Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Stoły rozkładane – kiedy warto je wybrać?

Stoły rozkładane. Nowoczesne wyposażenie wnętrza

Stół rozkładany to sposób na zapewnienie funkcjonalności nawet w małych wnętrzach. Czemu warto go wybrać?

Stoły rozkładane (okrągłe, prostokątne lub kwadratowe) to powszechny element wyposażenia polskich domów. Szczególnie cenione są w małych wnętrzach, ale chętnie wybierają je również właściciele dużych mieszkań. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, a lista zalet tego rozwiązania jest długa. My wybraliśmy 3, które z punktu widzenia większości użytkowników będą najważniejsze.

Stoły rozkładane do salonu to oszczędność miejsca

Stoły rozkładane do salonu po rozłożeniu mogą mieć dwukrotnie większą powierzchnię niż w stanie wyjściowym. To sprawia, że świetnie sprawdzają się jako mebel do kawalerki – zwłaszcza, jeśli chodzi o modele, które po złożeniu mają postać niewielkiej ławy. Podczas spotkania towarzyskiego czy imprezy rodzinnej, można szybko je rozłożyć, uzyskując w ten sposób większą powierzchnię do nakrycia, ale też zwiększając wysokość. Rozkładanie takich mebli jest dziś proste i nie wymaga użycia siły fizycznej – poradzą sobie z nim nawet nieco starsze dzieci. Właściwie jedyną wadą rozkładanego stołu może być widoczne łączenie części blatu. Te można jednak łatwo przykryć obrusem lub matą.

Stoły rozkładane. Nowoczesne wyposażenie wnętrza

Jeśli stoły rozkładane kojarzycie przede wszystkim z topornymi konstrukcjami rodem z PRL-owskich zakładów, najwyższa pora zaktualizować swoją wiedzę. Modele, które dziś znajdziecie dziś w sklepach to często naprawdę ciekawe projekty, które z powodzeniem dopasują się do nowocześnie urządzonych wnętrz. Są wśród nich stoły wykonane zarówno z płyt meblowych, jak i litego drewna. Ze względu na wytrzymałość oraz walory wizualne, my polecamy te drugie.

Stoły rozkładane – z krzesłami tworzą efektowne zestawy

Aranżacja wnętrza z wykorzystaniem stołu rozkładanego będzie jeszcze łatwiejsza, jeśli zdecydujemy się na komplet z krzesłami. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się przede wszystkim, jeśli zależy nam na spójnym wystroju. Jego dodatkową zaletą jest też fakt, że krzesła na pewno będą miały dopasowaną do wymiarów stołu wysokość, co zagwarantuje komfort ich użytkowania.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx