Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Tworzenie zrównoważonej, swobodnej atmosfery w miejscu pracy

Jeśli chodzi o ochronę przed hałasem w pracy, przez większość czasu wszyscy myślą o fabryce, warsztacie lub zakładzie, w którym maszyny są głośne. Prawdą jest, że w wielu fabrykach i fabrykach utrzymujący się poziom hałasu przekracza wartość dopuszczalną, ale obecnie prawie wszystkie takie miejsca pracy zapewniają ochronę przed hałasem pracownikom z nausznikami tłumiącymi hałas.

Tworzenie zrównoważonej, swobodnej atmosfery w miejscu pracy

Jeśli chodzi o ochronę przed hałasem w pracy, przez większość czasu wszyscy myślą o fabryce, warsztacie lub zakładzie, w którym maszyny są głośne. Prawdą jest, że w wielu fabrykach i fabrykach utrzymujący się poziom hałasu przekracza wartość dopuszczalną, ale obecnie prawie wszystkie takie miejsca pracy zapewniają ochronę przed hałasem pracownikom z nausznikami tłumiącymi hałas.

A co z biurami jednopokojowymi?

Być może niewiele osób uważa, że ​​zanieczyszczenie hałasem może być problemem podczas pracy biurowej, chociaż stały hałas w tle, taki jak hałas komputerów, urządzeń technicznych, telefonów i rozmów ze współpracownikami, może mieć poważne konsekwencje dla coraz bardziej rozpowszechnionych biur. Ciągły hałas utrudnia myślenie, pogarsza pamięć i może niekorzystnie wpływać na wydajność pracy.

Jak chronić się przed hałasem w biurze?

Prawdopodobnie nie byłoby wygodne noszenie nauszników przez cały dzień dla pracowników biurowych, ale dla zdrowego środowiska pracy zdecydowanie potrzebne jest rozwiązanie zmniejszające hałas. Zaleca się układanie paneli dźwiękochłonnych na powierzchniach sufitów i ścian, a przed oknami i większymi przeszkleniami polecamy kurtyny dźwiękochłonne. Te gęsto tkane tekstylne akcesoria domowe mogą być również używane jako przegrody w biurach na planie otwartym. W przypadku podłóg za pomocą wykładzin akustycznych możemy wytłumić hałas krzeseł, spodów butów, odgłosy uderzeniowe. Odpowiednia akustyka – zapewniająca zrozumiałą i wyraźną mowę – oraz izolacja akustyczna mają ogromne znaczenie w salach spotkań lub wykładowych, ponieważ uczestnicy ważnych negocjacji raczej nie chcą, aby treść biznesplanu lub spotkania trafiła do uszu niewtajemniczonych osób.

Z redukcją szumów dla bardziej kreatywnego, produktywnego efektu

Niestety, stres stał się częścią naszego codziennego życia, dlatego powinniśmy starać się stworzyć wokół nas zrównoważoną atmosferę tam, gdzie to możliwe. Wiele osób spędza większość dnia w pracy, bez względu na nastrój i jakość ich intensywnych godzin pracy. Udowodniono, że praca w dobrym nastroju, w spokojnym i zrównoważonym środowisku jest bardziej wydajna i pozwala osiągnąć lepsze wyniki. I w tym dużą rolę odgrywa redukcja hałasu i nieprzyjemnych odgłosów podstawowych.

Jaki poziom hałasu może powodować problemy?

Według badań, przy 65 decybelach zwiększa się ryzyko zawału serca! To średni poziom hałasu mierzony w biurach. 45% pracowników ma trudności z koncentracją nawet przy niższych wartościach (55 – 60 decybeli), ale zaburzenia psychiczne występują już powyżej 40 decybeli. Jedna czwarta Węgrów uważa, że ​​utrzymujący się hałas w biurze niekorzystnie wpływa na ich wyniki w pracy i samopoczucie. Według badań ankietowych utrata słuchu spowodowana hałasem w Europie jest najczęstszą chorobą zawodową. Wzrasta również liczba wypadków przy pracy, z których część jest spowodowana problemami ze słuchem i / lub układem nerwowym, spowodowanymi szkodliwym wpływem hałasu.

Zdrowi i zdrowi pracownicy

Negatywne konsekwencje hałasu przejawiają się również w objawach fizycznych. Denerwują, powodują bóle głowy, podnoszą ciśnienie krwi, powodują problemy z trawieniem i układem nerwowym, wysoki poziom cholesterolu, a nawet choroby serca. Z powodu częstych chorób i złego samopoczucia pracownicy mogą być zmuszeni do wyjazdu na zwolnienie lekarskie lub poddawania się badaniom lekarskim częściej niż to konieczne, co może nawet oznaczać, że mogą być bez pracy przez kilka tygodni lub miesięcy. Może to zagrozić egzystencji, a firmy mogą mieć trudności z zastąpieniem utraconego pracownika. Nie jest łatwo zastąpić fachowców, szkolenie i kształcenie nowych kolegów wiąże się z dodatkowym zadaniem. Można tego wszystkiego uniknąć, pracując nad redukcją hałasu w miejscu pracy. W spokojniejszej, bardziej zrelaksowanej atmosferze pracy każdy może czuć się bardziej komfortowo, mniej się męczyć pod koniec dnia i pracować wydajniej! Staraj się jak najwięcej hałasu w biurach, pozytywne rezultaty pojawią się w krótkim czasie.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx