Nagrobki w Poznaniu – jakość najtrwalszych materiałów

Szukając nagrobka, który upamiętni zmarłą osobę na wiele lat, warto skupić się na nagrobkach w Poznaniu tworzonych z najlepszej jakości granitu wycinanego urządzeniami o dużej precyzji, dbając o najmniejsze szczegóły. Zakłady kamieniarskie mając świadomość jak ważną i trudną kwestią jest wybór nagrobka, posiadają gotowe wzory na obeliski. Zakłady te na życzenie klienta tworzą również projekty indywidualne doradzając oraz dbając o każdy szczegół.

Nagrobki, które wytrzymają najcięższe warunki

Najlepszej jakości nagrobki w Poznaniu są tworzone z granitu skandynawskiego. Dzięki tysiącom lat oraz wysokiemu ciśnieniu, skała ta ma piękną, elegancką i połyskującą barwę. Dodatkowo materiał ten cechuje się niezwykłą twardością i odpornością na uderzenia oraz zmiany pogodowe. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nagrobek będzie w nienagannym stanie przez wiele lat nie musząc się martwić o pęknięcia czy porysowania. Warto nadmienić, że najlepsze zakłady kamieniarskie do tworzenia precyzyjnie wyciętych płyt granitowych używają maszyn o bardzo dużej precyzji. Jednym z takich zakładów jest firma Nagrobki Katarzyńska w Poznaniu. Dająca tym gwarancję, że płyta będzie równa i elegancka.

Rodzaje nagrobków w Poznaniu

Zakłady kamieniarskie oferują stworzenie w swoich warsztatach poznańskie nagrobki:

  • Pojedyncze       
  • Podwójne
  • Dziecięce

Każdy z nich wykonać można na podstawie gotowego wzoru lub indywidualnego projektu, niezależnie czy nagrobek ma być prosty czy z dużą ilością dodatków. Wedle życzenia zmieniać można fason liter, fotografię oraz dodatki na nagrobku (na przykład wazon). W zakładzie zamówić można również grobowiec. Jest to oferta dla osób, które są bardzo zżyte z rodziną i chcą być wspólnie pochowane.

Wymiary oraz liternictwo

Standardowe wymiary pojedynczych nagrobków w Poznaniu to 190×90 cm, natomiast podwójnych 200x160cm. Wartości te można oczywiście dostosować na życzenie, zgodnie z przepisami zarządcy cmentarza. Aby upamiętnić ważne oraz symboliczne dla osoby zmarłej słowa, na nagrobku wykonać można epitafium. Jest to elegancki napis poniżej nekrologu upamiętniający zmarłego. Sposoby wykonywania napisów to: piaskowanie, kucie głęboko w kamieniu oraz nakładanie stali nierdzewnej (czasem innych metali szlachetnych).

Akcesoria do obelisków

Do nagrobka dodać można eleganckie akcesoria, również takie o dużym znaczeniu osobistym dla zmarłego. Są nimi:

  • Lampiony – nadające pięknego efektu świetlnego nocą
  • Krzyże – proste lub urozmaicone o dodatkowe elementy
  • Wazony – świetnie się komponują z kwiatami, które pokazują ciągłą pamięć i szacunek do zmarłego
  • Ławki – dają ukojenie w chwilach dłuższego postoju lub sprzątania nagrobka
  • Kostki brukowe – dodają elegancji, a także gwarantują, że powierzchnia wokół grobu nie będzie zniszczona przez przechodzących ludzi
  • Statuetki (z gotowych wzorów lub indywidualne na zlecenie klienta)

Jeśli nie masz pewności jaki nagrobek wybrać, dobre zakłady kamieniarskie służą pomocą oraz poradą.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx