Kurs rekrutacji online – na początek przygody z HR-em

Kurs rekrutacji online pozwala zdobyć potrzebną wiedzę i umiejętności do wykonywania zawodu rekrutera czy specjalisty ds. HR. Zapotrzebowanie na tego typu specjalistów jest z roku na rok większe, dlatego zdalne kursy cieszą się coraz większym powodzeniem. Czego można się na nich nauczyć? Na co zwracać uwagę, wybierając zdalny kurs z rekrutacji?

Kurs rekrutacji online – szansa na atrakcyjną pracę

Branża HR przeżywa swój rozkwit. Specjaliści uważają, że jest najbardziej rozwojowa na rynku, a wykształconym rekurterom na pewno nie grozi bezrobocie. Pracodawcy zaczęli zdawać sobie sprawę, że do prawidłowego przeprowadzenia procesu rekrutacji potrzebna jest duża wiedza i określone kompetencje. Pobieżne przeczytanie CV i krótka rozmowa rekrutacyjna nie wystarczy, aby znaleźć odpowiedniego kandydata do pracy. W wielu firmach powstały specjalne działy, które zajmują się całym procesem rekrutacji, a także dbaniem o rozwój i motywację zatrudnionych pracowników. Wraz ze wzrostem świadomości, działy HR będą coraz powszechniejsze, rekruterzy będą na pewno poszukiwani. Praca w tym zawodzie jest ciekawa, pozwala na kontakt z wieloma ludźmi, ale wymaga wiedzy, znajomości przepisów oraz określonych predyspozycji. Wszystko to można nabyć na kursach rekrutacji online.

Czym zajmuje się rekruter?

Rekruter to zawód, który nabiera coraz większego znaczenia. Dziś coraz więcej pracodawców zaczyna zdawać sobie sprawę, że dobrze dobrana załoga odpowiada za sukces firmy, pomaga pokonać konkurencje. Specjaliści ds. rekrutacji mają za zadanie wyłowienie prawdziwych „perełek”, znalezienie kandydatów, którzy wzmocnią pozycję firmy. Oczywiście rekruterzy mają również inne obowiązki. Ich zadania to pilnowanie i organizowanie procesów szkoleniowych, planowanie rozwoju zawodowego, tworzenie systemów motywacyjnych, dbanie o dobrą atmosferę w firmie. Często rekruterzy reprezentują firmą na zewnątrz, biorą udział w wydarzeniach branżowych np. targach pracy. W każdej firmie zakres obowiązków może być nieco inny, ale najważniejsze jest planowanie i nadzorowanie procesu rekrutacji.

Czego można nauczyć się na zdalnych kursach z rekrutacji?

Zdalne kursy z rekrutacji przeznaczone są dla osób, które chcą pracować w branży HR. Mogą z nich korzystać zarówno absolwenci, którzy szukają swojej ścieżki zawodowej, jak i osoby pracujące, które chcą się przekwalifikować. Preferowane są osoby z wykształcaniem średnim lub wyższym. Kursy przygotują do pracy na stanowisku specjalista ds. rekrutacji, pozwalają na pracę w firmach prywatnych i państwowych, o zróżnicowanym profilu. W trakcie zajęć omawiane są takie zagadnienia jak:

  • Zasady planowania i realizacji procesów rekrutacyjnych,
  • Diagnozowanie potrzeb rekrutacyjnych w firmach,
  • Zasady analizowania dokumentów aplikacyjnych,
  • Zasady selekcji kandydatów,
  • Zasady przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych,
  • Zabronione pytanie w czasie rekrutacji,
  • Motywowanie pracowników,
  • Planowanie ścieżki rozwojowej pracowników.

Dlaczego warto skorzystać z kursu online z rekrutacji?

Kurs rekrutacji online pozwala zdobyć nowe umiejętności w dowolnym czasie, umożliwia dopasowanie nauki do pracy zawodowej i życia prywatnego. Uczestnicy mogą wybrać dowolną formę, ponieważ kursy z rekrutacji odbywają się w formie synchronicznej oraz asynchronicznej. Ta pierwsza odbywa się w czasie rzeczywistym, umożliwia kontakt z trenerem, druga jest przygotowana wczesnej, dlatego pozwala na dużą elastyczność i naukę w dowolnym czasie. Dużą zaletą kursów online z rekrutacji jest przystępna cena oraz dużą oszczędność czasu. Kursanci nie muszą tracić czasu na dojazdy, a zaoszczędzone godziny mogą przeznaczyć na dalsze dokształcanie. Z kursów mogą korzystać osoby, które nie mogą pozwolić sobie na naukę stacjonarną. To doskonałe rozwiązanie dla osób chorych, po wypadkach, niepełnosprawnych, które chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe. Ta forma pozwala na naukę bez względu na miejsce zamieszkania, ponieważ nie trzeba przebywać w miejscu, w którym organizowane są zajęcia. Bardzo ważne jest to, że kurs rekrutacji online jest tak samo ważny i skuteczny, jak nauka w tradycyjnej formie. Wartościowe kursy kończą się wydaniem uznawanych przez pracodawców dokumentów, tzn. certyfikatów i zaświadczeń zgodnych z rozporządzeniem MEN.

Jak wybrać wartościowy kurs rekrutacji online?

W internecie można znaleźć wiele zdalnych kursów z rekrutacji, dlatego warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty. Aby zdobyć przydatne kompetencje, warto szukać kursów online, które dokładnie omawiają tematy związane z rekrutacją i HR. Ważne, aby na zajęciach nie była tylko teoria, ale również praktyczna strona wykonywania zawodu. Kursanci powinni mieć możliwość wykonywania ćwiczeń, które pomogą w zrozumieniu trudniejszych tematów. Na kursach online wykłady powinny być przeplatane prezentacjami, pokazami slajdów, materiałami audio. To ułatwia przyswajanie wiedzy i uprzyjemnia naukę. Warto sprawdzić, co o danym kursie mówią osoby, które brały w nim udział. Pozytywne oponie są najlepszą rekomendacją. Kurs online powinien kończyć się wydaniem certyfikatu, potrzebnego do udokumentowania nabytej wiedzy.

Kurs rekrutacji online są doskonałą okazją do nabycia nowych kompetencje zdobycia zawodu, na który jest coraz większe zapotrzebowanie. Warto z niego skorzystać i poprawić swoją sytuację na rynku pracy.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx