Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 sierpnia 2021

Ciepły montaż – cieplej w domu

Jeśli w trakcie montażu zostaną popełnione błędy, nie wystarczy, że kupione przez nas okna posiadają doskonałe parametry techniczne. Nieodpowiedni montaż może prowadzić do odkształceń profili, pęknięć, a także tworzenia się mostków termicznych, co skutkuje utratą ciepła i problemami z wilgocią. Aby tego uniknąć warto skorzystać z ciepłego montażu.

Na czym polega ciepły montaż okien?

W ciepłym montażu stosuje się trzy warstwy materiałów termoizolacyjnych, ułożonych zgodnie z zasadą: od najszczelniejszej wewnątrz po mniej szczelną na zewnątrz. Pozwala to na doskonałe uszczelnienie okien przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowego odprowadzania wilgoci.

Warstwa wewnętrzna składa się z materiałów paroszczelnych, takich jak nieprzepuszczające powietrza i pary taśmy, folie uszczelniające czy elastyczny kit wykonany z silikonu. Celem tej warstwy jest uniemożliwienie przenikania wilgoci oraz pary wodnej z wnętrza pomieszczenia.

Warstwa środkowa stworzona jest z materiałów termoizolacyjnych, które mają za zadanie prawidłową izolację termiczną i akustyczną pomieszczenia. Są to między innymi pianki poliuretanowe, wełna mineralna czy inne materiały izolacyjne.

Uszczelnienie zewnętrzne zbudowane jest z materiałów paroprzepuszczalnych, które mają chronić przed dostaniem się wilgoci do wnętrza budynku, a jednocześnie pozwala na swobodne wyprowadzenie jej na zewnątrz. Materiały używane do izolacji zewnętrznej powinny być wodoszczelne, a jednocześnie przepuszczające parę wodną. Są to między innymi taśmy warstwowe czy impregnowane taśmy rozprężne.

Dlaczego warto zainwestować w ciepły montaż?

Ciepły montaż okien można traktować jako inwestycję długoterminową. Byle jak zamontowane okno, nawet jeśli ma najlepsze parametry, będzie przepuszczać ciepło oraz wilgoć. Dlatego chcąc cieszyć się doskonałą szczelnością, należy zainwestować nie tylko w dobre okna, ale również w ciepły montaż. W celu prawidłowego montażu dobrze zgłosić się do profesjonalnej firmy, takiej jak Ekoplast, w której specjaliści zajmą się instalacją okien od początku do końca.

Prawidłowo zastosowany ciepły montaż sprawia, że wewnątrz domu panuje specyficzny, dobry mikroklimat, w którym nie ma miejsca na pleśń czy grzyby. Zlikwidowane zostają wszelkie mostki termiczne, które zmniejszają właściwości termoizolacyjne okna, a co za tym idzie – ograniczenie zużycia energii potrzebnej do ogrzania domu w sezonie grzewczym. Solidnie wykonany ciepły montaż staje się więc niezwykle opłacalny, zwłaszcza na przestrzeni lat.

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x