Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Jak zbudować altanę ogrodową, by była prawdziwą perełką?

Wyczekujemy ciepłych dni, by już na dobre przenieść się w wolnym czasie do naszych ogrodów oraz ogródków działkowych. Nie dziwi więc wzmożona aktywność, zarówno sprzedażowa, jak i marketingowa, naszych lokalnych producentów drewnianych artykułów ogrodowych. Jak spośród tak bogatej i zróżnicowanej oferty wybrać dobrą jakościowo altanę ogrodową oraz jak ją urządzić by była prawdziwą perełką? O tym opowiedział nam ekspert z produktyogrodowe.pl.

Jak zbudować altanę ogrodową by służyła przez lata?

Budowa to słowo zbyt podniosłe. Oczywiście istnieje mnóstwo sposobów jak zbudować altankę samodzielnie, jednak trzeba mieć do tego odpowiednie materiały, narzędzia, sporo wolnego czasu oraz wiedzę, jak to wszystko zaprojektować i poskładać, żeby było bezpieczne dla ludzi. My oferujemy altanki drewniane do samodzielnego montażu. Jak to działa? Altana ogrodowa dostarczana jest do klienta w prefabrykatach, czyli belki, deski, kotwy, barierki oraz zadaszenie są przeznaczone do samodzielnego złożenia. Wszystkie altanki ogrodowe z ProduktyOgrodowe.pl posiadają manual i komplet okucia, dzięki czemu w warunkach standardowego polskiego ogrodu jest to możliwe i wcale nie takie straszne.

Fot. Altanka z ProduktyOgrodowe.pl

Ile kosztuje budowa altany ogrodowej?

Wiele zależy tak naprawdę od zasobności naszej kieszeni. W produktyogodowe.pl znajdą Państwo wiele standardowych i bardzo uniwersalnych modeli – altanki drewniane wielokątne lub na bazie koła, bardzo solidne, łatwe w montażu i wpasowujące się zarówno w duże, jak i małe przestrzenie. Sama budowa altany ogrodowej jest tak naprawdę darmowa. Zaś ile kosztuje altana drewniana jako zestaw? Ceny zaczynają się od około 1 500 zł za małe altanki, za około 2 500 – 3 000 zł mamy już konstrukcję nieco większą, z ładnym, gontowym zadaszeniem i nierzadko także wyposażeniem w postaci barierek, podestów czy ław. Zdobione, stylizowane altany ogrodowe to koszt rzędu 3 500 – 5 000 zł. Uśredniając ceny wśród polskich producentów altan ogrodowych, powyżej 5 000 realizowane są zwykle projekty na zamówienie, nierzadko łączące w sobie elementy drewna, kamienia i szkła.

Fot. Drewniana altana ogrodowa (produktyogrodowe.pl)

Jak zrobić altanę ogrodową, by przypominała te z kolorowych czasopism?

To dobre pytanie. Potrzeba sporo wyobraźni i zacięcia aranżacyjnego. Surowa altana ogrodowa, chwilę po montażu raczej nie przypomina tych magicznych budowli z kolorowych katalogów – tego typu altanki drewniane to kilka słupów konstrukcyjnych, zadaszenie i to tyle. Można jednak traktować altanki ogrodowe w ten sam sposób, w jaki malarz traktuje puste płótno. To po prostu świetny materiał do ogrodowych aranżacji.

Ale wracając do meritum. W produktyogrodowe.pl zawsze staramy się pokazać niesamowity potencjał, jaki daje ogród z altanką. Kluczem jest odpowiedni dobór oświetlenia, bo intymny i magiczny klimat altanek łatwo docenić po zmroku. Drugim aspektem jest wygoda, a zatem odpowiedni dobór mebli ogrodowych, np. meble rattanowe, lub wyposażenie altany ogrodowej w leżaki, wygodne poduszki, hamaki itd. Kompozycji jest bardzo wiele.

Na końcu zawsze podkreślamy, że naturalne, drewniane altany ogrodowe mają swój urok w towarzystwie zieleni, bo klasyczny kolor świerku czy sosny doskonale komponuje się z drzewami i krzewami liściastymi, roślinami pnącymi oraz kwitnącymi latem bylinami. Dlatego w większości wypadków właściwa roślinność wokół altany ogrodowej oraz w donicach może z miejsca zmienić jej dekoracyjny charakter.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx