pon. Kwi 6th, 2020

Nagrobki w Poznaniu – jakość najtrwalszych materiałów

Szukając nagrobka, który upamiętni zmarłą osobę na wiele lat, warto skupić się na nagrobkach w Poznaniu tworzonych z najlepszej jakości granitu wycinanego urządzeniami o dużej precyzji, dbając o najmniejsze szczegóły. Zakłady kamieniarskie mając świadomość jak ważną i trudną kwestią jest wybór nagrobka, posiadają gotowe wzory na obeliski. Zakłady te na życzenie klienta tworzą również projekty indywidualne doradzając oraz dbając o każdy szczegół.

Nagrobki, które wytrzymają najcięższe warunki

Najlepszej jakości nagrobki w Poznaniu są tworzone z granitu skandynawskiego. Dzięki tysiącom lat oraz wysokiemu ciśnieniu, skała ta ma piękną, elegancką i połyskującą barwę. Dodatkowo materiał ten cechuje się niezwykłą twardością i odpornością na uderzenia oraz zmiany pogodowe. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nagrobek będzie w nienagannym stanie przez wiele lat nie musząc się martwić o pęknięcia czy porysowania. Warto nadmienić, że najlepsze zakłady kamieniarskie do tworzenia precyzyjnie wyciętych płyt granitowych używają maszyn o bardzo dużej precyzji. Jednym z takich zakładów jest firma Nagrobki Katarzyńska w Poznaniu. Dająca tym gwarancję, że płyta będzie równa i elegancka.

Rodzaje nagrobków w Poznaniu

Zakłady kamieniarskie oferują stworzenie w swoich warsztatach poznańskie nagrobki:

  • Pojedyncze       
  • Podwójne
  • Dziecięce

Każdy z nich wykonać można na podstawie gotowego wzoru lub indywidualnego projektu, niezależnie czy nagrobek ma być prosty czy z dużą ilością dodatków. Wedle życzenia zmieniać można fason liter, fotografię oraz dodatki na nagrobku (na przykład wazon). W zakładzie zamówić można również grobowiec. Jest to oferta dla osób, które są bardzo zżyte z rodziną i chcą być wspólnie pochowane.

Wymiary oraz liternictwo

Standardowe wymiary pojedynczych nagrobków w Poznaniu to 190×90 cm, natomiast podwójnych 200x160cm. Wartości te można oczywiście dostosować na życzenie, zgodnie z przepisami zarządcy cmentarza. Aby upamiętnić ważne oraz symboliczne dla osoby zmarłej słowa, na nagrobku wykonać można epitafium. Jest to elegancki napis poniżej nekrologu upamiętniający zmarłego. Sposoby wykonywania napisów to: piaskowanie, kucie głęboko w kamieniu oraz nakładanie stali nierdzewnej (czasem innych metali szlachetnych).

Akcesoria do obelisków

Do nagrobka dodać można eleganckie akcesoria, również takie o dużym znaczeniu osobistym dla zmarłego. Są nimi:

  • Lampiony – nadające pięknego efektu świetlnego nocą
  • Krzyże – proste lub urozmaicone o dodatkowe elementy
  • Wazony – świetnie się komponują z kwiatami, które pokazują ciągłą pamięć i szacunek do zmarłego
  • Ławki – dają ukojenie w chwilach dłuższego postoju lub sprzątania nagrobka
  • Kostki brukowe – dodają elegancji, a także gwarantują, że powierzchnia wokół grobu nie będzie zniszczona przez przechodzących ludzi
  • Statuetki (z gotowych wzorów lub indywidualne na zlecenie klienta)

Jeśli nie masz pewności jaki nagrobek wybrać, dobre zakłady kamieniarskie służą pomocą oraz poradą.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl

Dodaj komentarz

avatar
20000
  Subskrybuj  
Powiadom o