Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Profile aluminiowe i ich zastosowanie w budownictwie

fot: pexels.com

W otaczającej nas przestrzeni mało kto dostrzega szczegóły niewidoczne na pierwszy rzut oka. Mało kto zajmuje się też takimi sprawami jak zadawanie sobie pytań „jak to jest zrobione” lub „jak to działa”. A właśnie na drobnych szczegółach i niewidocznych rozwiązaniach opiera się większość współczesnego świata. Dotyczy to każdej jednej branży, w szczególności zaś budowlanej, gdzie elementy nieznane lub zasłonięte innymi odpowiadają za wiele czynników w budynku, np. jego bezpieczeństwo lub energooszczędność. Nie inaczej jest w przypadku… profili aluminiowych.

Najpopularniejsze systemy profili aluminiowych

Akurat w tej branży opieranie się na systemach aluminiowych czyli popularnych profilach, jest czymś oczywistym już od kilku dekad. Dzięki systemom tego typu produkowane są i montowane drzwi oraz okna, ale też ogrody zimowe, konstrukcje szkieletowe zewnętrzne i całe fronty budynków. Im więcej profili aluminiowych w całej konstrukcji, tym większa gwarancja odpowiedniej izolacji cieplnej wewnątrz budynku. Systemy tego typu mają powszechne zastosowanie w drzwiach frontowych i w nowoczesnych oknach, gdzie odpowiadają nie tylko za zapewnienie energooszczędności grzewczej, ale też za bezpieczeństwo chroniąc przed ich wyłamaniem.

Systemy przeciwpożarowe

Specyficzną formą zastosowania tego typu rozwiązań, jakie może zaoferować producent profili aluminiowych, są systemy przeciwpożarowe. Ich budowa pozwala z jednej strony na ochronę przed płomieniami i dymem, ponieważ jest odporna na wysokie temperatury. Z drugiej chroni przed niechcianym przedostawaniem się do środka tlenu będącym przecież najgroźniejszym paliwem dla rozprzestrzeniającego się pożaru. Z systemów tego typu korzystają w szerokim zakresie budynki firmowe oraz instytucjonalne.

Systemy aluminiowe w domach

Przeciętny Kowalski będzie miał do czynienia z profilami aluminiowymi zwykle w drzwiach i oknach swojego domu. Ale może je też wykorzystać do konstrukcji altany, zewnętrznego ogrodu, zadaszenia itp. Uniwersalność profili pozwala na ich bardzo duże i czasami niebanalne zastosowanie także w celach prywatnych, a nie tylko podczas tradycyjnej budowy i wykończenia.

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx