np. sala kinowa czy pokój nagrań. Panele akustyczne znajdują także swoje zastosowanie w domach prywatnych. Mogą posłużyć zarówno do ogólnego wyciszenia domu (np. sytuacji, gdy mamy wyjątkowo głośnych sąsiadów), jak i do poprawienia akustyki w pokoju, z urządzeniami kina domowego, czy też sprzętem muzyczny. Warto mieć na uwadze, że choć zwykłe panele akustyczne wykorzystywane masowo np. w biurach często mają nieciekawy, monotonny design, to już dekoracyjny ich wariant cieszy oko ciekawymi kombinacjami wzorów i kolorów. Z tego względu znakomicie nadają się do zastosowania w miejscach gdzie ważny jest nie tylko dźwięk, ale i również estetyka wizualna.

Z czego wykonany jest panel dekoracyjny akustyczny?

Dekoracyjne panele akustyczne to bardzo solidnie wykonane wyposażenie produkowane z dwukrotnie lakierowanej oraz bejcowanej sklejki bukowej o grubości 4 milimetrów. Istnieje także możliwość zamówienia panelu akustycznego wykonanej z pomalowanej na dowolny kolor płyty meblowej (również o grubości 4 milimetrów). Doskonałą skuteczność w poprawianiu akustyki pomieszczeń zapewniają dwa dodatkowe elementy paneli dekoracyjny: pierwszy z nich to umocowany z tyłu płyty Absorber, czyli wykonany z wełny akustycznej panel o wysokim współczynniku pochłaniania dźwięku. Drugim zaś są specjalnie zaprojektowane wzory na powierzchni panelu, opracowane przez specjalistów z myślą o jak najwydajniejszym rozpraszaniu dźwięku. Wzory wykonywane są za pomocą techniki komputerowego frezowania (czyli nowoczesnego wariantu obróbki skrawaniem), zatem ich brzegi są idealnie równie oraz pozbawione jakichkolwiek przypaleń. Materiał absorbujący wykorzystany w panelu jest oznaczony certyfikatem niepalności A1.

Panel ze sprawdzonego źródła

Gdzie można znaleźć dobrej jakości panele akustyczne dekoracyjne? Interesującą ofertę w tej kategorii posiada renomowany sklep Addictive Sound: można w niej znaleźć panele dekoracyjnej o różnych wzorach i kolorach, o właściwościach rozpraszających dźwięk sięgających do nawet 40%. Ich cena waha się w przedziale od 249 zł do 279 zł, a wszystkie z nich objęte są dwuletnią gwarancją. Poza dobrą jakością wykonania i dobrymi właściwościami akustycznymi panele ze sklepu Asound cechuje również łatwość w montażu. Warto mieć na uwadze, że dekoracyjne płyty akustyczne to tylko fragment tego, co ma w swojej ofercie sklep Asound: wśród produktów znajdziemy także rozpraszające dźwięk dyfuzory akustyczne, pozwalające uzyskać wyższy poziom harmonii parawany akustyczne, czy też pianki dźwiękochłonne. Wszystkie produkty cechuje wysoka jakość wykonania, a inwestycja w nie to sprawdzone rozwiązanie w sytuacji, gdy chcemy poprawić akustykę i zredukować hałas w biurze, domu, czy osobistego studia służącego nam do nagrywania podcastów.

Dekoracyjne panele akustyczne oferowane przez Asound są świetny sposobem na zadbanie o poziom hałasu w pomieszczeniu, bez naruszania jego estetyki. Wykonane z solidnej sklejki bukowej oraz wyposażone w Absorber i opatrzone dodatkowo specjalnymi wzorami rozpraszającymi dźwięk gwarantują znakomitą absorpcję zbędnego hałasu. Ciekawe, przykuwające wzory w różnych kolorach to zaś gwarancja tego, że wstawienie ich do pomieszczenia nie naruszy jego estetyki.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx