28 października 2020

Outsourcing usług informatycznych także dla home office

Gdy pracownicy realizują swoje obowiązki w ramach home office, konieczne jest zapewnienie im właściwego zaplecza. Z pomocą przychodzi outsourcing IT.

Doba pandemii koronawirusa zreorganizowała pracę wielu firm. Dzisiaj coraz więcej z nich pracuje w trybie home office, czyli pracy zdalnej. Pracownicy realizują wówczas swoje obowiązki na komputerach – wystarczy właściwe oprogramowanie oraz dostęp do internetu, aby wykonywać swoje zadania. Takie zmiany wymagają jednak właściwego zaplecza IT – kompleksowe usługi informatyczne mogą zapewnić wtedy także firmy outsourcingowe.

Outsourcing IT – usługi informatyczne dla biznesu

Mniejsze firmy nie mogą pozwolić sobie na zatrudnienie własnego informatyka, a tym bardziej stworzenie działu IT, który miałby w obowiązku dbać o ten obszar biznesowy. Nie oznacza to jednak, że przedsiębiorstwa te są wtedy narażone na niebezpieczeństwo. Wsparcie to usługi informatyczne oferowane jako outsourcing. Warszawa nie jest dzisiaj jedynym miastem, gdzie można z nich skorzystać.

Outsourcing to kompleksowe wsparcie dla firm, które nie posiadają własnego informatyka. W tym przypadku dostarczane usługi informatyczne mogą po prostu go zastąpić. Taka obsługa informatyczna jest dedykowana dla każdego przedsiębiorcy, któremu zależy na bezpieczeństwie obszaru IT, który w wielu firmach jest podstawą działalności.

Zakres outsourcingu informatycznego

Firmy outsourcingowe świadczące usługi informatyczne są gotowe do dostarczania każdemu ze swoich klientów pełnego wsparcia dotyczącego prowadzenia działalności gospodarczej.

Wśród dostępnych usług znajdują się między innymi:

 • serwis sprzętu komputerowego
 • budowa i zarządzanie sieciami komputerowymi
 • administracja serwerów firmowych
 • instalowanie oprogramowania oraz jego integracja
 • usuwanie problemów z oprogramowaniem
 • tworzenie baz danych i zarządzanie nimi
 • instalacja sterowników
 • instalacja programów antywirusowych
 • usuwanie złośliwego oprogramowania
 • tworzenie backupów – kopii zapasowych
 • szkolenia dla pracowników
 • doradztwo informatyczne

Jak usługi informatyczne wspomagają pracę zdalną?

Świadczone przez firmy outsourcingowe usługi informatyczne sprawdzają się również podczas pracy zdalnej, czyli w home office. W tym przypadku wsparcie prowadzone jest głównie zdalnie.

Zdalne usługi informatyczne polegają przede wszystkim na kontakcie za pośrednictwem internetu oraz telefonu. W przypadku wystąpienia problemu wystarczy skontaktować się z firma wykonującą usługi informatyczne, aby zgłosić problem. Następnie jej pracownik będzie mógł bliżej przyjrzeć się zgłoszeniu oraz pomóc w rozwiązaniu usterki.

W celu naprawy usterek oprogramowania czy sprzętu komputerowego zdalnie stosuje się zwykle pulpity zdalne, lecz jeżeli okazuje się, że pomoc w takiej formie nie jest możliwa do udzielenia, w takim przypadku odsyła się sprzęt do serwisu. Można zrobić to za pośrednictwem firm kurierskich, dlatego osobisty kontakt z innymi osobami jest wtedy zminimalizowany.

Jakie zalety dają usługi informatyczne jako outsourcing?

Firmy, które nie mają własnego działu IT, mogą bez problemu skorzystać z usług outsourcingowych. W tym przypadku obsługa informatyczna niesie ze sobą szeroką gamę korzyści, które opierają się głównie na profesjonalizmie firm IT oraz na ich stałej dostępności wtedy, gdy są potrzebne

Dla zleceniodawcy usługi informatyczne świadczone w takiej formie to pewność, że praca firmy będzie mogła następować w sposób niezakłócony – także w przypadku home office. To również duże udogodnienie wtedy, gdy firma wykonuje swoje czynności w standardowej formie – w biurach. W każdym z tych przypadków świadczona obsługa informatyczna pozwala na szybką pomoc w sytuacjach awaryjnych oraz na uzyskanie długoterminowego wsparcia w ramach zarządzania całym obszarem IT firmy, aby mogła ona działać bez kosztownych przestojów.

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Martyn
Martyn
1 miesiąc temu

W dobie koronawirusa jest to bardzo sensowne rozwiazanie. Poza tym nie oszukujmy się – skorzystanie z outsourcingu it jest znacznie tańsze niż zatrudnianie informatyka na etacie w firmie.
Nie trzeba tworzyć miejsca pracy ani zastanawiać sie nad rekrutacją – a znalezienie odpowiedniego pracownika jest czesto bardzo trudne.

1
0
Dodaj komentarzx
()
x